piątek, 6 kwietnia 2012

Ostatnie dni promocji konta z nagrodą pieniężną


Kwiecień to miesiąc wielkiego przetasowania w finansach. Definitywny koniec antybelek powoduje konieczność całkowitej reorganizacji kont a więc masowego zamykania starych i otwierania nowych.

Po wykorzystaniu promocji w neoBANKu jesteśmy pozbawieni jakichkolwiek praw. Do kasacji. Polbank udziwnił warunki korzystania z konta i zrobił z niego balast każąc utrzymywać cały czas saldo w wysokości 1000 zł. Do kasacji. ING promuje konto tylko dla nowych klientów. Do kasacji.

W miejsce starych wypada otwierać nowe. Skończyła się promocja karty z cashback w BGŻ warto założyć konto w Millenium i korzystać z lepszego cashback o czym pisałem tutaj. Dziś będzie o kolejnym koncie, które rozdaje pieniądze za darmo. I to bez korzystania z gruponów czy gruperów.


Mowa o koncie w Meritum. Dawno temu pisałem, że to bank, który może poczekać ze względu na deklarację o wprowadzeniu oferty lokaty na 8,5% na stałe. Inne banki tego nie robią. Oferta promocyjna jeśli jest, trwa zawsze tylko określony czas. 

Teraz, kiedy wokół nie ma lokat na 8,5% w neoBANKu czy Idei, warto założyć Pierwszą lokatę w Meritum. Opisywałem ją tutaj. Nie powiedziałem jednak wówczas o jeszcze jednej fajnej rzeczy. Za otwarcie konta Meritum ofiarowuje nowym klientom premię w wysokości 30zł w ramach promocji o nazwie "Podpisać w placówce korzystniej". To kolejny atut i tak już ciekawej oferty.

Promocja trwa już od dawna bo od 28 czerwca ubiegłego roku ale dobiega ona właśnie końca. Ostatnim dniem w którym można skorzystać z promocji jest 10 kwietnia. a więc jeden dzień po świętach wielkanocnych.

Co musimy zrobić żeby skorzystać z promocji? Warunki są banalnie proste:
1 Założyć konto do dnia 10 kwietnia 2012
2 Dokonać zaledwie jednego przelewu od dnia aktywacji rachunku.

Bardziej łagodnego warunku dotąd nie widziałem. Mimo, że mamy długi okres czasu na spełnienie warunku drugiego warto go spełnić jak najszybciej z prostego powodu. Im szybciej wpłacimy pieniądze tym szybciej dostaniemy nagrodę. Bowiem wedle regulaminu nagroda będzie przekazana w terminie trzech tygodni od daty spełnienia warunku.

Bank reklamuje raczej nie nagrodę pieniężną, ale fakt zwrotu 4% za paliwo. Czy to się faktycznie opłaci każdy musi policzyć sam. Karta do konta kosztuje 2 zł a  zwolnieni jesteśmy z tej opłaty tylko w przypadku dokonania zakupów na kwotę 200 zł. To duże obciążenie, które w przypadku cashbacku w Millenium może przynieść 3% zwrotu


Banki coraz bardziej zaostrzają warunki korzystania z kont. mBank wprowadził opłaty, BGŻ zwiększył opłatę, Polbank każe trzymać pieniądze. Jeśli tak dalej pójdzie, to hasło nie sprzedawaj tanio skóry, zamieni się na: sprzedaj swoją skórę dziś, bo jutro nie będzie wiele warta. 

Dlaczego Meritum oferuje akurat 30 zł odgadnąć nietrudno a tajemnicę zdradza nazwa promocji. Dziś konto można założyć za pomocą kuriera, przy czym jednym z dokumentów jest oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Klient może zatem bez żadnych konsekwencji zerwać umowę nawet po jej założeniu na co zwykle ma 14 dni.

Opłata za kuriera wynosi właśnie 30zł. Dla banku zatem nie robi różnicy czy zapłaci je kurierowi czy klientowi. Jeśli jednak klient przyjdzie do banku, wówczas można na nim zrobić dobre wrażenie dobrze dobraną ofertą.

Regulamin promocji można znaleźć tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...