środa, 4 września 2013

Nowe stawki lokat w SK bank


Po dłuższej przerwie w spadkach przypomina o sobie SK bank. Wielu czytelników nieustannie wytyka podstawową wadę w tym banku czyli oferowanie dobrych co prawda lokat ale okraszonych hasłem oprocentowanie zmienne.

Działa to jak skuteczny odstraszacz, ale trzeba przyznać, że spadki nie są tak częste jak w innych bankach. W sierpniu nie mieliśmy żadnych spadków a ostatnia miała miejsce w pierwszej połowie lipca a więc na kolejną przyszło nam czekać dwa miesiące.

Spadki, chociaż zupełnie nieuzasadnione, nie dziwią już chyba nikogo. Jakie zatem spadki zafundował nam bez wątpienia najlepszy bank spółdzielczy w Polsce?


 
Drzewo powinno być raczej krzaczkiem Źródło: skbank


Uwagę zwraca przede wszystkim SK hit, na której pieniądze rosną na drzewie. To dawna Lokata Super gdzie dawne 5,42% zastąpiło 5,09%. W obu przypadkach nie należy jednak brać dosłownie tego oprocentowania, gdyż to zysk w skali 13 miesięcy a nie roku.

W skali roku zamiast dawnego 5,00% mamy obecnie 4,70% a więc spadek o 0,30pp. Co gorsza oprocentowanie jest tutaj zmienne a koniec spadków stóp jak widać niczego nam nie gwarantuje bowiem banki zmieniają sobie stawki według własnego uznania. A 13 miesięcy to dość długi okres.

Do 5 września na eLokacie 24 obowiązują tutaj stawki podane w ostatnim rankingu lokat. Od 6 września zajdą tutaj zmiany i to zależne od terminu złożenia wniosku! I tak zmiana będzie:
 o 0,25pp - dla wniosków złożonych do czwartku 5 września
 o 0,50pp - dla wniosków złożonych od piątku 6 września

6 miesięczna: 4,25% (-0,25pp)/4,00% (-0,50pp)
12 miesięczna: 5,25% (-0,25pp)/5,00% (-0,50pp) - dla nowożeńców
13 miesięczna: 4,50% (-0,25pp)/4,25% (-0,50pp)

Zatem zwolennicy jak najlepszego oprocentowania powinni się zatem pospieszyć bo jeden dzień zwłoki będzie kosztować niemało bo aż 0,25pp.

Ponadto z relacji czytelników wynika, że jest dostępna też lokata sezonowa TOP gdzie przez kwartał SK bank gwarantuje stałe oprocentowanie 4,20%. Nie ma takiej informacji na stronie ale potwierdziło to już kilku czytelników bloga.

Słowem robi się nieciekawie nawet tutaj i to już ostatni dzwonek na lokaty powyżej 4% z gwarancjami BFG.

26 komentarzy:

 1. O lokacie sezonowej TOP i 13-miesięcznej zmiennej HIT jest już - od wczoraj - informacja na stronie SK Banku w zakładce Lokaty. Faktycznie, oprocentowanie lokat zmiennych w SK spada stosunkowo łagodnie, zatem awersja do oprocentowania zmiennego w tym akurat banku best nieuzasadniona. Tym bardziej, że na lokatach zmiennych w SK zyskujemy więcej niż zwykle w innych bankach na byle jakich stałych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oprocentowanie spada zadko ale na pewno nie lagodnie kolego. Obnizki o 0,5pp nie pamietam od bardzo dawna. Na ogol jest to 0,2-0,3pp.
  Jeszcze raz powtorze - ten bank kopie sobie grob w perspektywie gwarancji BFG dla SKOKow od Listopada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skok Wołomin ma nowe oferty lokat jubileuszowych...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie o tym na blogu w piątek. Czwartek to kiepski dzień na tak dobre oferty.

