wtorek, 27 sierpnia 2013

Zielona wyspa czyli lokaty bez haczyków powyżej 7% wciąż na rynku


Do tej pory sądziliśmy, że oferta lokat SKOKu w Wołominie jest bezkonkurencyjna, nawet jeśli zaserwowano tam ostatnimi czasy dwie obniżki. Różnica między tym SKOKiem a bankami komercyjnymi jest na tyle duża, że istnieje tam dość spory zapas obniżek.

Co więcej różnica i tak rośnie na wskutek jeszcze szybszych spadków w tradycyjnych bankach o czym pisałem wczoraj. Zresztą tutaj spadki trwają już od ponad 10 miesięcy więc trudno się dziwić kolosalnej różnicy jaka dzieli Wołomin od reszty świata.

Okazuje się jednak, że wcale w Wołominie oferta nie jest najlepsza. Po ostatnich dwóch obniżkach lokaty tutaj są w przedziale od 6% do blisko 7%. Tymczasem jest inny SKOK, gdzie możemy znaleźć dziś jeszcze lokaty powyżej 7%!

Mowa o zapomnianej nieco Kasie Polskiej. W roku ubiegłym pod koniec wakacji opisywałem wyprzedaż lokat z... 8,50% na liczniku! Przypomniałem sobie o tym szukając czegoś nowego po drugiej masakrze polskich Rotshildów. 

Lider wśród lokat Źródło: kasapolska


Obecna oferta robi jeszcze większe wrażenie niż rok temu. Stałe oprocentowanie sięga tutaj 6,50%, zmienne zaś 7,15%. Przypomnijmy, że Wołomin na dzień dzisiejszy oferuje 6,10%/6,30% dla stałych i 6,95% dla zmiennych a więc nieco mniej.

1 Lokata letnia - oprocentowanie stałe:
6,00% - 6 miesięcy
6,50% - 9 miesięcy
Od razu przypominają się normalne czasy z ubiegłego roku, kiedy takie oprocentowanie było na porządku dziennym. I co ważne nie ma tutaj jeszcze żadnych ograniczeń ani wymagań kwotowych, które niedawno wprowadził do oferty Wołomin. Nie ma także żadnych ograniczeń co do ilości lokat. Słowem pełna swoboda.

Jedyną wadą jest kara za wcześniejsze zerwanie lokaty. Wynosi ona 10% wartości odsetek naliczanych na dzień w którym depozytariusz (z pewnością nie lokatowiec) się rozmyśli. Ale w tym przypadku jest to zrozumiałe skoro jest to lokata a nie konto.


2 Lokaty o zmiennym oprocentowaniu
Tutaj oferta wygląda bardzo solidnie. 3,50% to dziś towar luksusowy w bankach komercyjnych. W Kasie Polskiej lokaty zaczynają się powyżej tego pułapu! Oto najnowsza oferta


Oferta robi wrażenie Źródło: kasapolska


Jak widać lista lokat jest bezsprzecznie najlepsza na rynku. I tutaj również nie ma żadnych ograniczeń. Nigdzie nie dostaniemy dziś 7% i więcej i to bez żadnych dodatkowych warunków. Jedynym warunkiem jest oczywiście wstąpienie do kasy a opłaty na wejściu opisane tutaj nie są małe. Ale z pewnością nie są tak przerażające jak rok temu.

Przewaga nad konkurencją jest tak miażdżąca, że straty na wejściu bardzo szybko zostaną odrobione a każda kolejna lokata będzie zwiększać zysk. Znamy to już bardzo dobrze z Wołomina i dobrze, że najczęściej omawiany SKOK ma poważnego konkurenta.

