wtorek, 10 września 2013

Jak zamknąć konto w Getin online


Bez wątpienia okres w którym warto było mieć kilkanaście kont w różnych bankach zaczyna dobiegać końca i teraz przychodzi czas na robienie czystki na n-pasmówce. Stąd przyjdzie nam teraz kontynuować cykl artykułów z serii Jak zamknąć konto w...

W ostatnim odcinku opisałem Jak zamknąć konto w Toyota bank. Jak było 7% na jednodniówce praktycznie za nic grzechem było przejść obok tego obojętnie. Ale gdy zniżono stawkę z 6% na 3% a jednocześnie wprowadzono 6% za..,. i tutaj następowała litania nowych wymogów, grzechem było nie zamknąć konta.

Teraz przyszła kreska na Getin online. Bumerang był kolejną jednodniówką na której oferowano 6,50% obok trudno było nie skusić się na to. Ale obecne 4% to już ochłapy niewarte funta kłaków więc czas zamknąć konto a tutaj warunki zamknięcia są nieco inne aniżeli w Toyocie.


Dla Toyota bank praktycznie obojętne jest jak sformułujemy wniosek o zamknięcie konta. Przykładowy tekst, który został zaakceptowany podałem w artykule tutaj. W przypadku Getin jest odpowiedni formularz i jest to najbardziej szczegółowy formularz jaki przyszło mi wypełnić spośród kilkunastu banków w których zamykałem już konta.

Zwykle by zamknąć konto wystarczy wejść do banku i mieć ze sobą dowód osobisty. Resztą zajmie się osoba, która będzie nas obsługiwać. Niestety ani Toyota ani Getin online nie mają placówek naziemnych a Getin bank to nie Getin online, to niestety dwa osobne podmioty, mimo że pod wspólną egidą.

Nietypowy formularz Getin


Co zatem należy zrobić? Możemy albo poprosić o odpowiedni formularz pisząc na adres mailowy Getin online albo po prostu zostawiając wiadomość w skrzynce mailowej wewnątrz bankowości internetowej. Można oczywiście także zadzwonić na infolinię ale po co denerwować się i przeżywać męki wiecznego braku połączenia oraz przełączania między właściwymi punktami. Możecie też go pobrać tutaj.

Według formularza musimy podać dość szczegółowe dane. I to nie tylko osobiste, które każdy z nas zna na pamięć, ale przede wszystkim wymagana jest... data zawarcia umowy o konto oraz dokładna nazwa umowy. Nie obejdzie się zatem bez jej odnalezienia i odszukania odpowiednich symboli.

W żadnym innym banku nie spotkałem się z tak szczegółowymi wymaganiami. Ale jak widać brak jednolitych formularzy jednakowego dla wszystkich banków i stąd każdy bank robi tak jak uważa za stosowne. 

Getin online należy do banków, które mają dobrą ofertę kont i jak jedno przestanie być opłacalne to warto mieć inne. Niestety nie ma tutaj możliwości zamiany konta jednego na drugie. Trzeba iść drogą okrężną i zamknąć jedno konto a potem otworzyć następne. I podobno nie będzie z tym żadnego problemu.

38 komentarzy:

 1. czy jak miałem tylko lokatę na start to muszę coś zamykać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie musisz zamykać bo lokata na start nie wymaga posiadania konta.

   Usuń
  2. polcan -->
   wydaje mi się, że cykl "jak zamknąć konto" jest odrobinę chybiony :) To banalna sprawa, wolałbym byś skupił się na opcjach "wyjadania wisienek" niż "zawijania się z promocji" :)


   Ja właśnie otworzyłem konto w GETIN Online z 50 PLN moneybackiem na zakupy spożywcze :) Jeśli ktoś nie korzystał z tego konta to polecam!
   Na czysto wychodzi 46 PLN (3,99 PLN -koszt karty debetowej).
   Tym bardziej, że o zwroty prosto ... bo wszak jeść trzeba :)   Usuń
  3. Zgadzam się z twoja opinią ale zdziwiłbyś się widząc ile jest zapytań jak zamknąć konto w...
   Tym bardziej, że dzięki takiemu artykułowi wiesz już czego się spodziewać, ściągasz sobie plik i po kłopocie zamiast kontaktować się z bankiem i marnować czas.

