sobota, 14 kwietnia 2012

Nowy odcinek serialu lokata z kuponem V - czy to lokata widmo?


Moda na seriale trwa nie tylko w telewizji i filmach. Dopadła także świat finansów. Dwa dni temu pisałem o czwartej serii obligacji Getin PP-iv, dziś zaś będzie o piątej odsłonie słynnej już lokaty z kuponem. 

Zrobiłem się marudny i krytykuję praktycznie każdą nową lokatę. Dlaczego tak jest, widać bardzo wyraźnie po kolejnych edycjach lokaty z kuponem. Powitana była w grudniu z wiwatami, gdyż początkowo oferowała wiele dla każdego z każdą kolejną odsłoną stawała się coraz mniej ciekawa.

Po każdym odcinku znikała też z witryny Idea banku który tę lokatę oferuje, by po pewnym czasie, niestety nie znanym nikomu, pojawić się znowu. Mimo faktu, że każda kolejna odsłona była mniej ciekawa za każdym razem jest to oferta która wyróżnia się na rynku. Nie inaczej jest tym razem. Lokata jest godna polecenia. Jak wygląda dziś?

Zanim przejdziemy do omówienia parametrów przypomnijmy skrótowo poprzednie edycje.

Lokata z kuponem I - 8,50% na 3 miesiące, maksimum 2 lokaty po 12 500zł, dzienna
Lokata z kuponem II - 8,50% na 3 miesiące, maksimum 5 lokat po 5 000zł, dzienna
Lokata z kuponem III - 8,00% na 3 miesiące, maksimum 5 lokat po 5 000zł, dzienna
Lokata z kuponem IV - 8,00% na 3 miesiące, maksimum 1 lokata na 10 000zł, na koniec okresu, tylko dla nowych klientów

Jak widać jedynka i dwójka świetne, trójka już obniża oprocentowanie, czwórka obniża maksymalną kwotę a na dodatek oferowana jest tylko do nowych klientów. Nic dziwnego, że przy komentowaniu aż korci żeby pokrytykować i stąd też biorą się moje negatywne uwagi.

Nietrudno się domyślić, że kolejna odsłona będzie znów gorsza. I niestety tak jest. Oto jak to wygląda obecnie. 
Oprocentowanie: 7,50%
Okres: 2 miesiące
Maksimum: 10 000
Dostępność: tylko dla nowych klientów


Jak widać lokata zmniejszyła drugi raz oprocentowanie o 0,5 p.p. i skrócono okres jej trwania o miesiąc. W dalszym ciągu obowiązuje tylko dla nowych klientów czyli w zasadzie istnieje na identycznych zasadach jak lokata na start w Getin przy czym oferuje lepsze oprocentowanie.

Na tej lokacie widać bardzo wyraźnie jak pogarszają się warunki lokat. Pierwsza edycja była dla wszystkich i oferowała dobre oprocentowanie i w miarę duży kapitał na kwartał. Ostatnia jest tylko dla wybranych klientów oprocentowanie jest niższe i maksymalna kwota też. Ale mimo to wciąż warto z niej skorzystać.Procedura zakładania lokaty została opisana tutaj.

UWAGA:
Na koniec bardzo dziwny fakt. Lokata i jest i jej nie ma. Wygląda na to, że napisałem artykuł zanim jeszcze produkt pojawił się na rynku. Na stronie banku nie ma jeszcze informacji o tej lokacie ani w stopce ani na stronie głównej. Ale często tak jest w przypadku Idei, że w dniu gdy jakaś lokata pojawia się na rynku widnieje w niej napis oferta ważna od i podana jest data sprzed kilku dni. A lokaty wówczas jeszcze nie było.

Jako dowód kliknij tutaj.Jak widać lokata jest już przygotowana ale klikanie na Sprawdź, jak otworzyć lokatę przenosi nas do reklam zupełnie innych produktów. Z taką sytuacją się jeszcze nie spotkałem. Dowodzi to jednak faktu, że lokaty nie są już wiodącym produktem banku gdyż stawiają obecnie na konta IKE. O nowym IKE w Idei jutro na blogu Polak potrafi.

Oferta ważna od dnia 12 kwietnia (czyżby?) do odwołania
Pytanie jednak kiedy faktycznie pojawi się na stronie banku jako lokata realna a nie tylko lokata widmo. 

Uwaga:
Lokata urealniła się dopiero 17 kwietnia.

Ciąg dalszy: Lokata z kuponem VI oferuje teraz 8%!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...