   Usuń
  2. Mam pytanie dlaczego ta lokata nie wraca automatycznie na ROR po jej zakończeniu tylko na jakieś konto techniczne (zakładają że mam ROR i usługę e-skok)?? wszystkie lokaty nie wracają na ROR? można samodzielnie przelać z techniczniego na ROR?

   http://skok.wolomin.pl/141/Artukuly/_Lokata_JUBILEUSZOWA_stala_z_ROR

   Usuń
  3. Mam kilka pytań do osób doświadczonych w SKOK-u Wołomin :

   1. Czy wszystko załatwię w jeden dzień w oddziale (mam 40km do nabliższego oddziału) : zapisanie się do kasy, założenie ROR, uzyskanie dostępu do usługi e-skok (logowanie do konta przez internet)? czy będzie potrzebne więcej wizyt?
   2. Po jakim czasie od pierwszej wizyty w odziale będę miał pełny dostęp do ROR-u i usługi e-skok?
   3. Jak wygląda cała prcedura zapisywania się do Kasy, zakładanie ROR-u, usługi e-skok, wysokości opłat krok po kroku?
   4. Rozumiem że za prowadzenie ROR-u nie ma opłat? a usługa e-skok jest płatna? jesli tak to w jaka jest to opłata?
   5. Czy przelewy z ROR na konto w innym banku są bezpłatne? zakładając że posiadam usługę e-skok?
   6. Jak wygląda prcedura zakładanie lokat (w tym rentierska) - jesli mam ROR i e-skok - czy mogę to zrobić samodzielnie po zalogwaniu do konta? czy inaczej.. proszę podać mozliwości.
   7. Czy na wszystkie lokaty z waszej oferty po ich założeniu jest podgląd przez internet po zalogowaniu do konta?
   8. Czy to potwierdzania przelewów z ROR-u do innego banku używane są hasła sms?
   9. Lokata w daniu zapadalności przekazywana jest na ROR? czy odnawiana jest automatycznie
   10. Jakie dokumenty muszę zabrać do oddziału w celu założenia w/w usług?
   11. Karta VISA nie jest obowiązkowa?

   Usuń
  4. odp.
   1. Załatwisz w jeden dzień ( ale najlepiej zadzwoń z rana i dopytaj czy mają prąd :) ) ja byłem na 30min. przed zamknięciem
   i nic już nie załatwiłem musiałem się pofatygować w kolejny dzień do odziału mam 90km.
   2. Po powrocie do domu wszystko działo.
   3. Procedura opisana na blogu trzeba poszukać.
   4. ROR bezpłatny usługa e-skok płatna ok5zł na miesiąć dokładnie też była o tym mwa na blogu.
   5. Przelewy bezpłatne
   6. Lokaty przez telefon lub email z konta e-skok nie można zakładać ani zrywać lokat.
   7. Na lokaty jest podgląd z konta internetowego.
   8. TAK
   9. Zgodnie z poleceniem przy zakładaniu.
   10. Dowód lub paszport i oczywiście drugą osobę do pełnomocnictwa na wszelki wypadek.
   11. Karta nie jest obowiązkowa

   Usuń
  5. poczytaj tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/01/koszta-wstepne-przy-zapisie-do-skoku.html

   Usuń
  6. Dzięki za wszytkie porade ale odnośnie :

   1/2. Wszystko się załatwi w 1 dzień i już jest się członkiem kasy? kiedyś słyszałem że wniosek idzie gdzie do góry i po jakimś czasie podsyłają umowę do podpisania? więc chyba nie będę miał od ręki aktywnego ROR-u i usługi e-skok?
   6. Czyli e-skok służy tylko do podglądu lokat i przelewów? - zakładający że będę tam tylko lokował depozyty
   6a. Czyli np .przelewam kase na ROR z innego banku i dzwonie na infolinię (bądź piszę na maila) że chcę taką i taką lokatę, a pracownik w czasie tez rozmowy wchodzi na moje konto i zakłada lokatę?
   9. co to jest to konto techniczne? to jest jeszcze jakieś drugie konto oprócz ROR, bo np z tej nowej ofercie jest zapis : "po upływie okresu umownego przeksięgowuje się na rachunek techniczny - nieoprocentowany,"
   http://skok.wolomin.pl/141/Artukuly/_Lokata_JUBILEUSZOWA_stala_z_ROR

   pozdrawiam

   Usuń
  7. ad1 wysyłają skana do centrali i zwrotnie przychodzi już z podpisem więc ROR i eskok aktywne od ręki ale najlepiej zadzwoń przed wyjazdem aby mieć pewność że wszystko załatwisz
   ad6 Tak do przelewów i podglądu lokat
   ad6a Tak dokładnie
   ad9 Jesli masz ROR to nie masz konta technicznego
   konto techniczne potrzebne do przelania na nie kasy aby założyli ci lokatę

   Usuń
  8. serdecznie dzięki za informacje :)

   Usuń
 4. Proszę też o informację czy jesli będę chciał założyć konto z pakietem internetowym to skończy się to tylko na jednej wizycie w oddziale (mam spory kawałek do oddziału)? oraz po ilu dniach od wizyty w oddziale będę miał pełny dostęp do konta? oraz czy takie pakiet jest całkowicie bezpłatny? prowadzenie, przelewy itp.?

