sobota, 3 listopada 2012

5% cashback w Aliorku już nie dla wszystkich


Tej jesieni banki wprowadzają tyle zmian, że niestety potrzebne są roszady w kontach. Trzeba zacząć się porządnie zastanawiać czy nasze n-pasmówki, o których pisałem przy omawianiu mandatów bankowych, warto jeszcze utrzymywać. Jeździ się nimi wygodnie ale robi się coraz więcej dziur.

Wszystko oczywiście za sprawą zmian dotyczącymi głównie opłat, które banki masowo wprowadzają do swoich ofert. Dziś na Polak potrafi 2 omawiam jak zamknąć konto w Alior banku oraz jak cofnąć dyspozycję zamknięcia korzystając z opcji modyfikacji konta z płatnego na bezpłatne.

Synek Aliora czyli Aliorek też zaczyna kombinować. Ale co się dziwić jaki ojciec taki syn. A synek zaczyna brykać. Razem postanowili zmienić się na niekorzyść klientów od listopada. O tym co kombinuje tata pisałem w artykule zmiany warunków konta w alior bank a co wykombinował syn będzie dziś.

Konto u synka ma jeden atut - 5% cashback ale z zastrzeżeniem: zakupy internetowe. Kto nie kupuje via internet, temu takie konto raczej jest niepotrzebne. Ale nawet ci którzy kupują mogą się czuć zawiedzeni bo od listopada zmienia się regulamin obsługi produktów.

Zmiany to przede wszystkim warunki:
 • trzeba przelewać wynagrodzenie na konto
 • średnie miesięczne saldo na ror musi wynosić... 1500 zł
 • średnie saldo na lokatach oraz wszystkich kontach musi wynosić 10 000 zł
 • średnie saldo zadłużenia musi wynosić 3000 zł
Wystarczy spełnić jeden z warunków, żeby było ok. Jego spełnienie oznacza przylepienie etykietki 'aktywny klient'. A jakie kary za niespełnienie jednego z powyższych warunków? Brak cashbacku od 1 stycznia 2013 nawet jeśli dokonamy płatności przez internet. Oj poleje się chyba krew w nowym roku. Będziemy sobie życzyć szczęśliwego nowego roku i kląć na aliorka.

Niebezpieczny ninja już się czai Źródło sync.pl
Co tu dużo ukrywać do tej pory nijakie konto robi się już nieciekawe. Owszem można kombinować z przelewami, zakładaniem w miarę atrakcyjnej lokaty rekomendacyjnej na 7,50% więc jest jakiś sposób na obejście ale suma summarum synek się za mocno rozbrykał. 

A tata nie karze synka. Tata jest mniej restrykcyjny bo jak się okazuje u taty można mieć konto bez opłat i bez kombinowania, który warunek łatwiej spełnić. Nie ukrywam, że konto u synalka zamknąłem a o sposobach zamykania, gdyż jest ich kilka, napiszę w jednym z kolejnych odcinków serialu jak zamknąć konto w... którego trzeci odcinek dziś wyjątkowo na PP2.

Aliorek reklamuje swoje konto słowami: To z pewnością najlepsze konto internetowe w Polsce. Jeżeli mają na myśli oprawę graficzną to z tym mogę się zgodzić, są rewelacyjni. Jeżeli zaś spojrzymy na ofertę to hmmm, ktoś tu ma chyba duże mniemanie o sobie. Ale to przecież syn od kogoś kto uważa się za wyższą kulturę bankowości.

Bank nowej generacji 2.0 z łagodnego przyjaznego robi się władczy. Synek dorasta i szybko uczy się o okrucieństwach tego świata, wpadł między wrony i kracze tak jak one. Słowem robi się coraz mniej przyjazny.

20 komentarzy:

 1. Aliorek idzie śladami mBanku.
  Bank niegdyś internetowy i bezpłatny zaczął oszukiwac klietów na kredytyi produkty "pseudo" oszczędnościowe typu mSzajser.

  Ciekawe czy Aliorek oprócz dorastania stanie się też bezwzglednym oszustem ?? Czekamy na fazę 2 dorastania.

  To konto dalej zostało bezpłatne, ale w tej chwili nie ma ŻADNEGO argumentu żeby je trzymać.
  Może ono interesować TYLKO nastolatków, którzy jarają się Facebookiem i żółwiami Ninja.

  Poważny właściciel n-Pasmówki posadzi na tym pasie trawę.

  POLCAN - opisz prosze jak je zamknąć ten trawiasty pas ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie trawa rośnie od kilku dni. Wpis będzie niebawem na jutro bowiem szykuję katastrofalną informację o DeBekach.

   Usuń
  2. "...jutro bowiem szykuję katastrofalną informację o DeBekach."

