piątek, 16 listopada 2012

Barwne lokaty bordowa i pomarańczowa


Skończyły się kolejne dobre lokaty w mało jakoś popularnym banku spółdzielczym w Ciechanowie. Osoby które nie znają tego banku mogą zajrzeć sobie na lokaty wakacyjne. Mieli przez długi okres czasu w ofercie lokatę niebieską na 7% oraz żółtą na 6,66% a więc wyróżniające się na tle innych.

Jak nietrudno się domyślić kolory wybrano pod porę roku gdyż w lecie króluje bezchmurne niebo gdzie dominuje źółć z niebieskością. O lecie już wszyscy zdążyli zapomnieć ale dopiero teraz PBS zmienił ofertę na jesienne kolory bordowy oraz pomarańczowy.

Nowe kolory symbolizują oczywiście spadające liście i to je właśnie oglądamy na poniższej reklamie. Są to chyba jednak ołowiane liście gdyż spadając obsuwają niedawne oprocentowanie dość znacznie. Gdyby posłużyć się logiką można się spodziewać spadku o 0,25% w końcu o tyle obniżyła stopy procentowe. Jak na to zareagował ten bank?Strzałka powinna być czerwona i skierowana w dół Źródło: pbsciechanow

Ciechanów bez ogródek zrobił ostre cięcie od razu o 0,75% dla niebieskiej oraz o 0,66% dla żółtej co powoduje, że ledwo pływa na powierzchni. Zmienił też czas trwania owych lokat ale może po kolei.

Lokata bordowa
Zmieniono aż o 0,75 p.p. jakby w tym banku zakładano, że w grudniu Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy o kolejne i to aż 0,50 p.p.. Dmuchają więc na zimne.Na domiar złego obniżają też okres trwania o miesiąc, teraz jest to lokata na 6 miesięcy.

Żeby nie było zbyt bordowo jest to lokata o oprocentowaniu zmiennym przy czym należy wątpić czy ta zmienność obierze kierunek wzrostowy. Co do kwoty minimalnej ustawiono ją na 5.000 zł co jak na lokatę jest dość wygórowanym warunkiem.

A spróbujże ty potencjalny kliencie zerwać taką lokatę w trakcie jej trwania. O to wtedy będzie płacz bo taka decyzja jest karana tym, że lokata przestaje być oprocentowana. Nie ma to tamto.

Lokata pomarańczowa
Tę zmieniono o 0,66 p.p. czyli obecnie wynosi już tylko minimalne 6% które będzie trwać przez 3 miesiące. W teorii gdyż pomarańcza też ma zmienne oprocentowanie oraz te same minimalne 5000 zł.

Słowem latem w tym banku było fajnie sielsko i przyjemnie. Teraz robi się dość nieprzyjemnie a barwne kolory jakoś nie wprowadzają nas w miły nastrój jak twierdzą psycholodzy. Bowiem nie kolory są tutaj ważne. 

Pozostała oferta lokat mimo że dość liczna jest poniżej 6% więc nie ma co komentować dotyczy oczywiście także lokaty owocnej reklamowanej jako zabójcze 9,7%, która tak naprawdę jest warta mniej niż 6%

Jak widać kolejny bank z czołówki chowa się w cień, może nie głęboki ale na pewno w tyle za ostatnim przebojem czyli PSB o którym była mowa dwa dni temu tutaj.

2 komentarze:

  1. Dla stałych klientów dają 7%, stałe oprocentowanie i to się nazywa ok warunki, takie podejście do klienta podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy okazało się że lokata niebieska została odnowiona na takich samych warunkach (7%). Co skutecznie odwiodło mnie od zerwania jej.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...