   Usuń
  4. no ale lokata na start się zakończyła środki wróciły na konto a ja nadal mogę się zalogować do getin online?! czemu?

   Usuń
  5. @Anonimowy10 września 2013 12:55, każdy bank poznaje się po zamykaniu nie otwieraniu i lizaniu dupy. Także takie wpisy uważam, za bardzo cenne. Mogę też napisać, że przystąpić do promocji łatwo (wystarczy czytać kilka blogów, mieć newseler grupona i grupera oraz lubię to! na facebooku. Niektórzy mają już po kilkanaście banków i warto coś pozamykać.

   Usuń
  6. @Anonimowy 13:43
   Jeżeli masz założone konto to warto je zamknąć.
   Ja gdy dawno temu zakładałem lokatę na start robiłem przelew z zewnątrz i gdy lokata się kończyła podałem inny numer konta do zwrotu środków w innym banku aniżeli Getin.
   Jeżeli zakładałeś lokatę z konta w Getin to je zamknij bo jeśli ci do niczego nie służy.

   Usuń
  7. Nie zakładałem konta w Getin. Było identycznie jak u Ciebie.
   Tylko po zakończeniu lokaty nadal mogę się zalogować do GetinOnline używając loginu i hasło co mi wygenerowali przy używaniu lokaty. Żadnego ROR nie mam. Także mnie to dziwi. Próbowałeś się tam zalogować po zakończeniu lokaty? To spróbuj bo pewnie nadal masz aktywny dostęp :P

   Usuń
  8. Bankowość internetowa a konto to dwie zupełnie inne sprawy. W wielu bankach mam dostęp do bankowości internetowej a nie mam konta osobistego jak np. w Alior banku czy Polbanku.

   Bankowość internetowa służy do wielu rzeczy a konto jest tylko jedną z możliwości i tyle.

   Usuń
  9. Bankowość internetową się jakoś zamyka?

   Usuń
  10. Tak do tego jest osobny formularz chociaż tutaj również nie ma standardu i jedne banki zamykają je wraz z kontem ale większość banków tak nie robi.
   Przykładowo mam dostęp do bankowości internetowej Open online chociaż ponad 2 lata tam nie wchodziłem. Z drugiej strony Optima zamknęła wszystko bez pytania.

   Usuń
  11. A z Lokatą na Start zamykają czy trzeba o to poprosić?

   Usuń
  12. Nie zamykają, będziesz musiał poprosić.

   Usuń
  13. Artykuły jak zamknąć konto są bardzo cenne, dzięki nim wiadomo czego się spodziewać na wyjściu. Proszę kontynuować serię...

   Usuń
  14. Na pewno są ciekawsze niż opisywanie na przykład o spadku oprocentowania, które zapowiada ING. Tutaj przykładowo:
   - dla kwot do 100 tys oprocentowanie jest i będzie 1,00%
   - dla kwot powyżej 100 tys na OKO Premium oprocentowanie za dwa tygodnie spadnie z 2,50% na 2,25%.

   Interesuje to kogoś czy szkoda na to czasu?

   Usuń
  15. poniżej 4% w tym roku nikogo :)

   Usuń
  16. W końcu jest stary dobry Meritum:)
   A kto się nie załapał to może się męczyć na Ping Pongach i Bumerangach.

   Stąd ciekawsze są artykuły o zamykaniu kont lub o SKOKach.
   Jutro kolejny artykuł z tej drugiej serii.

