czwartek, 22 sierpnia 2013

300 zł i więcej za Aktywną Kartę w Getin czyli wisienka dla nowych


Od kilku dni w komentarzach wrze o nowej ofercie Getin Banku, w której do zgarnięcia jest znów niemała kasa. Wrzawa zrozumiała, lubimy bowiem zbierać wisienki, szczególnie takie po które nie trzeba robić akrobatyki matematyczno-fizycznej.

Jest prosto i przyjemnie. Nowa promocja ma nazwę Aktywna Karta ale ma jedno niemiłe ograniczenie: mogą w niej wziąć udział tylko osoby, które nie są i nie były posiadaczem ror w Getin w tym roku

Odpadają zatem tankujący za 3.95 zł, chorzy kupujący leki za 4.99, zł założyciele kont z 12% lokatą i cała rzesza innych wisieńkowiczów. Znów w grę wchodzą nowicjusze, czyściutcy i nieskażeni getinowską zielenią. A na co mogą oni liczyć?

Aktywna Karta da 300 zł Źródło: getin

Na maksimum 300zł premii a dokładniej na 50 zł wypłacane przez okres 6 miesięcy. I nie ma tutaj chorych warunków jakich żąda przykładowo Millennium czyli minimalny zakup to 100 zł. Warunek jest banalny - 5 transakcji kartą. I tylko tyle.

Promocja jest ważna aż do odwołania czyli według widzimisię banku. Warto się jednak pospieszyć, bowiem gdy ktoś zacznie analizować jak wisieńkowicze realizują 5 transakcji, to pewnie promocja zostanie szybko zamknięta.

Warto tutaj podkreślić fakt, że owe 6 miesięcy liczone jest od momentu aktywacji karty. Jeśli zatem ktoś zamówi ją jeszcze w sierpniu powinien poczekać z aktywacją do września by nie zmarnować sobie pierwszego miesiąca. 

Warto także zwrócić uwagę na inną rzecz. Owszem, większość pewnie kupi sobie pięć razy batonika w Lidlu po złotówce. Ale wówczas czekać go będzie niemiła rzecz - bank policzy sobie za kartę 10 zł bez grosza

Aby tego uniknąć trzeba zrobić obrót kartą na kwotę 300 zł. Może więc warto kupować w zwykły sposób. Jakby nie patrzeć daje to cashback w wysokości blisko 17% a więc gra jest warta świeczki. 

Niestety ostatni punkt regulaminu psuje nieco tę idyllę:
Nagrody przyznane przez Organizatora w Promocji stanowią dla Uczestnika przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U.z 2000 r., nr 14 poz. 76), w związku z czym Uczestnik zobowiązany jest do rozliczenia wartości otrzymanych Nagród w rozliczeniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z przekazaną Uczestnikowi informacją PIT-8C, którą Organizator przekaże Uczestnikowi na jego adres korespondencyjny oraz do właściwego dla Uczestnika urzędowi skarbowemu w terminie do końca lutego następnego roku podatkowego. Za dzień otrzymania Nagrody przyjmuje się dzień jej wypłacenia przez Organizatora na Rachunek Uczestnika.

W efekcie zarobimy co prawda 300 zł ale w dalszej perspektywie czasowej zapłacimy za przychód 54 zł czyli do zgarnięcia jest 246 zł. Przy czym 2/3 przychodu będzie do zapłaty w 2014 a reszta dopiero w 2015.  Ale jest sposób by zgarnąć więcej, ale o tym dziś na PP2.


Ciąg dalszy: 700 zł premii w Programie Poleceń czyli wisienka dla starych

33 komentarze:

 1. A nie jest jakoś tak, że konto 9,9zł + karta jeszcze 4,99 i odpadnie prawie 15zł/msc?

  Może coś źle doczytałem w regulaminach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źle zrozumiałeś przeczytaj regulamin jeszcze raz ze zrozumieniem i * na dole regulaminu

   Usuń
  2. prowadzenie konta 9,99 (jesli nie wydasz kartą 300zł/m-c), a dodatkowa opłata za kartę jest zależna od rodzaju karty którą wybierzesz: http://www.getinbank.pl/files/documents/2013-07-15_-_TOiP_dla_kart_debetowych_Getin_Banku.pdf

   Usuń
  3. Czyli jednak dobrze zrozumiałem Anonimowy22 sierpnia 2013 11:07
   Oprócz opłaty za konto jeszcze opłata za kartę, chyba, że zamierzasz wydawać nią 300/500zł

   Usuń
 2. A ja zgarnęłam już kasę z ING-grupon:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie już jest :-)

   Usuń
  2. A ja nie dostałem :( Dlaczego? :(

   Usuń
  3. To sprawdź jeszcze raz swoje konto. Ja dostałem 200 zł 11 września. Promocja trwa do końca tego miesiąca.

   Usuń
 3. Błagam: wisienka, a nie wisieńka :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błaganie wysłuchane a prośba wprowadzona w czyn:)

   Usuń
 4. Przepraszam, że nie w temacie postu, ale zbliża się magiczna data 28 sierpnia u "wiewiórek". W regulaminie programu "Premia+" jest mowa, że trzeba będzie mieć w BGŻ dodatkowy produkt, ale jak czytam w § 3 punkt 6: "na koniec ostatniego dnia danego Cyklu" - czyżby wystarczyła lokata jednodniowa? Polcan, jeśli możesz, to sprawdź, czy moje domysły są prawdziwe.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jutro o tym artykuł na PP2. Pytanie jednak kiedy te pieniądze należy przelać.

