czwartek, 12 kwietnia 2012

Lokata czekoladowa bez smaku, słodka lokata bez cukru


Żegnamy lokaty wielkanocną oraz świąteczną, witamy nowe lokaty czekoladową oraz słodką. Jak widać dla Getin każda okazja jest dobra do pretekstu by lansować nową promocyjną lokatę. Przy czym ich pomysłowość zaczyna być coraz bardziej zakręcona. Do tej pory za najbardziej zakręcony uważałem lokatę z koniczynką.

Tyle że jeśli o koniczynce człowiek się uczy podczas lekcji angielskiego, gdy mowa jest o różnicach kulturowych, to o święcie czekolady raczej nas nigdzie nie uczą. Co najwyżej jest to ciekawostka dla zwolenników kalendarzy w którym nawpychano ostatnio różnorakich świąt przeróżnej maści. 

Święto czekolady przypada rzekomo na 12 kwietnia czyli na dziś, stąd w ofercie mamy lokatę czekoladową. Jaka to czekolada? Milka ani nussbeiser na pewno to nie jest. Tytuł postu zdradza, że to tania czekolada. Dlaczego?

Dlatego że oto mamy powtórkę z rozrywki. Getin funduje nam to co oferował niedawno na lokacie weekendowej. Czyli lokatę na okres aż jednego roku przy czym oprocentowanie sięga jedynie 6,40%


W przypadku lokaty weekendowej takie oprocentowanie mogło być atrakcyjne, ze względu na małą konkurencję ze strony innych banków. Ale od tamtego czasu pojawiły się nowe lokaty. Tyle samo mamy na rok w standardzie w FM, więc zupełnie nie robi wrażenia ponaglanie 'oferta ważna tylko do 13 kwietnia' które widać na powyższej reklamie.

Zabawa w nazwy trwa w najlepsze. Bo oto lokata czekoladowa ma swój synonim w Open jako słodka lokata. Parametry oczywiście identyczne w obu bankach z typową różnicą dotyczącą minimalnej wpłaty. W Open założysz lokatę od 500zł, w Getin od 1000 zł


Reklamy zaczynają być zabawne. Lokata ma niejako osłodzić życie klientom i uprzyjemnić im oszczędzanie. Problem w tym, że gdybym założył taką lokatę a na przykład latem dowiedział się, że w chwili obecnej mam do wyboru także konto w Optimie na 6,50% z możliwością wypłaty kiedy chcę, to wówczas na pewno nie byłoby mi słodko.

Dla osób które chciałyby skosztować o wiele słodszego tortu, proponuję dzisiejszy wpis na blogu Polak potrafi. Zamiast bawić się w czekoladkę dla dzieci, którą dziś oferuje Getin, mamy do dyspozycji mega czekoladę. Getin oferuje bowiem obecnie także czwartą emisję obligacji PP- iv, za które oferuje około 8,5%. 

A to już na pewno oferta bardziej godna uwagi. Szczegóły w dzisiejszym artykule Nowa odsłona obligacji bankowych Getin seria PP-iv

Jako ciekawostkę powiem na koniec, że dzień 12 kwietnia to nie tylko dzień czekolady ale także dzień lotnictwa i kosmonautyki. Pewnie w przyszłym roku doczekamy się niebotycznej lokaty.

Oferta przedłużona do 16 kwietnie 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...