   Usuń
  17. Kto się nie załapał miał kilka okazji do lokat NR1 4-6M w IdeaBanku na 4% a więc mógł zaklepać dalej niż do końca roku. Do tego dalej ma jednodniówki i bgż optimę czy inne oferty dla nowych 4%+. A jak wypstrykał wszystko to niech sobie czegoś poszuka w rankingu bez haczyków.

   Usuń
  18. Witam. Chciałabym oddac kartę do bankomatu ktora otrzymalam listem nie podpisywalam jeszcze zadnej umowy konto zalozono mi przez telefon bo chcialam skorzytac z promocji OK Systemu. Jeszcze nie dotarly do mnie zadne dokumenty dot w/wym promocji tylko ta karta z nr konta. Co mam zrobic zeby ja zwrocic?

   Usuń
 2. Pytanie z tematu,który czasami gości na blogu.
  Czy ktoś otrzymał premię z BGŻ w tym m-cu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj mały szok. Dostałem 50 zl mimo ze dochód mam mniejszy. Coś nie działa im sprawnie ten system sprawdzania przelewów. Ale jeśli działa z korzyścią dla klientów to jest ok.
   Ale oczywiście mogą zrobić korektę co jest podobne do tych bałaganiarzy.

   Usuń
  2. Tak otrzymałem

   Usuń
 3. Jak w getin online zamknąć bankowość internetową i wypowiedzieć dane osobowe, jakiś formularz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja będę zmieniał konto w Getin dlatego zamykałem stare więc bankowość internetowa będzie przydatna.
   Zadaj pytanie na jeden z trzech sposobów dostępnych dla nas
   - zakładka kontakt na stronie głównej
   - box wewnątrz bankowości
   - mailowo na adres banku
   Pewnie odpowiedź będzie trwała długo ale jak zadasz na wszystkich 3 kanałach dostaniesz prędzej.

   Usuń
 4. Witam autora ja bym prosił co miesiąc o ranking zamykania rachunków z podlinkowaniem do artykułów. Może jakieś uwagi przy każdym czy też extra koszty. Co jakiś czas dobrze jest wiedzieć. Ja np. mam zapisane, że:

  "Deutsche Bank - Aby zamknąć konto bezpłatnie, na kontach musi być saldo równe 0.00 zł. Inaczej 10.00 zł opłaty."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zawsze zeruję konto przed jego zamknięciem. Jedyny problem był w przypadku Toyoty gdzie nie jest to możliwe.
   Przy kolejnym zamykaniu konta - prawdopodobnie BGŻ podam linki do wszystkich artykułów jakie napisałem do tej pory a było ich już chyba ponad 10
   Jak dotąd nie spotkałem się z żadnymi kosztami, oprócz opłaty za znaczek i kopertę rzecz jasna.

   Usuń
 5. Bardzo Cię proszę, jeśli możesz prześwietlić proces zamykania eKonta w mBanku (nawet jeśli nie chcesz tego zrobić dla siebie). Zdaje się że oni też robią niezłe cyrki z zamknięciem konta. W bankowości internetowej w zakładce Wnioski widnieje tylko opcja zamknięcia wszystkich kont. Co jeśli chciałbym zamknąć tylko eKonto? zostawiając sobie izzyKonto i eMaxPlus? Pisać samodzielne pismo czy jest jakiś formularz? Dodatkowo czytałem w internecie, że robią problemy i nie chcą przyjmować takich pism w mPunktach i trzeba je wysyłać, po czym oni zwracają i wmawiają że podpis złożony na piśmie różni się od podpisu złożonego przy zakładaniu konta (tak z 10 lat temu) ... Jeśli możesz to zajmij się tymi dziadami w najbliższym czasie, bo nieźli z nich krętacze. Pozdrawiam i dziękuję za Twój wkład.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknięcie jednego z kont wykonasz przez mLinię.

