piątek, 16 sierpnia 2013

Jak wygląda oferta lokat w SKOK Arka


SKOK Arka przez długi czas był równorzędnym konkurentem SKOKu w Wołominie. Wystarczy przypomnieć kilka rewelacyjnych ofert jak ubiegłoroczna Lokata Premierowa na 7,50% czy lokata Super Duet na 7,60%, która pojawiła się w marcu tego roku, gdy wszędzie było już marnie i licho.

Wołomin miał więc konkurencję ale nagle nieoczekiwanie w maju na stronie Arki pojawił się komunikat Lokaty, Przepraszamy, strona w aktualizacji Zapraszamy wkrótce! co można zobaczyć tutaj. I co dziwne owe wkrótce okazało się być bardzo długim okresem czasu bowiem minęło już 3 miesiące a dalej nie wiadomo co i jak.

Na chwilę obecną na stronie Arki dalej nie ma informacji i wysokości oprocentowania lokat a jedynie lakoniczny komunikat szczegóły oferty depozytowej dostępne są w każdym oddziale SKOK "ARKA". Jakie zatem są szczegóły oferty na dzień dzisiejszy?Tajemnicze lokaty na Arce Źródło: skokarka.pl


1 Pieniądze na start - 5,80%
Na dziś najciekawszą ofertą jest lokata dyskontowa Pieniądze na start ze stałym oprocentowaniem w wysokości 5,80%. Jak się nietrudno domyśleć czas trwania jest standardowy czyli 3 miesiące. Niestety założenie tej lokaty wiąże się z koniecznością otwarcia rachunku ror, który darmowy nie jest i kosztuje niemało bo aż 9 zł za miesiąc.

Jak widzimy obniżka jest dość znaczna w porównaniu do Wołomina, nie mówiąc o ror który w konkurencyjnym SKOKu nie kosztuje nic. Lepiej zatem rozejrzeć się za lokatami bez ror co wiązać się będzie z niższym oprocentowaniem

2 Lokata Super Procent 2 - nowe środki
Do tej lokaty nie trzeba posiadać ror tylko nowe środki. Nazwa jest bardzo zachęcająca niestety na nazwie się kończy bowiem oprocentowanie wcale nie jest takie super i wynosi odpowiednio:
4,40% - 3 miesiące
4,30% - 4-6 miesięcy
4,40% - 13 miesięcy: oprocentowanie zmienne

Jeszcze bardziej zniechęcające są koszty wejścia do Arki:
Wpisowe - 30 zł
Udział - 149 zł (możliwość wpłacania 10 rat po 14,90 zł)
Wkład - 1 zł

A więc na wejściu mamy aż 180 zł czyli grubo ponad dwa razy więcej aniżeli Wołomin. Co gorsza co miesiąc należy wpłacać 15 zł składki. Na szczęście składka jest oprocentowana na 4% więc ostatnia obowiązkowa wpłata już nie jest taka bolesna.

Ostatnim produktem godnym uwagi jest konto oszczędnościowe o szumnej nazwie Super Procent. Jest to jednak marne 4%, które większość z czytelników ma całkowicie darmowo w Meritum. jak widać oferta obowiązująca od 22 lipca jest na pewno lepsza od dowolnego banku komercyjnego ale daleka od tego czego można się było spodziewać po ofercie z początku wiosny gdy było jeszcze 7,60%.

Za informacje na temat oferty dziękuję Przemkowi z Częstochowy.

5 komentarzy:

 1. Nawet nie dziwi mnie brak komentarzy drugiego już dnia, bo i co tu komentować? Swoje oszczędności podzieliłem na 2 równie części: w SK Bank i SKOK Wołomin. Obecnie uważam to za optymalne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było mnóstwo pytań co do oferty w drugiem najlepszym SKOKu. Więc jest odpowiedź jak jest w drugim najlepszym SKOKu.

   Usuń
  2. A tymczasem bida. No ale Arka widać nie pierze pieniędzy wołomińskiej mafii więc i nie daje tak dobrych odsetek. ;)

   Usuń
 2. Drobna poprawka - okres czasu to pleonazm. Albo okres, albo czas:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skok Arka jest najgorszym parabankiem same kłopoty mam przez Arkę, ludzie szukajcie innego banku, jeśli nie zapłacicie chociaż miesiąc zaraz będziecie mieć komornika na głowie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...