piątek, 30 listopada 2012

W kuluarach też zmiany czyli nowa odsłona lokaty idealnej plus


Jeden z największych hitów ostatnich miesięcy to zdecydowanie lokata idealna plus. Gwoli szczerości nie jest to czysta lokata a raczej polisolokata ale oprocentowanie rzędu 7,50% gwarantowane przez rok, czy też 7% na połowę krótszy okres, mówiło samo za siebie. Niedawno pisałem o zmianie na odpowiednio 7% oraz 6,80%. Obecnie mamy znów kolejną modyfikację.

Co więcej lokata ta, gdyż tak się o niej przyjęło mówić, w dalszym ciągu nie jest nigdzie reklamowana. Nie uświadczysz jej na stronie banku choćbyś nie wiadomo jak długo szperał w zakamarkach strony. Po prostu jest to lokata pokazywana tylko w kuluarach.

Przy ponownym zakładaniu konta w Idei, co jak się okazało jest bardzo trudnym wyzwaniem ale o tym będzie niebawem w osobnym artykule, zadałem oczywiście pytanie jak to w końcu jest z tymi kuluarami i dostałem szczegóły odnośne najnowszych parametrów tej lokaty duch. 

Niestety nie jest wesoło, kuluary nijak nie chronią ciekawych ofert. Zmieniają się tak samo jak realne lokaty, które widzimy na stronach banków. Na chwilę obecną oprocentowanie niedawnego przeboju wygląda następująco:
6 miesięcy - 6,40% (5,184%)
12 miesięcy - 6,20% (5,022%)

Jak widać i tutaj lokaty stanęły na głowie czyli dłuższy okres oferuje teraz mniejsze oprocentowanie. A co z maksymalnymi kwotami gdyż w ostatnich czasach stało się to istotnym elementem atrakcyjniejszych ofert. Na chwilę obecną wygląda to następująco:

Ekstrema lokaty idealnej plus

Jak widać minimalna kwota jest dość wygórowana szczególnie jeżeli chodzi o lokatę na pół roku, a będąc bardziej szczegółowym na 180 dni, jak widzimy na powyższym obrazku. Za to górne ograniczenie 59 tys też jest dość dobre. Nie musimy się martwić, że możemy zdeponować tylko 10 tys jak w Eurobanku czy na innych promocyjnych ofertach gdzie przekroczenie kwoty granicznej jest równoznaczne z obniżeniem oprocentowania.

Zaniepokojonych wczorajszymi wpisami pragnę uspokoić. Nie są to lokaty zmienne jak w SK lecz stałe więc nie musimy się martwić o stopy. Będą biegały zawsze tym samy rytmem aż do samej mety czy to za pół roku czy za rok.


W przypadku zerwania umowy przed terminem mamy przechlapane. Nie dostaniemy nic będziemy mieli tylko gloryfikowaną gwarancję zwrotu kapitału, której realna wartość zmaleje. Dla osób, które mimo to są zdecydowane na wizytę za kuluary Idea banku, będą mieć aż 14 dni na opłacenie wniosku co dla wielu może być ważną informacją.

A kto ma więcej pieniędzy aniżeli tutaj może wpakować, ma do wyboru obligacje Idei banku. Właśnie trwają zapisy na serię B. Parametry praktycznie identycznie z serią A, którą mieliśmy w ofercie w wakacje ale do szczegółów odsyłam na blog Polak potrafi'

Ciąg dalszy: Obligacje Idei bank serii B


1 komentarz:

  1. zjazd z 7,50% do 6,20% jest po prostu ogromny....
    na szczęście udało mi się załapać na lokatę idealną plus ver.1 :D

    ale tak się zastanawiam czy za parę ładnych miesięcy owe 6,20% nie będzie traktowane jako super extra oferta?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...