czwartek, 1 listopada 2012

energoLOKATA BIS w neoBANKu już na 6,50%


NeoBANK żongluje lokatami ile się da. Promocje nie trwają tu długo, ale za to jak są to już konkretne. Dwa dni temu zniknęła całkiem fajna energoLOKATA 3M na 6,80%. Zastąpiła ją już na drugi dzień energoLOKATA 3M BIS.

Nazwę dobrano tu genialnie. Bis każdemu zapewne kojarzy się z koncertem, gdy głodni fani wywołują swoich idoli do powtórnego wykonania jednego, dwóch czy zwykle góra trzech kawałków. Ale bis jak to bis cieszy ale sielankę szaleństwa psuje świadomość że za chwilę będzie koniec.

W lokatach mamy obecnie to samo. Po długim bardzo udanym koncercie czas na bisy. Banki podają nam ostatnie kawałki, które cieszą może nie nasze uszy ale nasz głód zysku. Jednym z takich kawałków jest dzisiejsza lokata BIS. Już nie taką atrakcyjną jak poprzednia bo z oprocentowaniem o 0,30% niższą ale wciąż godną uwagi.


Czego zatem w bisowaniu możemy się spodziewać? Tego co zawsze w neoBANKu czyli lokatę gdzie minimum to standardowe 1000 zł a maksimum to niebotyczny milion czyli praktycznie lokata dla każdego.

Kolejna dobra lokata w neo Źródło: neoBANK


Z naciskiem na słowo praktycznie bo jak wiadomo neoBANK to rasiści pełną gębą. Lokata oczywiście zarezerwowana jest tylko dla nowicjuszy mający przywilej do lokat promocyjnych. Dotyczy to żółtodziobów którzy swoich dzióbków w zyskach wielkopolskiego banku nie zanurzyli do dnia 13 października 2012

A więc na zachodzie bez zmian. Mało tego lokata odnowi się jako lokata oprocentowana na 6% co z dzisiejszego punktu widzenia też jest godne uwagi.  Rok temu bank oferował 8,50% które po zakończeniu miały tylko 6% i mimo że oprocentowanie lokat spadło o całe 2%, to jednak odnowienie w dalszym ciągu stoi na magicznej szóstce.

W ostatnich dniach w komentarzach rozgorzała dyskusja o tym czy lubimy lokaty kwartalne, które ja tak zachwalam jest więc okazja by publicznie wyjaśnić takie podejście gdyż komentarzy nie każdy czyta. 

Można założyć, że na chwilę obecną lepiej jest zakładać lokaty długoterminowe. Skoro spodziewamy się obniżek stóp a co za tym idzie spadku oprocentowania lokat, te które gwarantują zysk przez rok dają nam w listopadzie 2013 owe 6,50%. A jak ktoś założy dziś np omawianą lokatę BIS potem może nie znaleźć już tak oprocentowanej lokaty.

Zgoda. Ten pogląd jest dobry dla lokatowców. Jeżeli chcesz lokować na okrągło z powyższą argumentacją nie da się polemizować. Jest jednak pewne ale. Zawsze podkreślam, że 4 lokaty na 6,50% zakładane w odstępie kwartalnym są lepsze od rocznej na 6,50% z prostego powodu, że w międzyczasie dostaniemy 3 razy odsetki, które możemy reinwestować i korzystać z dobrodziejstwa procentu składanego.

Na rynku pojawiają się ciągle oferty dla nowych z lokatami haczykami nawet na 7% tak jak ostatnie propozycje Raiifeisen czy egzotyczny SBRiR. I przypuszczalnie takie lokaty będą dostępne w przyszłości zawsze w nowych bankach. W tym układzie lepiej będzie założyć 4 razy promocyjne lokaty w różnych bankach.

Z drugiej strony nigdy nie wiadomo co wyskoczy na rynku. Może pojawi się jakaś superoferta superkonta na kwotę, którą mamy akurat na lokacie rocznej. Może się przekonamy, że obligacje korporacyjne oferujące 10% i więcej są mimo wszystko lepszą inwestycją. Może pojawi się coś zupełnie nowego nowy produkt o którym nam się nie śniło...

Rok to szmat czasu. Mając w ubiegłym roku lokatę na 8 miesięcy żałowałem wiele razy, że ją założyłem gdyż dłużyła się niemiłosiernie. 3 miesiące to idealna lokata na jedną porę roku. Kończy się w miarę szybko i pozwala wskoczyć na nową promocję o której dziś nie mamy nawet bladego pojęcia.


5 komentarzy:

 1. Występuje mała sprzeczność w opisie lokaty na stronie neoBANK. W pogrubionych punktach jest informacja "możliwość zainwestowania środków już od 1 000 zł...", natomiast w Dodatkowych informacjach jest punkt, który mówi, iż "minimalny wkład na lokatę to 5 000 zł"

  OdpowiedzUsuń
 2. Po co zakładać tą lokatę, skoro neoBank oferuje dla nowicjuszy aż 9% z tym, że na 2 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z prostego powodu, że 9% ma ograniczenie kwotowe do bodaj 10 tys. którego nie ma tutaj.
   Jeśli ktoś chce wpakować tutaj 100 tys nie ma problemu jest gdzie je rozmieścić gdyż można założyć wiele lokat na 6,50% do miliona zł.

   Usuń
 3. Z
  Czy jednak dla żółtodziobów którzy nie chcą inwestować więcej niż 25tys, lepszym rozwiązaniem nie jest konto w Millenium (6,5%; karta z caschback 3%; zasilenie 1000/mies)? Dzięki temu mamy 3 kapitalizacje i możliwość wykorzystania kapitału w każdym momencie nie "zamrażając" ich na neolokacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millennium jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem z zastrzeżeniem, że jeśli ktoś ma wybór dziś: neo czy mil to w drugim przypadku będą tylko dwie kapitalizacje gdyż promocja kończy się z końcem tego roku.
   A pamiętając wakacyjne 7% promocja skończyła się dokładnie w dniu jaki wyznaczono.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...