Ciąg dalszy: Opłaty za przelew do 100 zł czyli przeczytaj cennik zanim cokolwiek zrobisz

25 komentarzy:

 1. Czy można zostać członkiem tej kasy bez wizyty w oddziale a lokaty zakładać przez e-mail / telefon jak w Wołominie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan ile wynoszą oraz opłaty w tym SKOKu, jak możemy założyć lokatę, jak możemy zostać członkiem (wystarczy wpłacić "wpisowe", papiery przysyłają pocztą czy w jakiś inny sposób) ?
  Osobiście wiem jak to funkcjonuje ale w SKOK Wołomin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłaty są dwa razy wyższe niż w Wołominie. Opisałem je w artykule do którego podałem odnośnik. Jak założyć lokatę nie wiem, gdyż jestem członkiem tylko SKOKu w Wołominie. I właśnie opłaty były powodem dla którego wybrałem Wołomin a nie Kasę Polską.

   Jutro będzie artykuł obrazujący różnice w inwestowaniu tutaj oraz w bankach komercyjnych ze wskazaniem na kwotę minimalną jaką należy zainwestować aby inwestycja się zwróciła. To samo zrobiłem kiedyś dla Wołomina i przydało się wielu czytelnikom.

   Usuń
 3. Dużo pomocnych informacji znajdziemy tutaj:
  http://www.kasapolska.pl/skok/pliki-do-pobrania.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiedziałem, że Polska Kasa jest w moim mieście. Dzięki za cynk!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy artykuł na temat SKOK-ów http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/analizy/coraz-trudniejsze-bilanse-skok-ow/?k=analizy. Trudno mi określać obiektywizm autora jednak sam tekst brzmi sensownie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł podaje jedną ważną informację, którą szukałem od pewnego czasu: do 12 września SKOKi muszą zapłacić około 3,5 mln zł za ochronę BFG.

   Usuń
  2. Miałam "przyjemność" skorzystać z lokat na 8% w Kasa Polska. Odsetki naliczono prawidłowo, tyle,że przelew na wejsciu złożony rano zaksięgowano kolejnego dnia, podobnie na wyjściu, plus chora opłata w wysokości 100zł za przelew środków po zakończeniu lokaty. Poczytajcie sobie cennik opłat zanim zostaniecie członkami KP. Nadprogramowe 8 udziałów zwrócono mi dopiero w tym tygodniu. W czerwcu złożyłam dyspozycje. Dodatkowo na koncie musi pozostac 60 zl. Powodzenia

   Usuń
  3. W którym miejscu jest zapis o 100 zł? Cennik mówi 0zł za przelew oraz 0 zł za autoryzację smsem.

   Usuń
  4. Kolego czy udziały mają wpływ na oprocentowanie? Opłatę w wysokości 100 zł mogłeś uniknąć korzystając z eskok. Bynajmniej to wynika z regulaminu.

   Usuń
  5. http://www.kasapolska.pl/prod/fileitems/tabela_oplat_i_prowizji_13.pdf "Przelewy na rachunki zewnętrzne (wykonywane w placówkach Kasy)" Czyli lepiej założyć eSKOK

   Usuń
  6. dzieki Anonimowy z 27 sierpnia 2013 16:21
   sprawdziłem faktycznie opłaty zabójcze.
   Opłata za przelew na rachunek zewnętrzny lub innej Kasy w kwocie pow. 10 000 PLN ----0,2 % od kowty przelewu (nie mniej niż 20 PLN i nie więcej niż 100 PLN ) no to za 50 000 i więcej 100zł nie moje

   Usuń
  7. Napisałam by poinformowac potencjalnych klientów KP o tych kwiatkach, a jak nazywa to Polcan HACZYKACH. I żeby było zabawniej przelew za 100zl szedł TRZY dni, piątek-poniedz. , przy dużej kwocie straty były spore. E-skok okazał sie żartem, limity na przelewach nie do zdjęcia. Na pewno zysk końcowy z lokaty nie wynosił 8%brutto, a dużo, dużo mniej.

