wtorek, 20 sierpnia 2013

Jak zamknąć konto w Toyota bank


Toyota bank był ostatnim bankiem, który zaoferował nam w tym roku uczciwe 7% w zamian za założenie konta. Lokata na dzień dobry ożywiła nieco rynek i była atrakcyjna nawet gdy spadła po dwóch miesiącach na 6%. Niestety odkąd po następnym miesiącu spadła na 3% należało po prostu pakować walizki.

Zaoferowane w zamian 6% podczepione do Lokaty dla aktywnych zaczęło być kpiną z wiernego klienta, zaostrzoną jeszcze ostatnim chorym wymysłem w postaci czwartkowej lokaty dwudniowej zwanej Mocny Procent. Jak widać Japończycy mocno sobie popili i nie wytrzeźwieli do dziś, bowiem lokata do dziś psuje wizerunek banku.

Jak zatem zamknąć niechciane konto, które raz za razem obniża oprocentowanie pogłębiając marazm gorzej niż ubiegłoroczne męczarnie czarnego kota, któremu nie starczyło dziewięciu żywotów w japońskiej rzeźni.


W chwili obecnej po entej obniżce, tym razem o kolejne 0,70pp konto oszczędnościowe jest oprocentowane progowo:
0,90% - do kwoty 5.000 zł
1,30% - do kwoty 20.000 zł

Tak tak, to nie błąd, więc dalej chyba nikogo już nie obchodzi jak oprocentowanie ślamazarnie rośnie, skoro takie procenty to można zaoferować w jenach a nie w złotówkach.

Aby zamknąć konto należy... samemu napisać rezygnację. Zwykle banki posiadają formularz zamknięcia konta i albo wręczają go w banku albo wysyłają go mailowo na prośbę klienta. Toyota nie wysyła nic licząc pewnie, że klient nie będzie wiedzieć jak to zrobić i ugrzęźnie na dobre w japońskim bagnie.

Wystarczy zatem napisać coś w poniższym stylu, przy czym standardowo po lewej stronie piszemy adres, a z prawej strony miejscowość i datę:Wypowiedzenie umowy kontaNiniejszym wypowiadam Umowę konta osobistego o numerze (tu podaj swój numer ror)oraz konta oszczędnościowego o numerze (tu podaj numer drugiego konta)
Zmiany wprowadzone od czerwca przez Toyotę bank są zbyt drastyczne by można je było zaakceptować.

Saldo rachunku wg stanu na dzień zamknięcia proszę przekazać na rachunek bankowy o numerze (tu podaj numer konta gdzie chcesz aby bank przelał środki które ewentualnie będą na koncie w momencie zamknięcia) prowadzony przez (tu podaj nazwę swojego uczciwego banku).


Z poważaniem
Podpis

Nie ma sensu pisać zakończenia w stylu: Niniejszy dokument został sporządzony w dwu egzemplarzach. Proszę o odesłanie kopii potwierdzającej zamknięcie na adres nadawcy.  Toyota nie odsyła przesłanego dokumentu. Wysyła za to inny dokument własny na papierze firmowym o treści:


                                          POTWIERDZENIE ROZWIĄZANIA UMOWY

Toyota Bank Polska S.A. potwierdza, że Umowa Konta _____ z dnia ______ zawarta z Panem _____ PESEL _______ zamieszkałym w miejscowości ______ została rozwiązana.


Po jego otrzymaniu mamy już święty spokój od ciągłych zmian, zawiei i zamieci w Toyocie nawet w środku lata. 

Jeszcze jedna rzecz na pocieszenie - nie trzeba odsyłać tokena, można go sobie zachować na pamiątkę:) Toyota liczy pewnie na powrót, bowiem token jest ważny do 2017 roku, ale przy takiej ofercie raczej nie mają co liczyć na powroty.

A co może zastąpić Toyotę? Na dzień dzisiejszy konto maklerskie, na którym zysk będzie dwucyfrowy. O tym czym różni się takie konto od osobistego z punktu widzenia obligatariuszy dziś na PP2

Ciąg dalszy: Ror a konto maklerskie przewodnik dla początkujących obligatariuszy

7 komentarzy:

 1. Coś takiego przyszło mi na e-mail:
  https://promocje.getinbank.pl/kontakt/main/ror_przenies_konto_082013/index.php

  "*Oferta dostępna dla osób, które otworzą w ramach promocji konto Getin UP, a nie są i nie były w 2013 roku posiadaczami/współposiadaczami konta w Getin Banku. Nagroda 50 zł wypłacana jest za dokonanie podczas jednego miesiąca rozliczeniowego 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych kartami wydanymi do konta. W 6-miesięcznym Okresie Promocji Uczestnik może otrzymać maksymalnie sześć zwrotów, po jednym za każdy miesiąc okresu promocji - łącznie maksymalnie 300 zł. Szczegóły oferty wraz z Tabelą Opłat i Prowizji dostępne na getinbank.pl. Jesteśmy częścią Getin Noble Bank S.A."

  Brzmi nieźle, 50zł za byle machnięcia kartą, aż za dobrze (ostatnio było 10% za spożywkę). Lecz nie mogę się doszukać regulaminu. Może zrobisz o tym wpis?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ING nie planuje ściągać po 70zł netto za zamknięcie konta i nie wysyłać potwierdzenia czy o coś innego tu chodzi?:

  "Rozdział VIII Inne usługi bankowe; pkt. 12, otrzymuje następujące brzmienie „Sporządzenia odpisu umów zawartych z Bankiem oraz innych dokumentów dla rachunków otwartych i zamkniętych”; pkt. 14, ulega zmianie w zakresie wysokości i opisu stawki otrzymując następujące brzmienie: ”70 PLN (w tym należny podatek VAT) + opłaty dodatkowe określone w pkt. 14.1”; pkt. 17 „Wysłanie monitu do klienta”, który zostaje usunięty."

  OdpowiedzUsuń
 3. @Anonim1, na LS już o tym pisali w komentach, ale brak opublikowanego regulaminu uniemożliwia prześwietlenie... Żeby tak jeszcze łączyła się z promocją „Karta dla kierowców…” i żeby można było być klientem GetinOnline...

  @Anonim2, już na drugim blogu w ten sposób spamujesz - jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to sprawdź sobie w TOiP te zmieniane punkty, dodatkowo napisz zapytanie na mailem do banku i jeszcze zadzwoń na infolinię. A jakby tego było Ci mało, to weź i zamknij konto jeszcze przez zmianami - do listopada chyba jeszcze zdążysz... hehe :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś już wiadomo o Getinie, mamy regulamin: http://pl.scribd.com/doc/161865561/za%C5%82-nr-1-Regulamin-AKTYWNA-KARTA
  (więcej na LS).

  OdpowiedzUsuń
 5. a co z wypowiedzeniem KARTY?
  też dopisać do wniosku o wypowiedzenie?
  nie każą odsyłać, albo najpierw zastrzec, czy coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy zamykałem konto w Toycie nie miałem karty stąd w artykule nie ma o tym mowy. Najlepiej jednak najpierw ją zastrzec, zaś w treści wypowiedzenia dopisać, że wnioskujemy o zamknięcie karty o numerze xxx.

   Usuń
 6. Podobno można jakoś zamknąć mailem. Wie ktoś coś na ten temat?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...