piątek, 9 listopada 2012

Jak zamknąć konto w Alior Sync


Czas na kolejne odcinki z serii zamykanie kont. Niedawno pisałem o nowym regulaminie aliorka, który zamierza zrobić porządek wśród swoich klientów i karać tych którzy są mało aktywni. Szczegóły w artykule 5% cashback już nie dla wszystkich.

Aliorek zawsze będzie porównywany z Optimą. I choć w przypadku Optimy można się uczepić do wielu rzeczy to jednak ofertę ma ciekawszą aniżeli Aliorek. Konto oszczędnościowe w Optimie należy bezsprzecznie do jednych z najlepszych na rynku i choć otworzyłem je w BGŻ Junior zaraz po jego otwarciu po dziś dzień go używam.

Syn Aliora konto ma żenujące. To czysta kopia taty, która oferuje tylko 4,35% a więc daleko do wymaganych 6%. Mało tego konto to ma mnóstwo opłat, które są darmowe w Optimie. Tylko pierwszy przelew jest tutaj bezpłatny potem wpadamy w sidła kar.


Zerknijmy na poniższe stawki:

w Optimie za darmo Źródło: sync.pl


Pozostawię to bez komentarza. Do tego konta jest możliwość wydania karty ale to istny gwóźdź do trumny bo tutaj opłaty nie są drobne. To fala opłat nie wiadomo za co. Miesięcznie taka wątpliwa przyjemność kosztuje 3 zł do tego:
 • Każda wypłata w kraju - 5 zł
 • Każda wypłata za granicą - 10 zł
 • Realizacja płatności bezgotówkowej - 5 zł
 • Wpłata we wpłatomacie - 0,5% wartości ale minimum to 3 zł

Hmm. Za wpłacanie kasy do bankomatu Polbanku, Eurobanku czy ING jak dotąd nie zapłaciłem ani grosza. Można usprawiedliwiać, że to bank, który nie służy do tego czy owego. Że to bank dedykowany młodym facebookowcom, maniakom komputerowym i innym uptodatowcom. Takim co to lubią fruwające ninje i fruwają z nimi tu i tam.

Zamiast fruwania dałem sobie ostatecznie spokój i zamknąłem zbędne konto, które i tak leżało odłogiem. Jak to zrobić? Na trzy sposoby:


1 Sposób tradycyjny
Można poprosić o przysłanie na maila wniosku o wypowiedzenie konta. Poprosiłem o niego przy okazji korzystania z czatu w wirtualnym oddziale banku. Dostałem wówczas na koniec rozmowy kopię wniosku jaki dostajemy w Alior bank. Taki wniosek możemy wypełnić i wysłać pocztą tradycyjną. Koszt bodaj 1,65 zł + koszta wydruku.


2 Przez infolinię
Ponieważ przechwałek Aliora można mieć już po uszy zdecydowałem się na natychmiastowe wypowiedzenie konta. Starałem się rozmowę zredukować do minimum podając tylko dane o które zostałem poproszony i nie wdając się w niepotrzebne rozmowy. Musimy oczywiście przebrnąć przez wciskanie odpowiednich klawiszy, czekanie na połączenie i odpowiadanie na wszystkie pytania które zostają nam zadane.

Całość rozmowy trwała 7 minut oraz 15 sekund. A naprawdę starałem się streszczać. Koszt takiej rozmowy z komórki z sieci Orange kosztowała 2,15 zł a więc więcej niż zapłaciłbym za znaczek przy wysyłaniu wniosku pocztą. Karty debetowej nie trzeba nigdzie odsyłać do zniszczenia, po prostu staje się ona nieważna.


3 Przez Wirtulany Oddział w panelu video/audio
Wydaje mi się, że ten sposób jest najprostszy i najtańszy. Trzeba mieć jednak albo kamerę internetową albo mikrofon. Trzeba będzie sprawić sobie jedno z tych urządzeń. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy warto będzie wrócić do najmłodszego banku w Polsce.

