środa, 14 listopada 2012

Pierwsza lokata w Meritum znów topnieje


HMS Merium kontynuuje swoje zatapianie, które opisywałem tutaj. Zaledwie kilka dni temu pisałem o pogorszeniu oferty tutejszych lokat. Czas na dalsze informacje. Szkoda patrzeć jak fajne i przyjazne do tej pory banki modyfikują swoją ofertę w sensie negatywnym. Do nich z pewnością należał Meritum, do niedawna jeden z potentatów dla zwolenników lokat i jazdy samochodem. 

Niestety rzeczywistość jest nieubłagana i do niej dostosowuje się obecnie każdy bank. No prawie każdy gdyż na koniec artykułu znajdziecie coś pozytywnego. Pierwsza lokata, czyli sztandarowy produkt Meritum, po raz kolejny zostaje obniżona na niższy poziom. Ale przynajmniej jest wciąż z nami a nie została zniszczona jak dwie wieże neoBANKu. Ale co tu dużo mówić, tym razem mamy dwa zabójcze strzały. 

Dlaczego dwa? Bo pierwszym jest obniżenie oprocentowanie a drugim ponowne obniżenie podziału kwotowego. Obniżone oprocentowanie dotyczy i tak kwoty do 20 tys. Poniżej jest już tragicznie. Do tej pory mieliśmy 6,75% do kwoty pół miliona a dziś?


Pierwsza ale tylko wśród lokat Meritum Źródło: meritum


Dziś wygląda to tak::
6,50% 500 - 20.000 zł 
5,50% powyżej 20.000 zł

W dalszym ciągu jest to lokata 3 miesięczna i można założyć tylko jedną taką lokatę. Do tej pory można ją było polecać i robiłem to chociażby tutaj gdy jeszcze oferowała o 2% więcej. Teraz jest to tylko dobra lokata jak na współczesne warunki.

Meritum oczywiście zachęca dodatkowo 4% zwrotu za paliwo, ale od teraz wygląda to już wszystko tylko przeciętnie. Nie jest jeszcze tragicznie, Meritum próbuje zachować twarz i nie składa broni jak neoBANK. Ale i tak coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma czego żałować po zamknięciu konta.

Dla osób które tkwią w bankach typu PKO czy ING taka lokata będzie z pewnością atrakcyjna. Ale dla koneserów bankowości czy też dla wyjadaczy wisienek jak nazywa się ludzi czyhających na okazje bankowe to już tylko musztarda po obiedzie. 

Meritum bank oferował najniższy pułap lokaty negocjowanej gdyż wystarczyło mieć już 10.000 żeby iść na negocjacje. Planowałem wybrać się na coś takiego, ale wówczas banki prześcigały się w ofertach i zawsze można było znaleźć coś ciekawego na przyzwoitym poziomie czy to u trojaczków czy w neoBANKu.

Dziś muszę przyznać, że przy obecnym stanie lokat i zakamuflowanych ofert bankowych, zainteresowanie najnowszymi wabikami już zaczyna coraz mniej działać. Wystarczy zajrzeć na wczorajszy wpis o poczwarce. Chociaż muszę przyznać, że wczoraj zadebiutował ciekawy nowy bank, który może trochę namieszać szczegóły znajdziecie na sąsiednim blogu pod poniższym linkiem.

PBP nowy bank dla każdego czyli nareszcie robi się zielono.

9 komentarzy:

 1. Widzę ze jeszcze trochę i nie będzie lokat o których by można było pisać na tym forum, chyba ze zmieni sie poprzeczkę poniżej 6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W finansach nic nie jest pewne. Przypuszczalnie kolejna obniżka stóp może spowodować, że faktycznie lokaty spadną poniżej 6%. Od dziś Optima zrobiła ostre cięcie i obniżyła praktycznie wszystkie swoje lokaty poniżej 6% więc o tym już nie przeczytacie na tym blogu.
   Z drugiej strony banki wymyślają ciągle coś nowego i pisać zawsze będzie o czym. Jeżeli jednak czytelnicy będą się domagać najlepszych lokat opiszę od czasu do czasu te z najwyższej półki.

   Usuń
 2. Czy ktoś z was słyszał już o Polskim Banku Przedsiębiorczości?
  Bank do tej pory obsługiwał tylko klientów korporacyjnych, ale od wczoraj zaczął oferować lokaty dla klientów indywidualnych o bardzo
  korzystnym oprocentowaniu:

  3 miesiące - 6.60%
  6 miesięcy - 6.50%
  9 miesięcy - 6.30%

  Do założenia wyłącznie przez internet bez konieczności posiadania konta tym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież w powyższym artykule jest o tym mowa a na koniec widnieje link do artykułu na ten temat.

   Usuń
 3. Optima tez obnizyla dzisiaj oprocentowanie (Bezkarna juz po 6.2, zamiast 6.5)

  A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale reszta lokat niestety poniżej normy bloga więc nie wiem czy jest sens opisywać nawet ową bezkarną.

   Usuń
 4. Trzeba będzie zlikwidować konto w Meritum, też tak róbcie jak zobaczą odpływ klientów to szybko zmienią zdanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zlikwidowałem jak tylko skończyła mi się opisywana wyżej lokata, gdy była jeszcze na 8,50%.

   Usuń
 5. Ciekawe czemu tylko do 20tys? Nie potrzebują większej kasy?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...