środa, 7 sierpnia 2013

Prawdziwa rzeźnia lokat w Getin online


Nie da się ukryć, że Getin jest od lat liderem wśród lokat, któremu od czasu do czasu próbują dorównać inne banki komercyjne. Spadki tak liczne i częste w innych bankach chociaż dość szokujące, nie martwiły tak bardzo dopóki lider nie zmienia swojej oferty.

Sprawa jest prosta. Lokatowca z prawdziwego zdarzenia nie interesuje kto jest oferentem. Ważne by oprocentowanie było jak najwyższe chociażby oferowane było przez PKO. Problem w tym, że konkurencja Getin posunęła się na tyle daleko, iż bliźniacy z czystym sumieniem mogą sobie pozwolić na prawdziwą rzeźnię wśród swoich lokat.

I taką rzeźnię zobaczyliśmy wczoraj. Zamiast zwykłej kosmetyki wybranych lokat, typowej dla tego banku, zobaczyliśmy ścięcie praktycznie wszystkich lokat bez wyjątku. Od wabika jakim jest lokata na start, przez bumeranga (niestety), zieleńców i spółki, aż po dwu oraz trzylatki.


Skala zniszczeń jest o dziwo bardzo różna. Banki zwykle nie cackają się z ofertą tylko ścinają równo jak leci i po sprawie. Getin niczym ogrodnik dbający o swoje kwiatki tu przyciął, tam podciął, ówdzie porządnie wyciął. Ale efekt jego roboty jest żałosny i niestety nikomu ten ogród się teraz nie podoba.

Sztandary powiewają niżej Źródło: getinonline


Zobaczmy ile gdzie przycięto. Sztandarowe lokaty czyli wabik oraz bumerang przycięto równo po 0,25pp co można potraktować jako spóźnioną o miesiąc korektę stóp. Warto tutaj zaznaczyć, że to pierwsza lżejsza obniżka, bowiem bowiem do tej pory bumeranga ścinano regularnie o 0,50pp.

Spójrzmy dalej na robotę niezdarnego ogrodnika. Zieleniec czyli Lokata Be Green przycięto o 0,20pp i niestety tym samym, żegnamy go. Nie będzie go już w kolejnym wydaniu rankingu lokat, gdzie próg minimalny wynosi 3,50% chociaż po tym wybiegu kto wie czy nie będzie tutaj potrzebna nowa korekta.

Długoterminówki potraktowano po raz pierwszy różnie. Lokatę dwuletnią obniżono tak jak zieleńca o 0,20pp ale trzyletnią potraktowano już łagodniej bo ścięto tylko o 0,10pp. Dzięki temu w dalszym ciągu są jeszcze powyżej 4%. Oj coraz rzadsze te czwórki.Brzdące ścigają się dziś już na najniższym pułapie równym minimum rankingu czyli 3,50%. I tak już chyba niestety pozostanie. Natomiast ostatnia lokata podstawowa zwana tutaj tradycyjną osiągnęła totalne dno. Od wczoraj oferuje na kwartał zaledwie... 3%!

Ogrodnik totalnie spartaczył robotę. Efekt jest fatalny, tym bardziej że pierwszy raz w historii bumerang stoi na niższym poziomie aniżeli Ping Pong gdzie dalej mamy 4,50%. Ciekawe jednak jak długo jeszcze...

17 komentarzy:

 1. I dlatego: nie przejmujemy się ich spadkami na lokatach (które i tak mało już kto tam zakłada), a zarabiamy na koncie z 10% zwrotu (albo na paliwowej karcie). To chyba jedyny sposób, żeby poprawić sobie humor.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są też inne sposoby na poprawienie sobie humoru nawet z Getin, chociażby obligacjami, które przynajmniej nie spadają w kolejnych edycjach.

   Usuń
 2. Spadek o 0,25% w skali roku to "prawdziwa rzeźnia". Lokatowcy to mają zmartwienia... Nie ma to jak finanse pełną gębą, i obrzucać wszystkich dookoła błotem, że nie dają za moje zaskórniani paru groszy dziennie więcej. Niech żyją lokatowcy. Niech im gwiazdka pomyślności podwyższy o 0,25% oprocentowanie na nieodnawialnych lokatach na jeden dzień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mierz wszystkich swoją miarką. Banksterzy w bezczelny sposób sobie poczynają i należy o tym pisać.

