poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Lokata numer 1 - tylko dziś!


Wracają stare dobre czasy. Trwa wysyp nowych lokat i co ważniejsze naprawdę godnych uwagi. Pisałem o podnoszeniu oprocentowania lokat w Optimie, Kredyt banku, Aliorze i dziwiłem się jakim cudem wielcy, żeby nie rzec magnacy lokat przechodzą obok tego obojętnie i dalej z uporem oferują marcowe stawki.

Jak widać wielkiemu przebudzenie zajmuje więcej czasu od innych. Oczywiście to że banki Leszka Czarneckiego nazywam magnatami nie oznacza wcale, że są większe od np Kredyt banku. Mam tu na myśli ofertę lokat a na tym polu oferta polskiego biznesmena przyzwyczaiła nas do pozostawiania konkurencji daleko w tyle.

Skrytykowałem ostatnio w kilku postach bierną postawę magnatów. Dziś mogę rzec iż coś wreszcie u nich ruszyło. Rano była mowa o podwyżce w lokacie na start, w południe informuję o wracającej lokacie numer 1, która w roku ubiegłym pojawiała się często w ofercie Idei banku.


Nazwa jest trochę na wyrost. Nie jest to bowiem żadna lokata numer 1 choć na pewno do czołówki należy. Oferuje modną ostatnio liczbę 6,5%. Tyle samo oferują Optima oraz Kredyt bank, nieco więcej dostaniemy w Meritum. Czego to jednak się nie robi dla reklamy.

Na niniejszym blogu przyjąłem zasadę jednego wpisu dziennie. No i masz tu babo placek. Wpis już jest i przygotowuję kolejny artykuł na jutro a tutaj wiadomość - oferta w Idei ważna tylko jeden dzień. A więc artykuł to naglący, bo jutro wiadomość będzie już nieaktualna.


Parametry lokaty:
Oprocentowanie: 6,5% (5,26%)
Termin: 4 miesiące
Minimalna kwota: 1000 zł

Cieszy powrót lubianej lokaty, ale dziwi bardzo krótki okres jej trwania. Bo dotąd jeśli lokata numer 1 pojawiała się kilkakrotnie to jednak kilka dni a często nawet na dłużej była w ofercie. 

Co więcej Getin często ma promocyjne lokaty w ofercie tylko przez kilka dni po czym przedłuża je na kolejne kilka dni. Idea jest bardziej słowna. Oferty są faktycznie bardzo krótkoterminowe i znikają od razu z punktualnością co do minuty. Z czystej ciekawości odczekałem do północy. Możecie wierzyć - zaraz po północy dnia kolejnego dana lokata znika ze strony banku. 

Prosty wniosek jeśli chcesz mimo wszystko założyć tę lokatę, powinieneś przed północą złożyć zamówienie, bo po północy będzie już po ptakach. Za to potem będziesz miał 14 dni do namysłu czy przelać zadeklarowaną kwotę czy nie.

Obecna oferta pokazuje że warto mieć oczy i uszy otwarte na nowe oferty. Opisywana obecnie do super atrakcyjnych nie należy skoro dokładnie to samo dostaniemy w różnych wariantach w innych bankach. Możemy skorzystać tak z oferty krótszej (Optima) jak i dłuższej (Kredyt bank) są jednak ludzie, którzy lubią jeden bank a nie lubią innych.

Niedawno pożegnaliśmy erę niezwykle popularnych lokat z kapitalizacją dzienną. Czy teraz nadchodzi era lokat które w ofercie będą tylko jeden dzień?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...