piątek, 2 sierpnia 2013

Ranking lokat czystych sierpień 2013


Ranking lokat bez żadnych warunków na wejściu staje się powoli farsą. To co na dziś jest w ofercie to czyste ochłapy. Obniżki stóp oficjalnie zamknięto, ale bankom jakoś to nie przeszkadza to w dalszej modyfikacji a właściwie nie modyfikacji tylko obniżaniu oprocentowania.

Mimo to nie wydaje mi się by prezentowanie oraz zakładanie lokat poniżej 3,50%, które realnie po odliczeniu podatku dają zarobić jedynie 2,84% miało jakikolwiek sens. Ale tak niestety jest.

Oczywiście w rankingu nie ma oferty np. Lokaty Zyskownej Plus oferującej od 3,50% do 3,70%. Ma dodatkowe warunki a takich ofert tutaj nie uwzględniamy. Standardowo mam pytanie do czytelników - czy uważacie, że obniżanie progu do 3%, które pozwoliłoby na większy wgląd w ofertę, ma jakikolwiek sens?


1 Minimalne oprocentowanie zaledwie 3,50%
2 Lokaty posiadające 4% i więcej znajdziecie dziś na PP2
3 Maksymalna długość 12 miesięcy
4 W nawiasie podane są wartości netto, które maja ułatwić wam obliczanie realnego zysku. Są one pomijane jeżeli wystąpiły wyżej.
5 W rankingu nie są brane pod uwagę lokaty, które wchodzą do obiegu w terminie późniejszym aniżeli data publikacji.Lokaty na 1 miesiąc
1 BNP Paribas - Prosta lokata 3,50% (2,84%)

Lokaty 3 miesięczne
1 SK bank - Interlokata standard 3,50% (2,84%)

Lokaty 4 miesięczne 
1 Idea bank - Lokata elastyczna 3,60% (2,92%)
   Open online - Lokata wakacyjna 3,60%
   Getin online - Lokata wakacyjna 3,60%

Lokaty 6 miesięczne
1 SK bank - Interlokata standard 3,55%
2 Open online - Lokat stylowa 3,50%(2,84%)
  Getin online - Be Green 3,50%
  FM bank - FM lokata spinająca 3,50% (2,84%)

Lokaty 9 miesięczne
1 FM bank - FM lokata spinająca 3,50%

Lokaty 12 miesięczne 
1 Getin online - Lokata tradycyjna 3,50%(2,84%) 
  Idea bank - Lokata stabilna  3,50% 

Lokaty o wyższym oprocentowaniu wymagają spełnienia dodatkowych warunków.

Ciąg dalszy: Ranking lokat brudnych sierpień 2013

31 komentarzy:

 1. Oprocentowanie małe a będzie jeszcze gorzej. Już chyba nigdy nie dozbieram do miliona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poruszyłeś ciekawą kwestię... tylko ja nie bardzo pragnę być milionerem o lasce ;)

   Miałem w połowie tego roku zacząć korzystać z odsetek co 2M, ale przy takich stopach % musiał bym środki ulokować w skoku Wołomin... albo zadowolić się kwartalną kasą. Niestety to jest jak się człowiek nastawi, że będzie mieć co miesiąc 100% odsetek (naiwny ustawiłem sobie w głowie próg 6% netto), a wchodzi podatek belki, obniżają stopy i trzeba się zadowolić 54%... (4% brutto).

   Usuń
  2. Właśnie dla osób z dużą kasą SKOK Wołomin jest idealny. Niedawno wprowadzili lokatę rentierską i np milion zdeponowanych tam środków to wręcz super rozwiązanie dla rentiera. Lichwa banksterska może się schować. Druga sprawa, że banki mają w d..pie klientów z większą kasą, bo im więcej masz pieniędzy tym mniejsze oprocentowanie lokat i jakieś debilne ograniczenia kwotowe. A w Wołominie pełna kultura 6,5 lub 6,7%, odsetki co miesiąc lub co trzy miesiące, można sobie ustawić jak się chce.

   FX

   Usuń
  3. Bez przesady by w jedno miejsce pakować cały milion, nawet gdyby oprocentowanie było 10% z gwarancją BFG. Nawet gdyby to był PKO (rzekomo najbogatszy bank w Polsce) z taką ofertą nie dałbym tam więcej niż owe 400 tys gwarantowane przez BFG.

   Usuń
  4. No cóż wszystko zależy od punktu widzenia, posiadanych środków do ulokowania oraz możliwości.
   Jeśli chodzi o lokaty to smutna rzeczywistość jest taka, że SKOK Wołomin to jedyne takie miejsce gdzie można ulokować większe środki na przyzwoity procent- po prostu innych nie ma. Moim zdaniem należy się cieszyć że choć jedna instytucja finansowa w Polsce nastawiona jest na obsługę ludzi bogatych.