   Usuń
 6. 100 zł to koszt przelewu w Oddziale, chciałam obejsc te koszta zakładając konto internetowe, bo tam 0zł za przelew. Ta... tyle,że limit dzienny to jakieś 20 tys zł, nie było mozliwości podwyzszenia limitu, takie info uzyskałam dzwoniąc na infolinię w momencie gdy chciałam dokonac przelewu przez internet. Osobnym tematem jest kompetencja pracowników. Oszczędzę ich bo to mili ludzie, ale nikt mnie nie namówi już do tej kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem dlaczego nie chcesz dalej korzystać bo jak dla mnie to bardzo interesująca oferta i chyba się zapiszę. Z tego co widzę to trzeba założyć IKS clasic i eSkok co kosztuje 4,50zł m-c.

   FX

   Usuń
 7. Konto za 0, przelewy za darmo...
  Tylko nie bardzo rozumiem informację o tym, że konto jest za 0 zł (Konto osobiste e-IKS) - info na http://www.kasapolska.pl/klienci-indywidualni/karty.html Z tabeli opłat http://www.kasapolska.pl/prod/fileitems/tabela_oplat_i_prowizji_13.pdf wynika, że za konta z dostępem do internetu trzeba płacić (są to IKS Classic, IKS Med, Tandem) - dla osób po 25 roku życia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan przydałoby się rozwiać wątpliwości w jutrzejszym artykule
  1) czy po zakończeniu lokaty pieniądze przelewane są na ROR w innym banku czy pozostają na rachunku SKOKu? Jeżeli to pierwsze to lepiej założyć konto IKS Deponent, jeśli to drugie to lepiej IKS Classic w celu ominięcia opłaty za przelew
  2) Czy udziały mają wpływ na oprocentowanie? Być może staż także bo w ofercie kiedyś mieli lokatę członkowską http://www.kasapolska.pl/skok/aktualnosci/nawet_7_5_na_lokacie_czlonkowskiej,pnews,6.html
  3) Czy wymagane są wpływy na ROR/IKS oraz czy jeśli tak to można to ominąć np. zakładając lokatę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ja nie jestem klientem tej Kasy, więc szczegółów nie znam a jedynie to co jest na stronie lub to co podają mi w mailach czy komentarzach czytelnicy. Zwykle zbieram wszystko do kupy z uwypukleniem wad tak by czytelnikom rzucało się w oczy to co banki skrzętnie ukrywają jak owe 100 zł które powinno być jak najbardziej wyeksponowane.

   Przejrzałem TOiP i jakoś umknęło mi to przy pierwszej analizie a powinno być nie czarno a czerwono na białym jako ostrzeżenie dla wszystkich.

   Usuń
  2. Według informacji jakie dostałem od jednego z czytelników na maila, który dziś skorzystał z Kasy Polskiej:
   "Założyliśmy konto do obsługi lokat - depozytariusz płatne 2 zł miesięcznie"
   Mam nadzieję, że na resztę odpowie sam autor cytowanego zdania.

   Usuń
  3. @ Anonimowy 27 sierpnia 2013 19:21

   po skończeniu lokaty kasa wraca na założone w KASIE konto...

   Usuń
 9. anonimowy... ja dziś przystąpiłem jako nowy członek skoku...
  ad 1. kurde... że nie wpadłem na to pytanie podczas rozmowy... jutro postaram się dowiedzieć...
  ad 2. jeśli chodzi o lokatę letnią na 9 miesięcy (taką założyłem) to nie ma znaczenia ile posiada się udziałów...
  ad 3. założyłem koto IKS depozytariusz... w jego przypadku nie trzeba żadnych dodatkowym wpływów... od razu wpłaciłem 20 zł, tak aby mieć opłatę na 10 miesięcy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy założyłeś konto w oddziale SKOKu?
   Czy jest możliwość aby utworzyć konto bez wizyty w oddziale ? Oczywiście wiem o opłatach wpisowych.

   Usuń
  2. Ja wczoraj rano wysłałem e-mail z pytaniem o założenie lokaty / konta bez wizyty w oddziale. Do tej pory brak odpowiedzi...

   Usuń
 10. konto zakładałem osobiście w oddziale...i niestety nie sądzę aby była możliwość zakładania kont/lokat bez wizyty w oddziale...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...