środa, 25 kwietnia 2012

Lokata taneczna jak marzenie


Festiwal lokat w Getin trwa. Niestety zaczyna się on robić dość monotonny, gdyż raz za razem na scenę wchodzą wykonawcy, którzy są w zasadzie tymi samymi wykonawcami co niedawno ale w innym przebraniu.

Są ludzie którzy nie wiadomo jak się przebiorą i tak zostaną rozpoznani. Mogą sobie przylepić brodę, zrobić dowolny makijaż czy zmienić fryzurę ale i tak wiadomo, że to wciąż ten sam facet.

To samo dotyczy lokat w Getin. Promocja lokat trwa niby tylko kilka dni, na stronie banku przeczytamy, że to najnowsza i wyjątkowa oferta przygotowana specjalnie z myślą o nas i naszym solidnym zysku. Żadna tam najnowsza i wyjątkowa. To po prostu nowe przebranie starej lokaty ubranej w nową nazwę.

Najnowsza, o ile w świetle powyższych faktów można tak powiedzieć, nosi nazwę Lokata jak marzenie i reklamowana jest jako: Już dziś odkryj Lokatę Jak Marzenie, skorzystaj z wymarzonego wysokiego oprocentowania. Cóż, na pewno nie o takim oprocentowaniu marzyliśmy.

Któż to zatem nam się ukazał w nowym przebraniu? Jakie było jego dotychczasowe imię? To nikt inny tylko niedawna  lokata czekoladowa którą Getin oferował tylko do 13 kwietnia. Nie minęło jeszcze dwa tygodnie a mamy identyczną lokatę: 
Oprocentowanie: 6,40%
Okres: 12 miesięcy
Minimalna kwota 1000 zł.


Słowem nic ciekawego, bo to za długo i za mało. Mało tego niedawno Idea miała również w ofercie lokatę o identycznych parametrach którą nazwał lokatą solidną. Tu też okres deponowania to rok oprocentowany na 6,4%. Darowałem sobie jej omówienie skoro coraz więcej lokat 6,5% oferują inne banki jak Kredyt bank, Optima czy Toyota

Nietrudno się domyśleć, że małpka Open zatańczy tak jak zagra jej właściciel. Lokata czekoladowa miała swój duplikat w postaci lokaty słodkiej, obecnie prezentowana jak marzenie ma swój duplikat w postaci lokaty tanecznej.

Oto jak teraz Open reklamuje produkt: Chyba wszyscy lubią tańczyć. Aby oszczędzanie kojarzyło ci się nie tylko z obowiązkiem ale także z odrobiną szaleństwa i przyjemności przygotowaliśmy lokatę taneczną. Hmm gdzie tu szaleństwo i przyjemność? Jeśli ktoś założy tę lokatę a potem zobaczy, że na krótszy okres dostanie więcej to może i oszaleje ale na pewno nie z przyjemności.


Jak widać Open online gra w takt muzyki getinowskiej. Ale to koncert którego powoli nie chce się już słuchać. Koncert ten będzie trwać zaledwie do 27 kwietnia. 

Czy znów w sobotę zostaniemy poinformowani, że lokata jak marzenie wymarzyła sobie, że specjalnie dla nas ma być przedłużona do poniedziałku, a od wtorku będziemy mieć znów lokatę na 4 miesiące?

A na drugim biegunie powiedzą nam że szaleństwo tańca trzeba kontynuować bo to wir zaraźliwy w który trzeba dać się porwać? Cóż, raczej trzeba poszukać innego klubu tanecznego gdzie tańczą i marzą bardziej realnie. 

 A dziwną rzeczą jest fakt, że spośród lokat rocznych to mimo wszystko są najlepsze oferty.  Dlatego nie dziwi mimo wszystko to, że tańcząca para oferuje akurat tylko tyle.

UWAGA:
Zgodnie z przewidywaniami lokata została przedłużona do 29 kwietnia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...