poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Podwyżka oprocentowania w lokacie na start w Getin


Dziwnym cudem omówiłem dotąd wszystkie najlepsze lokaty dostępne na rynku z jednym wyjątkiem: lokaty na start, która w ofercie Getin banku jest już od niepamiętnych czasów.  A właśnie jest ku temu doskonała okazja gdyż oferta uległa zmianie. I to na lepsze.

Przyznam się wam, że nazywam tę lokatę kameleon bo jej oprocentowanie zmienia się nieustannie. Nie zliczę ile to już razy było to 7% potem 7,5% a nawet 8%. Skacze ona w dół i w górę w zależności od tego jakie są ogólne tendencje na rynku. Najczęściej jednak stoi na magicznej siódemce.

I oto nareszcie coś drgnęło. Mamy od wczoraj 7,5%. Jak sugeruje nazwa to lokata dla nowych klientów na start. I polecam ją teraz wszystkim tym, którzy jeszcze z niej nie skorzystali. Nie ma żadnych warunków, które muszą spełnić lokaty z doradcą czy lokaty z kuponem.

Lokatę na start lubię osobiście z prostego faktu, że w moim przypadku była to lokata od której zaczęła się moje lokowanie środków finansowych na najlepszych lokatach zamiast marnować je na bezsensownych funduszach inwestycyjnych. 

Dziś na Polak potrafi rozpoczynam serię artykułów o jednej z najmniej mądrych inwestycji, które podjąłem w mojej karierze inwestora za poradą doradców finansowych - lokowania w fundusze . Po wielu latach prób w praktycznie każdy rodzaj funduszu ostatecznie dałem sobie z nimi spokój i nie zostawiam na nich suchej nitki. To samo dotyczy oczywiście doradców, których porady zawsze były warte tyle ile zeszłoroczny śnieg.

Piszę o tym dlatego, że po wycofaniu środków z funduszy założyłem właśnie lokatę na start w Getin. I od tej pory zaczęło się odrabianie dotkliwych strat, które zdecydowana większość funduszy przynosi.

Lokata na start trwa tylko 2 miesiące. Szkoda, że tak krótko ale to lokata wabik, która ma przyciągnąć nowych klientów. Wabik nie wabik, skorzystać na pewno warto. Oto podstawowe parametry lokaty:

Oprocentowanie: 7,5% (6,07% netto)
Okres: 2 miesiące
Minimum: 500 zł
Maksimum: 10 000 zł
Termin wpłat: 2 tygodnie od złożenia wniosku
Dostępność: tylko online

Po wypełnieniu wniosku online, który można znaleźć w reklamach internetowych dosłownie wszędzie, dostajemy na pocztę mailową numer konta w Getin do wpłaty środków. Nie muszę dodawać, że warto wpłacić maksimum kwoty bo taka okazja nadarza się tylko raz. Dużym plusem jest aż 2 tygodnie na wpłatę można więc ten czas poświęcić na uzbieranie tyle ile się da. 

Jeżeli można mówić, że ma się sentyment do lokat to wskazałbym na lokatę na start. Nie musimy zakładać żadnego ror, żadnych dodatkowych rachunków, nie ma żadnych gwiazdek, czy ukrytych pułapek. Obsługa samej bankowości internetowej w Getin jest też bardzo przyjemna. Na mnie wabik podziałał bo po założeniu lokaty na start zakładałem w Getin mnóstwo promocyjnych lokat. Ale też rok temu było w czym wybierać.

Niestety w chwili obecnej nie mam tam już ani jednej lokaty. Bo niestety poza lokatą na start Getin nie oferuje teraz nic ciekawego (poza obligacjami). Ale jest nadzieja, bo zawsze po podwyżce lokaty na start widoczna była podwyżka innych lokat. A najwyższa pora, żeby tak się stało skoro 6,5% staje się powoli standardem w najlepszych bankach.

4 komentarze:

 1. Ciekawa oferta z dużym oprocentowaniem, szkoda że jedynie tylko na 2 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 2. taaaa, bardzo ciekawa, ale dla debili. Wpłacasz na 2 miechy niewiadomo komu i gdzie a potem możesz szukać wiatru w polu. Ludzie nie bądźcie frajerami, to jest to samo co ten cwaniaczek z Amber-Gold. Jak zanosze do banku to bynajmniej nmam jakieś potwierdzenie a tu ? mam "G...o"

  OdpowiedzUsuń
 3. To w końcu jak to jest z tą lokatą na start? Lokować w niej pieniądze, czy też szukać czegoś innego? Myślałam o lokacie na 3-6 m-cy, ale może warto zacząć przygodę z lokatami właśnie od tej opisanej w artykule?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo sympatyczna lokata z dobrym oprocentowaniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od niej zacząć.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...