   Usuń
 6. Rozumiem, że autorowi chodzi o inne konto w Getinonline niż Swobodne, bo to nie wymaga żadnych opłat i nawet jeżeli nie korzysta się z innych usług, to nie wykluczone, że w przyszłości się coś ciekawego pojawi i będzie można je wykorzystać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Nie będzie można go do niczego wykorzystać, bo nie będę traktowany jako nowy klient a więc jako klient bez przywilejów.

   Usuń
 7. Nie da się zamknąć konta telefonicznie. Tylko formularz i wysyłka pocztą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Konto Perfekcyjne Getinonline zamkniecie przed upływem 12 cykli grozi opłatą 120 pln (pomijam wpływ 1000 i obroty 400 kartą wtedy nie płaci się frycowego 9.99)
  przerabiał już to ktoś

  OdpowiedzUsuń
 9. zamknięcie Konta Perfekcyjnego niczym nie grozi chyba że wcześniej brałeś jakiś profit (np. tablet z zobowiązaniem) w przypadku wyboru karty tanie zakupy II konto perfekcyjne można zamknąć bezpłatnie z miesięcznym wypowiedzeniem

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie wszystkim odradzam Getin Online. Zalogowanie się tam ostatnio graniczy z cudem. Dno i dwa metry mułu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie jest takie proste zamknięcie konta w Getinonline. Chyba, że mamy na myśli wykonanie tego bez zwrotu środków, które się na nim znajdowały. Mimo pełnego i poprawnego wypełnienia wniosku konto mam zamknięte, ale środki nie zostały mi zwrócone, a minęło około miesiąca. Skandaliczne działanie banku. Odradzam wszystkim współpracę jakąkolwiek z tym bankiem. Takiego betonu w 21 wieku nie widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zamknięcie konta w Getin Online...... o tym mógłbym napisać książkę. Pomimo informacji w serwisie, iż placówki getinbanku w pełni obsługują już klientów getinonline informacje te można włożyć między bajki. 02.02.2015 złożyłem w placówce dyspozycje zamknięcia rachunków w getinonline (salda zerowe). Pani poinformowała mnie iż owszem "widzą" rachunki onlinowe lecz niestety nie mogą ich zamykać ponieważ tym zajmują się w Warszawie. Oni jednak prześlą dyspozycję i mogę spać spokojnie.... Dzisiaj jest dzięki Bogu już 17.03.2015 a rachunki nadal są widoczne i aktywne. Żadne próby wyjaśnienia tej sytuacji nie daja rezultatu. Infolinia getinonline do dno. Gdy uda sie połączyć z konsultantem to nie uzyskasz żadnych konkretów, kłamią, nie dotrzymują słowa co do późniejszego kontaktu w celu wyjaśnienia sprawy, koszmarny proces autoryzacyjny (tysiące pytań zanim w ogóle rozpoczną rozmowę, wybrane cyfry z hasła telefonicznego przesłanego sms-em przy zakładaniu rachunku itd.) jakiś obłęd. Pierwszy raz spotykam się z takim traktowaniem klienta przez "Bank". Pełna ignorancja, zero zasad - samowolka. Zmęczony tą sytuacją postanowiłem wysłać wypowiedzenie osobiście poleconym z potwierdzeniem odbioru. O dziwo podobno do nich dotarł. Teraz odczekam kolejny miesiąc i poczekam na efekty...... Jeśli nie chcecie przechodzić tych wątpliwych przyjemności posiadania konta w getinonline to trzymajcie się od tego tworu z daleka. Teraz wiem iż wszystkie negatywne opinie na ich temat to prawda. Jeżeli istnieją jakieś pozytywne... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Aktualizacja dla zamknięcia konta w getinonline. Dzisiaj zamknąłem rachunek w oddziale getinbank bez żadnych problemów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Jest możliwość zamknięcia przez internet. Po zalogowaniu do bankowości jest wniosek o wypowiedzenie umowy.
  Mam konto swobodne. Póki co jest za 0 i jest na nim 0.
  Jak przestanie być takie, to będzie szybkie bajubaj.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...