   Wiedziony najgorszymi przeczuciami wszedłem na stronę DB i... chyba wiem o czym chcesz napisać. Coś czuję, że kolejne konto pójdzie pod nóż.

   Usuń
  3. Uprzedziłem zatem fakty. Jutro też najnowszy ranking kont na PP2.

   Usuń
 2. I właśnie zlikwidowałem u nich konto, oj czuję że będzie nawrót klientów do mbanku hehe;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednym wyjątkiem w postaci autora tego bloga:)

   Usuń
 3. A ileż tego wynagrodzenia ma być, by było konto Synka darmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Synek nie precyzuje jest jeszcze za mały. Konto ma być darmowe dalej, problem polega na jedynym plusie który synek ma czyli cashbacku 5%. Jego warunkiem jest aby:
   "Na konto klienta w Alior Sync co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenie od pracodawcy bądź stypendium z uczelni"
   albo inne warunki wymienione w artykule.

   Usuń
 4. Na kombinacje banków trzeba reagować, żeby nie pomyśleli, że się nam podoba: https://www.facebook.com/#!/events/555383351144141/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale ja CB używałem jak kto napłakał. A gdy będę miał kupić coś powyżej 30zł CB to przeleję te 6tys na 8dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to jakieś rozwiązanie, ale gdybyś tymi 6 tyś. przez 8 dni pograł na przykład w ping-ponga to byś prawie 7,5 ugrał a tak o tyle musisz CB zmniejszyć.

   Usuń
  2. Wiem o tym doskonale. Po prostu CB przestaje być opłacalny poniżej 300zł zakupów szkoda zachodu na warunek 2. 1 też odpada (lepiej BGŻ czy NeoBank), 3 ze świecą szukać drugiego "ninja" (w moim otoczeniu nikt nie ma oszczędności), a o 4 to nawet nie ma co wspominać.

   Usuń
 6. Śmigam od jakiegoś czasu 4-pasmówką i zaczynam borykać się z tymi samymi problemami co wszyscy. Zastanawia mnie jednak czy nie zbyt pochopnie kładziecie murawe na swoich pasach. Co zrobicie jeżeli za np. tydzień któryś z banków "wyskoczy" z jakąś rewelacyjną jak na dzisiejsze warunki ofertą, uzależnioną od np. posiadania tam konta które dopiero co zamkneliście? Będziecie otwierać ponownie
  ? Może nie warto pozbywać się produktów w bezpłatnym zakresie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak. A co zrobisz jak wyskoczy z Gruponem/Gruperem albo premią tylko dla nowych od 01.01.2013? To loteria. Na pewno płatne karty czy konta trzeba zastrzec/zamknąć/przekształcić a reszta ryzyk fizyk.

   Usuń
  2. Doświadczenie mówi, że ta rewelacyjna oferta , z którą bank wyskoczy będzie tylko dla "nowych" klientów. Starych od dawna już się nie szanuje i strzyże gdzie popadnie.

   Inna sprawa - zastanawia mnie kiedy banki znajdą sposób na "nowych-starych", czyli takich, którzy miesiąc wcześniej zamknęli konto i potem wracają dla promocji? "Pecunia non olet", czy może wejdą klauzule typu: dla klientów, którzy nie byli związani jakąkolwiek umową z bankiem po xx.xx.20xx".

   Usuń
  3. Nie jestem przekonany czy wszystkie banki potraktują Was jako "nowego klienta" jeżeli dzień, tydzień, miesiąc wczesniej zamkneliście u nich konto. W niektórych regulaminach widnieje klauzula że tylko dla klientów którzy wcześniej nie korzystali z produktów banku.

   Usuń
  4. Pomyśl jaka jest szansa, że:
   1. Bank wyskoczy dla nowych od okresu który Cię obejmie i zgarniesz premię jako nowy.
   2. Bank wyskoczy z ofertą lokaty lepszej o 1-2% niż inni?

   Ja wolał bym, takie akcje jak "szanujemy swoich aktualnych klientów, dlatego mogą brać udział w każdej promocji dla nowych, na tych samych warunkach". Ale wiadomo jak jest. Zresztą czy ponowne otwarcie konta to aż taki problem? 15 minut w placówce, lub kurier...

   Usuń
  5. "W niektórych regulaminach widnieje klauzula że tylko dla klientów którzy wcześniej nie korzystali z produktów banku."

   O proszę, czyli już są takie zapisy. Mógłbyś napisac w których konkretnie bankach?

   Usuń
 7. w dbNET spadło już do 6% czas coś szybko znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cashback był dobrym wabikiem aby przyciągnąć nowych klientów, gdy bank się otwierał. Po tych wszystkich perypetiach związanych z wyłudzaniem cashbacku i straszeniem ludzi prokuraturą, nic dziwnego, że bank powoli wycofuje się z tej oferty.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...