   Ze swojej strony podpowiem, że bardziej się opłaci założyć konto Eskalacja, jest 2x bardziej oprocentowanie niż lokata jednodniowa, chyba że już wykorzystałeś jeden darmowy przelew. Ja właśnie zakładam lokatę jednodniową.

   Usuń
 5. promocja "aktywna karta" nie może łączyć się z żadną inną, ani z "karta dla kierowców" ani z "poleć klienta". pkt.VIII/5 regulaminu "aktywna karta" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to jest oferta dostępna tylko w placówce? Jeśli nie, to poproszę o link, bo na stronie banku jej nie widzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link do regulaminu pojawił się wczoraj w komentarzach
   http://pl.scribd.com/doc/161865561/za%C5%82-nr-1-Regulamin-AKTYWNA-KARTA

   Usuń
 7. Udało się już komuś skorzystać z tej oferty?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wysłałem zapytanie internetem ze strony banku, konsultant oddzwonił. Konto zostało założone przez telefon, kurier ma dostarczyć domumenty w przeciągu 1 tygodnia bezpłatnie, wybrałem kartę darmową mastercard opłata za użytk. 3,99 miesięcznie, w przypadku płatności kartą 100 zł prowadzona bezpłatnie, dodatkowo zaproponowano mi skarbonkę zwrot 1 zł w przypadku płatnosci 100 zł. Opłata za konto 9,99 zł, bezpłatne w przypadku płatnosci 5x kartą 300 zł. Opłat pobierana za konto i kartę od pełnego miesiaca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobra, ale co z tym podatkiem?

  Jestę studentę ;) i jeszcze nigdy nie rozliczałem się z fiskusem, a chcę skorzystać z tej promocji. Co w takim przypadku? Rozumiem, że dostanę w lutym PIT-8C, ale co potem? Mam składać np. PIT-36/37 (a może całkiem inny?) do US i wpisywać tam ten zysk 200 zł za 2013 rok (bo żadnego innego nie mam)? A potem zapłacić z tego podatek? No i jaki: 18% czy 19% zdaje się?

  A co z tzw. „kwotą wolną”, bo o niej gdzieś czytałem? Nie można jej zastosować w takim przypadku? Bo jak sobie tak z ciekawości wypełniałem PIT36/37 w programie i wpisałem te 200 zł w polu „Inne źródła”, to podatek obliczył się na 0. To może wystarczy tylko złożyć zeznanie, a nic nie płacić?

  A może to trzeba zrobić w całkiem inny sposób? w Inne pole to wpisać lub w innym formularzu?

  Nie mam pojęcia, bo dotychczas korzystałem z promocji, gdzie bank sam odprowadzał 10% podatku od całości premii i nie wystawiał PITa-8c.

  Jako stały czytelnik bloga proszę amina lub kogoś o wyjaśnienie tego jak dla kompletnego laika w tych sprawach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jest tak fajnie ja to czytam tak:

  Visa Electron piszemy się na 5zł mc lub wydać 300zł
  MasterCard piszemy się na 3,99 zł miesięcznie lub wydać 100zł
  MasterCard Display piszemy się na wydanie 50zł za kartę i 3,99zł mc lub wydać 100zł.

  Tak czy siak w skrajnym przypadku trzeba odliczyć:
  10zł za konto
  4zł za kartę
  9zł za podatek od 50zł
  41-14=162zł netto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to odpowiada 10k na 4% przez 6 miesiecy ;)

   Usuń
  2. Albo 100k na 4% przez 18dni :)

   Usuń
 11. "Warto tutaj podkreślić fakt, że owe 6 miesięcy liczone jest od momentu aktywacji karty."
  Polcan, czy jesteś tego pewien?
  Dzisiaj próbowałem założyć konto wraz z promocją i w siedzibie banku powiedziano mi (po długich konsultacjach telefonicznych z centralą), że lepiej, żebym założył konto 2 września, bo po dosłaniu karty będę miał jeszcze tylko 2 tygodnie (przeciętnie) września na wykonanie koniecznych płatności. Inaczej będę miał jeden miesiąc w plecy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi na infolinii powiedzieli, że jeśli w pierwszym niepełnym miesiącu nie dokonam pięciu transakcji, to pół roku będzie liczone od pierwszego pełnego miesiąca.

   Usuń
 12. Czy posiadanie konta w Getin online eliminuje udział w promocji Aktywna karta?? Jak się przystępuje do tej promocji...składam wniosek przez internet i co dalej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin Online jest oddzielnym od Getin Banku bytem, zatem nie eliminuje (potwierdzone przez konsultanta banku).

   Usuń
 13. Trzeba poczekać na telefon infolinii, podać dane i złożyć wniosek. Poczekać na kuriera i podpisać umowę oddając ksero dowodu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Getin Online jest oddzielnym od Getin Banku bytem, zatem nie eliminuje (potwierdzone przez konsultanta banku).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę potwierdzić. Mam osobno konto w Getin Bank oraz w Getin Online - sprawdzone na własnej skórze.

   Usuń
  2. Dla zainteresowanych: to samo dotyczy klonów innych banków jak Alior Bank oraz Alior Sync, BGŻ oraz BGŻOptima itd.

   Usuń
 15. Dostaliście już pit 8C za Aktywną Kartę? zostały 3 dni do końca lutego..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wlasnie ciekaw jestem czy bank wyslal Wam PIT 8C? Promocja trwa nadal i zastanawiam sie czy otwierac to konto,a nie chce bawic sie w jakies pity... bede wdzieczny za odpowiedz...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...