   Owszem są obligacje korporacyjne z kuponami płatnymi co kwartał lub pół roku, czyli porownywalne do lokat rentierskich ale to przecież nie to jest lokata, nie ma gwarancji środków no i też nie można tu włożyć tyle ile się chce bo są redukcje zakupu na atrakcyjne oferty.

   FX

   Usuń
  5. Tyle, że niestety wkrótce Wołomin będzie mieć gwarancje BFG. Ludzie zaczną masowo przenosić środki i w efekcie prawdopodobnie oferta się zdecydowanie pogorszy.

   Nie można mieć nadmiernego przerostu lokat nad kredytami. A jeśli wszyscy rzucą się na lokaty, przy znikomym zapotrzebowaniu na kredyty dysproporcja będzie tak rażąca, że KNF nałoży kary albo wyda odgórny nakaz i będzie po sprawie.

   Usuń
  6. Anonimowy bredzi. Ale debili nie sieją sami się nimi stają. Nie ma takiej siły by w jednym banku lokować milion. I nie ważne czy masz milion, dwa cztery czy 10 lub 30 milionów kasę się lokuje do gwarancji BFG a ja bym się nawet pokusił by nie przekraczać najniższego kursu EURO/PLN w historii tej pierwszej waluty. I tak mając 30 milionów: 2,2 mln kupujesz tone srebra, za 13,8 kupujesz 100kg złota, 20 mieszkań na wynajem za 8 mln, a resztę 6lmn wkładasz do 15-20stu! banków/skoków po równo na najlepszy procent! (oczywiście każdy może zrobić inaczej np. blok studentom postawić) Ale tylko idiota trzyma wszystko w skoku/banku byli tacy i na cyprze i w amber gold... chodzi o to, że powyżej BFG nie masz gwarancji, że dostaniesz nadwyżkę nad BFG z powrotem.

   PS. Czy przypadkiem srebro i złoto nie staniało o odpowiednio 2tys na 1kg i uncji?

   Usuń
 2. Nie ma sensu obniżanie progu. Te 3,5% to i tak śmiech a nie inwestycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy, pierwszy milion to się kradnie :P Jak lokaty spadają poniżej 5% to trzeba szukać niestety innych sposobów na zarobek, niestety bardziej ryzykownych i wymagających większej wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy milion trzeba wyczarować bo:
   - brak odprowadzenia podatku to 75% podatku i zostanie 250tys
   - darowizna od rodziców to 25% zachowku i zostanie 750tys
   - wygrana 10% podatku i zostanie 900tys
   - zarobione i 32% podatku zostanie 692,5tys
   - zysk kapitałowy ze 100tys i 19% podatku zostanie 829tys
   - ...

   :)

   Usuń
 4. Nie ma sensu obniżać progu. Pozostaną jedynie najlepsi ;) Zostaną w rankingu 3 banki to mówi się trudno - na resztę nie warto zwracać uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 5. do posiadaczy konta w meritum:
  zauważyłem że w dniu 31.lipca pobrano mi 5 groszy z tytułu kapitalizacji odsetek, konto jest nieoprocentowane, po telefonie do banku usłyszałem że 'to błąd systemu', mogę zgłosić reklamację.
  Ciekaw jestem czy tylko mi się to przytrafiło czy jest więcej takich osób. Bank pewnie liczy że niektórzy nie zwrócą na to uwagi albo oleją sprawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam zawsze na głównym koncie 0zł, nie zauważyłem salda ujemnego.

   Usuń
 6. Naprawdę nie ma już nic równe 4% bez warunków? O kant dupy taki ranking, no chyba, że Meritum się wycofa z 4% :p (ok ktoś się nie załapał na KO w Meritum to ma problem ale co nas to obchodzi? myślę, że ten ranking nie ma najmniejszego sensu i powinien zostać zawieszony do końca roku a tym bardziej nie obniżany!).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj do rankingu na PP2 gdzie zebrałem to co jest obecnie powyżej 4%. Jest tego dużo ale obok każdej oferty jest jakiś warunek, niestety.

   Usuń
  2. A co do propozycji zamknięcia rankingu - myślę, że warto pokazywać poczynania banksterów dla osób niezorientowanych w temacie.

   W końcu intencją bloga jest pokazywać robienie ludzi w balona by nie dać się nabierać na gołosłowie zachwytów banków nad swoimi ofertami i wskazywać na lepsze alternatywy, których na szczęście jeszcze nie brakuje.