Konta w Aliorku nie da się zamknąć u taty. Widać wstydzi się swojego syna;)

15 komentarzy:

 1. Zanim dotarło do mnie, że porównujesz konta oszczędnościowe.. to mi skoczyło ciśnienie.. Ale nie zaprzeczysz, że jak się robi dużo zakupów przez Internet, to na średniej wielkości lokatach i tak Ci nie narośnie tyle, ile masz zwrotu..

  Z 1000zł - zakupy w sync 5% zwrotu dadzą Ci 50zł następnego miesiąca. Taka kwota położona na konto Optimy na 12 miesięcy! da Ci 63zł (6,3% jak na dzisiaj) - dostaniesz za rok minus belkę. Co na miesiąc daje Ci 5,25zł (już nie licząc belek)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Warunkiem jest jednak robienie zakupów przez internet.
   Każdy ma swój sposób a konta dobiera do własnego sposobu.

   Usuń
  2. jak sie otwiera konto bez zastanawiania do czego bedzie uzywane, to o co mozna miec pozniej pretensje?

   Usuń
  3. 100 zł piechotą nie chodzi. A przy otwieraniu kolejnych kont robisz kalkulację opłacalności tych które posiadasz na daną chwilę. Któreś muszą odpaść bo co za dużo to niezdrowo.

   Usuń
 2. Tego nie powiedziałem. Pewnie jest taka możliwość, ale przy kilkunastu kontach i tak musisz wybrać te które ci odpowiadają najbardziej.
  Uważam, że na rynku jest cała masa lepszych kont aniżeli przereklamowany Aliorek.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1500zł musi przyjść z konta firmowego, a więc jeśli prowadzić jakąś działalność i masz konto firmowe to myślę, że nie ma problemu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mat.
  Ej... O jakim 1500 zł mówicie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś im się pomyliło. 1,5tys trzymasz na ROR albo 7-8tys na tydzień (nie chce mi się liczyć) i CB będzie. Dla mnie Sync jest głównym bankiem dzięki przelewom natychmiastowym. Jeszcze nie przekroczyłem 10miesiecznie a mam konta w 12 bankach. Do tego mam swój numer, i póki jest darmowe nie mam po co zamykać. 4.35% się przydaje, wrzucić 50-100zł (zamiast na ror) czy kasę na rachunki na noc. Ale trzeba mieć 3x OR żeby z gracją i bez opłat po nich skakać. 3 wypłaty w miesiącu + nieograniczona liczba wpłat i zawsze te kilkadziesiąt groszy czy złoty na miesiąc wpadnie, a tak by nie było :) Wiadomo jest kredyt bank 7% do 3tys ROR czy inne oszczędnościowe, ale już nowego banku ZA DARMO otwierać nie będę dla paru groszy więcej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Alior daje teraz 7% caschback, warto to opisać, ale z Syncem jest prosto, zróbcie 10 wypłat po 100zł z obcego bankomatu i od razu, jakby każdy tak zrobił to myślę, że bank zmienił by swoją politykę i to szybko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dowiadywałem się jak to jest z tym przelewaniem wynagrodzenia i musi ono pochodzić z konta firmowego. Kwota akurat nie ma znaczenia. Co więcej problem jest jeżeli sami prowadzimy działalność gospodarczą, wtedy przelew z naszego konta w innego banku nie będzie brany pod uwagę i nie zostaną spełnione warunki. Takie wyjaśnienie otrzymałem po przyciśnięciu konsultanta, że będę się powoływał na jego wyjaśnienia w przypadku problemów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecież w alior sync niema takich opłat co tutaj sa wypisane, czyżby ktoś świadomie wprowadzał wszystkich w błąd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sprawdź sam na stronie alior sync. Dane są przekopiowane ze strony.

   Usuń
  2. Kolega pewnie myśli o RORze, a to są opłaty konta oszczędnościowego. W artykule nie jest jasno określone co to za rodzaj konta.

   Usuń
 9. Szkoda, że Sync tak ograniczył cashback i pozostał on już teraz tylko dla nielicznych. Ja mimo wszystko zostaje bo nie płacę nic za konto, przelewy, kartę. Ciekawi mnie nowa odsłona mbanku, jak się ukaże trzeba będzie sprawdzić:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...