środa, 21 sierpnia 2013

Nowa oferta lokat w SKOK Wołomin


Czegoś takiego się nie spodziewałem. SKOK w Wołominie przez długi czas miał w ofercie lokaty, które nie zmieniały oprocentowania mimo nieustannych korekt w bankach komercyjnych. Pierwsza zmiana nastąpiła dopiero pod koniec lipca.

Jak wyglądała pełna oferta po zmianie zebrałem w artykule w ubiegłym tygodniu. Niestety po upływie miesiąca mamy kolejną obniżkę oprocentowania lokat. Warto ją przejrzeć i porównać co się tutaj zmieniło i w jakim stopniu.

Trzeba przyznać, że SKOK Wołomin nas zaskoczył nagłą zmianą w momencie kiedy stopy przestały spadać. Ale z pewnością lepiej, że dzieje się to teraz aniżeli wtedy kiedy wszystko leciało w dół. Jak zatem wygląda obecna oferta?

Nowa oferta lokat

Lokata Stała 2013 - 6,10% na 3 miesiące
Poprzednia lokata STAŁA zyskała teraz przyrostek 2013. Brzmi obiecująco sugeruje bowiem, że będzie obowiązywać do końca tego roku a w przyszłym roku zastąpi ją STAŁA 2014. Ale to tylko domysły a w świecie finansów niestety bywa różnie.

Tradycyjnie minimum lokaty to 1.000 zł i co ważniejsze brak ograniczenia górnego co zapisujemy na plus. Oprocentowanie spada o 0.30pp, ale w dalszym ciągu jest to atrakcyjna oferta jest bowiem powyżej ubiegłorocznego minimum bloga. A na rynku nie ma drugiej lokaty kwartalnej na 6,10%. Wymaga co prawda konta ror, ale to jak pamiętamy jest bezpłatne.


Lokata Nowe Pieniądze - 6,30% na 4 miesiące
To poprzednia Lokata NOWE ŚRODKI o nieco zmienionej nazwie. Ale wymagania są tutaj takie same - minimum na lokacie to 50.000 zł i brak ograniczenia górnego co również zapisujemy na plus. Na minus jest fakt, że jak sugeruje nazwa muszą to być nowe środki/pieniądze.

Widzimy, że i w tym przypadku oprocentowanie spada o 0,30pp ale w dalszym ciągu jest powyżej magicznej szóstki. Tutaj też jest wymóg posiadania ror z którego zlecamy przelew na lokatę. Wcześniej jednak musimy tutaj przelać Nowe Pieniądze z zewnątrz.


Lokata Twoja z ROR - oprocentowanie zmienne
Poprzednia Dobra Lokata w tej chwili nazywa się TWOJA i porównując nową ofertę ze starą widzimy, że tutaj także wszystkie kombinacje okresów z udziałami zawarte w tabeli spadło równo o 0,30pp.

Źródło: skok.wolomin.pl


Wadą lokaty jest oczywiście oprocentowanie zmienne a więc nie mamy gwarancji, że przez okres trwania lokaty dostaniemy zysku tyle ile widzimy w tabeli. Tym bardziej, że obecna zmiana oferty jest dość nieoczekiwana po poprzednim długim czasie braku jakichkolwiek zmian


Lokata Twoja bez ROR - oprocentowanie zmienne
Skoro we wszystkich poprzednich przypadkach mieliśmy spadek o 0,30pp możemy założyć, że to samo dotyczy lokat do założenia których nie jest potrzebny ror. Obecna tabela wygląda tak.Porównując ją z poprzednią dostępną tutaj widzimy, że faktycznie założenie było dobre. Mimo to wydaje się, że Lokaty bez ROR są nieopłacalne. Oferują o 0,20pp mniej od tych z ROR. A mając na uwadze, że konto osobiste jest bezkosztowe rozsądniejsze jest jego założenie. 

Mimo tych zmian na lokatach w dalszym ciągu oferta jest bezkonkurencyjna, chociaż już nie tak rewelacyjna jak poprzednio. Nieco gorzej jest z samym ror, którego też nie ominęły spadki ale tutaj SKOK w Wołominie posunął się nieco za daleko co analizujemy dziś w osobnym artykule.

Ciąg dalszy: SKOK w Wołominie robi zbyt drastyczne cięcia

9 komentarzy:

 1. Trochę szkoda że oprocentowanie spada. Ale bardziej zaniepokojony byłbym tym że oprocentowanie idzie w górę bo mogło by to świadczyć o kłopotach kasy i chęci pozyskania dodatkowych środków za wszelką cenę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem, że nie na temat, ale kolega zdobył regulamin "Aktywnej Karty" w Getin. Wygląda nieźle, tylko pytanie ile trzeba trzymać konto "Getin UP"?
  Nie mogę się doszukać, bo po 6msc promocji jest kompletnie nieopłacalne.

  Może ktoś coś wie.

  Link:
  http://pl.scribd.com/doc/161865561/za%C5%82-nr-1-Regulamin-AKTYWNA-KARTA

  Pozdrawiam,
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie nie ma o tej promocji nic poza tym będziesz musiał i tak odprowadzić podatek od tych 300zł( tak wyczytałem z regulaminu)

   Usuń
  2. Zgadza się podatek musisz odprowadzić, ale dostajesz 50zł po podatku masz zaokrąglając 40zł i po opłacie konta masz 30zł.
   30zł x6 miesięcy=180zł - piechotą nie chodzi.

   "Promocja polega na uznawaniu Rachunku Uczestnika maksymalnie 6 razy kwotą Nagrody w wysokości 50 złotych.Warunkiem przyznania i wypłacenia Nagrody za dany miesiąc zaliczany do okresu uczestnictwa w Promocji jest rozliczenie w ciągu tego miesiąca (licząc od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca) minimum 5 transakcjibezgotówkowych Kartami debetowymi wydanymi do Rachunku."
   i
   "Warunkiem uczestnictwa w Promocji jest rozliczenie w miesiącu kalendarzowym, z zastrzeżeniem pkt V.2. minimum5 transakcji bezgotówkowych (bez względu na kwoty) kartami debetowymi wydanymi do Rachunku"

   Według mnie znośne warunki.
   Jak ktoś widzi inne "haczyki" niech da znać.

   Pozdrawiam,
   TomL

   Usuń
  3. @Anonimowy - zakładasz w tej promocji konto GetinUp robisz 5 transakcji na kwotę min. 300 zł i nie płacisz 9,99 zł za konto - czyli po 6 miesiącach masz "na rękę" 243 zł i konto zamykasz

   Usuń
 3. Czy ktoś dowiadywał się jak jest z oprocentowaniem dotychczas założonych "Dobrych Lokat z ROR" spadło czy po prostu produkt wycofany bez zmiany oprocentowania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dostałem odpowiedź:
   "informuję, że lokata Dobra została wycofana z ofert Kasy ale w tym przypadku do czasu zapadalności lokaty oprocentowanie pozostaje bez zmian czyli 6,60%"

   I jak nie lubić Wołomina?:)

   Usuń
 4. http://www.getinbank.pl/files/documents/Owiadczenie_pole_klienta__II_edycja_.pdf Może autor blogu pokusiłby się o zdobycie regulaminu promocji. Premia jak za czasów Chucka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe te lokaty mają. Wysokooprocentowane, rzeczywiście. Banki chyba nie mają tak fajnej oferty?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...