niedziela, 4 sierpnia 2013

Lion's bank zaostrza warunki lokaty bonjour


Obserwując na bieżąco rynek bankowy można wysnuć jeden wniosek - kto pierwszy ten lepszy. Dobre oferty jeżeli się pojawiają trwają mgnienie oka. Jeżeli zatem ktoś chce optymalizować zyski, musi reagować natychmiast.

Przykładów można mnożyć mnóstwo, było ich tutaj jednak tyle, że chyba nie trzeba o tym przypominać. O najnowszej ofercie, którą zmodyfikowano krótko po wprowadzeniu dziś. Mowa o lokacie BONJOUR w Lion's bank. Pisałem o niej 8 lipca tutaj, a już 10 dni później warunki się zmieniły i to dość drastycznie.

Nie ma już dawnej lokaty na przyjazne 3 miesiące za kwotę 50.000 zł. Ta oferta widać za bardzo przypominała lokatę na otwarcie w Noble bank. Lion's bank widać nie chce być porównywany do dziadka a co więcej aspiracje ma większe.

 
Ostrzejsze rygory Źródło: lionsbank


Od 18 lipca wstęp do jaskini lwa kosztuje już 100.000 zł i pobyt w nim może trwać najwyżej 50 dni. Na szczęście nie zniżono oprocentowania i nadal ustawione jest na 5,50% po to by pokazać, że stoi ponad dziadkiem.

Co ciekawe dziadek za tę kwotę obniżył oprocentowanie. Gwoli przypomnienia lokata na otwarcie w swojej drugiej odsłonie tylko do 100.000 zł oferuje 5,25% a powyżej już tylko 5% o czym pisałem tutaj

Jak widać Lew ustawia nieco wyższe progi. 50 tysięcy to kwota dość wygórowana ale osiągalna dla wyjadaczy wisienek, którzy byli aktywni przez ostatnie kilka lat. Banki do niedawna rozdawały pieniądze na prawo i lewo za spełnienie banalnych warunków...

W efekcie kto był sprytny i wykorzystał sytuację mógł w stosunkowo niedługim czasie dorobić się poprzedniej kwoty minimalnej. Lew jak widać zwietrzył takich jednorazowych wisieńkowiczów i teraz poluje na grubszą zwierzynę. Kto zatem zdążył się załapać, może się cieszyć, kto nie zdążył pewnie zapamięta, że przy takich ofertach zwlekać nie wypada.

Ale jakby nie patrzeć na wyścigi dziadka z lwem trudno nie oprzeć się wrażeniu, że obligacje Getin, które od kilku dni znów są w ofercie są rozsądniejszą inwestycją od obu lekko snobistycznych lokat.

6 komentarzy:

 1. FAkt, banksterzy zachowują się dziwacznie i na każdym kroku zaprzeczaja starej tezie że bank powinien kojarzyć się ze stabilnością i zaufaniem. Zajrzałem na tą ofertę obligacji getinu. Jest lepsza od odsetek z lokat lion ale jest aż na 5 lat no i warunki niezbyt ciekawe. Wibor6m i podporządkowanie obligacji to tak średnio mi się uśmiecha. obecnie to będzie coś 5.71%

  FX

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan jak długo zajmujesz się już inwestowaniem w lokaty/obligacje? Ogólnie mówiąc "dochodem pasywnym". Wiem że ten blog powstał w 2012r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj bardzo długo, jeszcze od ubiegłego stulecia.
   Aluzja do tekstu?;)

   Usuń
  2. Pocieszę cię, że nigdy nie jest za późno by zacząć:) Dziś co prawda masz ograniczone pole manewru, ale jeszcze nie jest tak źle.

   Usuń
 3. Fakt, te WIBORowe zabawy sa denerwujace, szczegolnie na 5 lat.
  Banksterzy chca przeniesc odpowiedzialnosc na klienta sami kasujac tylko zyski.
  I kto tu jest wyjadaczem wisienek ?? ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...