sobota, 7 kwietnia 2012

Ulepszona lokata Wielkanocna blednie przy ofercie BGŻOptima


Pochwaliłem Idee za powrót z lokatą ekspres po dłuższej nieobecności dobrych ofert. Wyraziłem wówczas przypuszczenie, że nazwa lokaty oznacza ekspresowy powrót do lokatomanii, której przerwa spowodowana była ostrym lansowaniem konta IKE. A wylansowali je na 5 tys osób czyli więcej niż wszystkie banki w Polsce w całym roku 2011.

Wszystko wskazuje na to że miałem rację. Bo skończyła się lokata ekspres, zaczęła nowa tym razem już okazyjna. Z okazji świąt mamy lokatę Wielkanocną - nieco wydłużoną i z nieco lepszym oprocentowaniem od ostatnio oferowanej.

I odrobinkę spóźniona w stosunku do bliźniaczej lokaty Wielkanocnej w Getin, którą opisywałem tutaj. Ważne jest jednak że oferuje więcej przy identycznych parametrach, bo obie są na 4 miesiące i obie mają tysiąc jako kwotę minimalną.

Wygląda więc na to, że warto będzie porównywać oferty Idei oraz Getin. Idea praktycznie każdą lokatę ma odrobinę lepszą. Tak było za antybelek, tak jest i teraz.  Porównanie dotyczy oczywiście tylko nowych lokat bo gdyby porównać ofertę obu banków role się odwrócą gdyż Idea ma w ofercie tylko 2 lokaty a Getin aż 5.

Niestety nic nie wskazuje na to, że Idea powiększy swoją ofertę. Jak podano wczoraj Idea ma aż 2,5 mld depozytów i to złożonych na bardzo długie okresy rok i więcej. I co więcej stanowi to 56% wszystkich lokat jakie mają. Kogo interesują takie szczegóły może sobie o tym poczytać tutaj.

To między innymi zasługa oferty z lutego gdy oferowała ponad 78% na lokacie o czym pisałem tutaj a tabela oprocentowania oszałamiała dwucyfrowymi liczbami grubo powyżej 50%. 

Nic dziwnego, kto zdecydował się na tamtą ofertę może dziś być zadowolony, bo taka gratka się już nie powtórzy. Dziś musimy się zadowolić oferowaną lokatą Wielkanocną która da nam 6,25% co oznacza że na rękę dostaniemy tylko 5,06%


Trochę dziwi małe zamieszanie z nazwą lokaty a to z dwóch powodów. 

Po pierwsze mamy dwie lokaty o identycznej nazwie które oferują dwa różne banki oraz które mają różne oprocentowanie. Osoby które szukają lokaty w Idei mogą w wyszukiwarce natknąć się na Getin i w konsekwencji wybrać zły bank.

Po drugie dwie lokaty o różnej nazwie są tą samą lokatą. Nieraz pisałem o tym, że oferta Getin jest dublowana przez Open Finance. Do tej pory to, co oferował Getin tego samego dnia, na taki sam okres,  na ten sam procent oferował Open Finance. I co więcej dana lokata miała taką samą nazwę.

Teraz Open zaczął wymyślać inne nazwy a raczej synonimy lokat getinowskich. Ostatnio lokata weekendowa w Getin nazywała się relaks w Open. Obecnie lokata Wielkanocna to lokata świąteczna, która oczywiście poza nazwą prawie niczym nie różni się od lokat. 
Napisałem prawie bo różni je minimalna kwota która w Open dla wszystkich lokat wynosi 500 zł


Ciekawe jakie zabawne nazwy dla przyszłych lokat wymyślą finansowe dzieci Leszka Czarneckiego:)

Wydaje się jednak że nie ma sensu zakładanie lokaty wielkanocnej skoro teraz pojawiła się świetna oferta w BGŻOptima o której piszę na sąsiednim blogu. 

Ciąg dalszy: BGŻOptima zaczarowuje nas na święta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...