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy4 września 2013 09:38
  Wystarczy jeden raz a po około 5 dniach miałem dostęp do konta internetowego.Prowadzenie i przelewy są bezpłatne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Daje się odczuć nerwowość w SKOKU Wołomin w ostatnich tygodniach, niedawno zmienili tabelę lokat i oprocentowanie (na gorsze), a dziś kolejna zmiana. Niby więcej elastyczności-możliwości, ale czy korzystniej dla klientów? Chyba niekoniecznie. Obawiam się zjazdu w ciągu najbliższych miesięcy do końca roku. Kojarzę to z BFG i narzucanymi warunkami. Obym nie miał racji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od początku wiadomo było, że BFG nic dobrego Kasom nie przyniesie, chociaż powszechne mniemanie jest nieco inne. I z wielkim niepokojem oczekuję tego dnia kiedy niestety SKOKi będą już pod egidą tego funduszu.

   Usuń
 7. dobrze wiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 8. Wołomin oprocentowanie ROR tez już ładnie przyciął - 2% za 1 udział, ciekawe czy po wejściu do BFG utrzymają depozyty powyżej 5% - to chyba tylko pobożne życzenie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za 3,5 miliona jakie BFG żąda sobie za psedoochronę z której praktycznie nikt nie korzysta, ktoś musi zapłacić. I wiadomo było z góry że zapłacimy za to my wszyscy.

   Usuń
 9. Zauważcie, że wszystkie (czy prawie weszystkie) zmiany w SK Banku i Wołominie mają jeden kierunek - mniej lub bardziej zdecydowany w dół. Jeśli ktoś miał nadzieję, że przynajmniej SKOK Wołomin oprze się tej tendencji, to się niestety zawiódł czy pomylił... Iluzoryczna ochrona BFG ma wysoką cenę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W finansach nic nie ma za darmo. Ważne by wiedzieć kiedy wejść i kiedy wyjść. SKOK w Wołominie na razie jest jeszcze atrakcyjny ale wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będę się z niego wypisywał.

   A wówczas pozostaną już tylko obligacje a na szczęście one nigdy nie będą objęte BFG.

   Usuń
 10. pytanie gdzie jest granica tego zjazdu i czy zatrzymamy się w okolicach 5% czy np. poniżej 4% jak to jest na dziś w klonach, niedługo wszystko będzie jasne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc pod uwagę tempo spadków druga możliwość wydaje się bardziej prawdopodobna.

   Usuń
 11. no to jesli Skok tak zjedzie z % na depozytach to będzie się równało ze stopniowym odpływem, bo klient mają do wyboru Skok i bank w których jest taki sam % to raczej wybierze bank niż SKOK nawet z BFG... nieciekawe czasy ida :(, ale za to może być hossa na rynku obligacji korporacyjnych (catalyst) bo OFE już nie będą mogły nabyć obligów skarbowych, a samych akcji mieć nie mogą... chociaż na catalyst też co raz więcej wpadek :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja preferuję zakup obligacji na rynku pierwotnym. Niekoniecznie notowanych na Catalyst. Tutaj okazji jest wystarczająco by zbudować sobie dobry portfel.

   Usuń
 12. Pozostaje pytanie kiedy wchodzić na ich stronę i zakładać lokaty na 6 miesięcy?

  Próbowałem dzisiaj o 00:05 i pojawił się komunikat "Przepraszamy, dzisiejszy limit wniosków został wyczerpany.
  Zapraszamy jutro."

  Rano jak wstałem o 6 powitał mnie ten sam komunikat.

  OdpowiedzUsuń
 13. Może warto się załapać na jeszcze w miarę dobre warunki w Wołominie i założyć lokatę np. na rok, ale skąd pewność, że gwarancjami BFG będą objęte wszystkie depozyty, a nie np. te, które założone będą po uprawomocnieniu się gwarancji?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...