   Usuń
  3. Popieram. Prosze prowadzic blog w podziale - czyste-brudne bo nie wszyscy mają pojęcie a ten blog jak rozumiem nie jest akurat tablica reklamowa jakiegoś banku .
   Mam jakies oszczędności i 60 lat
   Szukam dobrej propozycji na 3-6 miesięcy od dziś - jutra.
   W internecie szukam wiedzu mądrzejszych i tych co potrafią czytac oferty \.Wybiore sam i albpo podziękuje i bede zaglądał albo wyrzuce z "ulubionych"

   Usuń
 7. Może warto pochylić się nad lokatą 13 mc. SK banku na 4,75% bez żadnych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam masz oprocentowanie zmienne :(

   Usuń
 8. Dobrze że nie były brudne, bo można byłoby ubrudzić sobie ręcę ;)

  A tak poważnie dzięki temu zestawieniu wybrałam lokatę. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brudne są w innym miejscu.
   A tak na poważnie to w końcu do tego służy ten ranking, żeby pomagać w rozsądnym wyborze:)

   Usuń
 9. Ta lokata Toyoty w Czwartki to niezly kanal. Cwane gapy licza ze klient nie wyciagnie pieniedzy w piatek i zostana na weekend. . ten sposob kasa lezy 4 dni a nie 2, a oprocentowanie spada o polowe. Nie nawidze takich KRETACZY !!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak się zastanawiam co robili ludzie którzy nie załapali się na Meritum 4%, przecież nie raz nie dwa IdeaBank dawał 4% na 4 czy 6M.

  OdpowiedzUsuń
 11. IdeaBank 3.85% 4M

  http://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-nr1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie ma teraz jest hurtowa 3.8% od 50tys i 1 grosza :)

   Usuń
  2. Prosze o pomoc czy ta hurtowa to jest najlepsze na dzisiaj bez żadnych cudów dodatkowych?

   Usuń
  3. Ja miałem w IdeaBanku 86 lokat i wszystko ok więc po prostu bym się zalogował z www do konta i tam założył gdyby mnie oferta interesowała. Nie wiem jakim cudem wtedy można jakiś "warunek" dodatkowy wcisnąć. To parę kliknięć i kasa schodzi z RORu na lokatę. Potem generujesz potwierdzenie .pdf. Zresztą idea bank ma wszystko w archiwum w "Lokatach zakończonych opłaconych", więc z tym nie trzeba się spieszyć.

   Usuń
 12. Panie z Meritum dzwonią i oferują użytkownikom KO4% lokatę 12M na 3.8% z opcją zerwania gdy znajdzie się lepszą ofertę przy gwarancji wypłaty dotychczasowych.

  Z małej symulacji wynika, iż trzymając się KO4% do końca roku zachowamy ten sam zysk co przy proponowanej 12M lokacie gdy w 2014 oferty lokat/KO nie będą niższe niż 3.16%.


  Czy wg waszych ocen jest to realne?

  Poprawcie mnie jesli się mylę, ale z miejsca odrzucam szansę na znalezienia czegoś >3.8% w 2014..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem dzwonienie i oferowanie mniej niż się ma na KO to żałosne. A 3.8% jest słabe. Ale policzymy:

   Kapitał 100tys do końca roku pozostaje 144 dni 4%:
   zysk ok. 1278,25zł
   Kapitał 100tys do końca roku pozostaje 144 dni 3,8%:
   zysk ok. 1214,33zł
   Kapitał 100tys do końca lokaty pozostaje 221 dni 3,8%:
   zysk ok. 1863,67zł

   Przechodząc na lokatę tracimy 63,92zł w 2013r.
   Teraz ile procent musi być lokata "inna" w 2014r na 221dni:
   1863,67-63,92=1799,75zł by wyjść na 0.

   W 2014r musimy więc ulokować na 221dni 2,9724% netto czyli znaleźć 3,67% brutto na 7M by wyjść na 0.

   Myślę, że coś się znajdzie, w "brudnych" a nawet jak nie, wolę kasę pod ręką na KO niż lokacie 12M.

   Usuń
 13. Za diabła nie pakowałbym się w lokaty poniżej 3 netto. To przecież sto razy łatwiej i prawie równie bezpiecznie znaleźć bezpieczny fundusz albo ze 4 fundusze "na wszelki wypadek".

  OdpowiedzUsuń
 14. Sądzę, że ciekawa alternatywą w tym temacie jest oferta T.U.W. MACIF Życie. W produkcie ACTI Gwarant 2 oprocentowanie netto wynosi 3,6% do końca roku + ubezpieczenie na życie (SU = 0,5% wpłaconej sumy, lecz nie więcej niż 1000 zł.). Wpłata minimalna wynosi 200 zł., brak maksimum. Możliwość wypłaty całości lub części środków już po miesiącu (czas oczekiwania na realizację zlecenia wypłaty do 30 dni.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...