   FX

   Usuń
  2. Wielka tragedia. Nie każdy jest taki, żeby pod płaszczykiem zaradności "latać" pomiędzy bankami bo inny bank ma oprocentowanie lokaty większe o 0,1%
   Pisanie o rzekomej bezczelności bankierów na pewno zmieni ich postępowanie.

   Usuń
  3. "Pisanie o rzekomej bezczelności bankierów na pewno zmieni ich postępowanie."

   To nie jest rzekoma bezczelność bankierów tylko fakt.Nie chce mi sie juz podawac przykładów,ale osoba która napisała to zdanie chyba sie wczoraj urodziła.

   Usuń
  4. @Anonimowy7 sierpnia 2013 14:05
   "Nie każdy jest taki, żeby pod płaszczykiem zaradności "latać" pomiędzy bankami bo inny bank ma oprocentowanie lokaty większe o 0,1%"

   Jeśli mi wychodzi od 100zł różnicy to "latam".. jak mniej to się zastanawiam. Gdy mam ten bank w portfelu i wystarczy robić przelew to pochyle się nawet nad 0,1%. Jak Ty wolisz sprezentować swojemu bankierowi to ok. Inni mają swój próg opłacalności. Może dla kogoś 20zł rocznie to dużo i właśnie dostał po kieszeni nie po raz pierwszy?

   Gwoli przypomnienia tak jak to robią bankstrzy:
   Trzymanie 10tys na 4.25% zamiast 4.5% daje w skali 42lat:

   10 000,00 PLN zysku mniej gdyby różnice lokować na 10% rocznie brutto:
   http://najfundusze.pl/raport/advanced/0/1000/169/504#content

   Oczywiście suma wpłat to marne "851,76 zł". Tylko teraz pytanie co jak ktoś ma 200tys i "olewa sobie 0,1%-0,25% regularnie i więcej to przejdzie mu koło nosa 10-20x tyle...

   Usuń
 3. Spadek jest o 0.25% CIEKAWE DLACZEGO BANKSTERZY ŁASZCZĄ SIĘ NA TAK MARNY UŁAMEK PROCENTA pod płaszczykiem zaradności??? Chyba na łeb in padło?

  Pewnie nie znasz odpowiedzi, a ja nie widzę powodu żeby jej udzielać ignorantom.

  FX

  OdpowiedzUsuń
 4. Meritum dzwoni i namawia klientów na "specjalną" lokatę 3,8% na 12 miesięcy w zamian za rezygnacje z gwarancji 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto mówić, że się ma w Wołominie lokatę na 6,70% w takim przypadku:)

   Usuń
  2. Tak,tylko ze dwa SKOK-i mają juz wprowadzonych komisarzy.Nie znaczy to ze wszystkie sa zle zarządzane,chodzi o stosunek kredytów jakich udzielały w poprzednich latach.

   Usuń
  3. Wprowadzenie komisarz do SKOK-u to jeszcze nie tragedia. Informacja wywołuje u mnie ... spokój.
   Spokój w porównaniu co fundują inne produkty finansowe. Zacząłem inwestować kapitał do Skok-u w II dekadzie br. systematycznie co m-c. Obecnie wielkość ulokowanych środków to ca 8-iokrotna wartość samochodu, którym poruszam się codziennie

   Usuń
  4. Pytanie tylko, czy poruszasz się maluchem czy bentleyem? :)

   Usuń
  5. Niech w dupę se wsadzą 3.8%. 4% to jest mój próg tolerancji.

   Usuń
 5. W Wołominie mam ulokowane sporo środków od ponad roku,opłaty wstępne to pikuś w porównaniu do %. Czytam na bieżąco informacje o Wołominie i jestem również spokojny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również zostałem członkiem kasy Wołomin % ok, ale tyko w przypadku dużych środków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lokaty powoli przestają się niestety opłacać

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...