niedziela, 15 kwietnia 2012

Oferta lokat w Get Bank w górę


Get bank nie pojawia się często u mnie choć należy do czołówki. Powód? Kłopotliwy sposób zakładania i zrywania lokat. Get bank to dawny Allianz bank przejęty przez Getin w roku ubiegłym. Co dziwne nie ma swoich osobnych placówek. Jego oddziały mieszczą się wewnątrz oddziałów Getin i to nie wszystkich.

Get bank jako jedyny spośród grupy Getin Holding nie pozwala na zakładanie lokat przez internet osobom, które nie posiadają u nich ror. Takie konto można u nich oczywiście założyć tak jak w każdym banku. Ale nie dość, że nie jest to konto na którym da się zarobić jak w BGŻ czy Millenium lecz takie, które wiąże się z opłatami. 

Nie są to jakieś duże opłaty za konto tylko te, które dotyczą przelewów zewnętrznych. Ale wychodzę z założenia że warto zakładać tylko takie konta, które premiują naszą aktywność a nie każą nas za nią. To wystarczy powód by totalnie skreślić bankowość internetową w Get banku. Lokaty można jednak zalożyć w oddziale. A oprocentowanie dwóch lokat wzrosło. Na ile?

Do niedawna w ofercie mieliśmy:
1) lokatę 4 miesięczną oprocentowaną na minimalny procent godny uwagi czyli 6,00%. W chwili obecnej podniesiono go do 6,25%.


2) net.lokatę 4 miesięczną oferującą 6,05%. Od teraz jest w ofercie na 6,30%

W obu przypadkach minimum na lokacie to 3 000 zł. To dość nietypowa kwota zwykle bowiem wymagany jest tysiąc zlotych, ale Get bank dość konsekwentnie się jej trzyma choć nie jest to reguła gdyż lokata finałowa czyli ostatnia oficjalna lokata antybelkowa o której pisałem tutaj miała za minimum 2500zł


Osoby które są zainteresowane tą lokatą mogą założyć ją przez internet, co jednak nie jest opłacalne jak wspomniałem wyżej, lub w oddziale. W drugim przypadku do tej lokaty zostanie założony rachunek techniczny. Oznacza to, że po zakończeniu lokaty lokata nie odnowi się lecz zostanie przelana na ten rachunek. 

Lokata zakładana w oddziale Get banku ma dwie zasadnicze wady. Przede wszystkim nie będziemy takiej lokaty widzieć na internecie, ani edytować konta na które środki mają wrócić po upływie terminu co opisałem tutaj. A na domiar złego musimy pofatygować się do oddziału po odbiór co nie zawsze jest na rękę i po drodze.

Cieszyć się czy się nie cieszyć? I tak i nie. Mamy w standardzie nawet więcej niż to co Getin oferuje w promocji dla lokat 4 miesięcznych. Ostatnio 6,2% mieliśmy w promocyjnej lokacie wielkanocnej. Więc z tego możemy się cieszyć.


Ale to wciąż za mało by się cieszyć naprawdę. Bo 6,50% które jeszcze długo będzie w ofercie BGŻOptimy oraz Kredyt banku nie pozostawiają złudzeń, że oferta Get banku pozostaje wciąż w cieniu mimo tej podwyżki. 


Czekamy zatem na kolejne podwyżki. Kto następny? Już jest będzie o tym jutro.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...