czwartek, 26 września 2013

Ostatni dzwonek by nakarmić wiewiórki czyli od dziś zakładamy lokatę na 1%


Lato się skończyło, wieczory robią się coraz zimniejsze, zaczynamy ogrzewać nasze domy i mieszkania. Co to oznacza? Że od teraz musimy już bezsprzecznie zacząć karmić wiecznie głodne wiewiórki, jeśli w dalszym ciągu chcemy liczyć na premię.

Miesiąc temu trochę się pospieszyłem artykułem Zmiany w koncie z premią czyli nowy pokarm wiewiórek. BGŻ w kolejnym aneksie do regulaminu konto z podwyżką zakomunikowało, że zmiany wchodzą w życie od sierpnia 2013.

Ale jak wiadomo w BGŻ miesiąc trwa od 28 danego miesiąca do 27 kolejnego miesiąca. A więc komunikat o treści zmiany wchodzą w życie od sierpnia oznacza tutaj, że spełnianie warunków można dokonywać spokojnie we wrześniu. I dziś jest ostatni dzwonek na to.


Z natury wolę dmuchać na zimne i zrobić wszystko z jednodniowym wyprzedzeniem. Przy pomyłce łatwo coś powtórzyć, gorzej gdy jest już za późno. Nikt niestety nie cofnie wskazówek zegara, dlatego lepiej zaplanować wszystko o jeden dzień wcześniej. Dotyczy to przede wszystkim spłaty kredytów, które lubią naliczać kary wstecz.

Tylko 1% na koncie i lokacie Źródło: bgz


Tutaj jednak mowa nie o kredytach a o spełnianiu warunków by otrzymać premię 1% do pensji. Od końca sierpnia czyli tak naprawdę od września musimy dodatkowo mieć saldo w wysokości 5.000 zł. Na szczęście nie oznacza to, że taka kwota musi być przez cały czas na koncie czy lokacie w BGŻ.

BGŻ posiada wybitnie nisko oprocentowane konta i lokaty więc nie warto ich zakładać. Ale od teraz bank przymusza nas by z nich korzystać. A optymalizatorzy korzystać będą zapewne z obu.

Przypomnijmy zatem - odczyt salda następuje dnia 27 danego miesiąca a więc jutro. Nie wiadomo jednak o której godzinie to się odbywa. Dlatego przelewu należy dokonać dziś najlepiej do południa tak by środki zaksięgowały się 26 września. A następnie dokonać wypłaty pojutrze 28 września, gdy będzie już nowy miesiąc w kalendarzu wiewiórek.

Dzięki temu mamy gwarancję że saldo w dniu 27 września będzie wynosić wymagane 5.000 zł do przyznania premii. Gdzie trzymać owe 5.000 zł?

Na pewno nie na koncie osobistym, które jest oprocentowane na 0%. Można je przelać na konto eskalacja. Jest ono dziś oprocentowane zaledwie na 1%, ale oczywiście lepszy rydz niż nic.

Należy jednak pamiętać, że konto eskalacja może być wykorzystane tylko jednorazowo! Za drugi przelew bank pobierze sobie opłatę w wysokości bodaj 10 zł. Ja wykorzystuję konto eskalacja każdorazowo w dniu wypłaty. Wyplata przychodzi zawsze w godzinach popołudniowych gdy pieniędzy już nie da się przelać do innego banku, więc na noc przelewam środki na konto eskalacja, i dopiero na drugi dzień środki idą w ruch.

Wymuszona lokata na 1%


Kto wykorzystał w ten sposób konto eskalacja, ma do dyspozycji lokaty jedno lub dwudniowe. Są one także oprocentowane na 1% i to do kwoty 100.000 zł jak widać w powyższej tabeli, więc praktycznie nie ma różnicy czy wykorzysta się konto czy lokatę. Różnica jest tylko taka, że z lokaty odsetki dostaniemy od razu a z konta dopiero na koniec miesiąca.

Zatem od dziś karmimy wiewiórki i wykorzystujemy beznadziejną lokatę dwudniową na 1%. A do tego spełniamy dodatkowe warunki opisane w poprzednim odcinku serialu o wiewiórkach. Należy jednak pamiętać, że jednorazowy przelew z wykorzystaniem Sprytnego Billa należy zrobić najpóźniej 24 danego miesiąca, gdyż Bill księguje się w ciągu 3 dni.


26 komentarzy:

 1. Z konta Eskalacja odsetki wypłacane są kwartalnie, a nie po miesiącu. A wiec teraz pod koniec Września, a następnie pod koniec Grudnia.
  Jeszcze większą lipa...
  Ale 1% od 5 000 Pln na kilka dni można sobie podarować;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmn, czyli chyba nie do końca zrozumiałem, o co kaman... czyli polecacie to robić, czy jednak nie? Bo chyba trochę się zapętliłem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja polecam, martin007 nie.
   Sprawa jest prosta jeśli można zarobić kilka czy kilkanaście groszy za parę kliknięć to ja mówię warto ale wiele osób mówi że to nie jest warte zachodu.

   Jeżeli jest to jednorazowe przedsięwzięcie to mógłbym się zgodzić ale ja to mam we krwi i takie kliknięcia gdyby zliczyć to uzbierałyby się już z pewnością setki złotych.

   Usuń
 3. Autorze bloga proszę o pomoc. Muszę ulokować kilkaset tys na lokacie. SK BANK odpada oraz SKOK wołomin również ponieważ mam już tam środki. Co możesz polecić? lokata może być na 3 6 9 12 a nawet 24 miesiace. Wiem, że jest to trudne pytanie, ale mimo wszystko liczę na odpowiedź. Dziękuję!


  Druga sprawa jaką chciałem poruszyć - zaproponować temat na bloga to jest kwestia negocjowania oprocentowania lokat w bankach gdy chcemy ulokować spore środki 1 - 1,5 miliona PLN czy przy takich kwotach można liczyć na to, że jakiś bank pokusi się na oprocentowanie np. 6.5% na okres 12 miesięcy gdy w swojej ofercie mają maks np. 4%.
  Czy banki w ogóle rozmawiają z takimi klientami czy zależy im na takich klientach no i jak do kogo się kierować z takim zapytaniem? Myślę, że temat ciekawy i może się zainteresujesz. Taki luźny temat. Często zastanawiałem się czy banki traktują jakoś specjalnie takie większe rybki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa nr 1 to pytanie do czytelników bloga którzy zakładają aktywnie lokaty. W mojej opinii lokaty poza SKOKami nie są warte zakładania, więc się nimi już nie interesuję

   Sprawa nr 2. Nie wynegocjujesz. Mam przygotowany na przyszły tydzień artykuł w którym za olbrzymie sumy bank podniesie oprocentowanie o... 0,01pp (słownie jedną setną punktu procentowego!) i wcale nie jest to PKO czy inny z dolnej półki.

   Lokaty to dziś parodia i nie gra roli czy masz tysiąc, milion czy kilka milionów.

   Usuń
  2. A czy mogę zapytać - chyba to nie wścibstwo - dlaczego SK Bank odpada?

   Usuń
  3. Bo w SK już mam środki.

   Dziękuję za odp. pytanko mam jeszcze jedno. Mając środki w skok Wołomin oraz kasapolska i już jest np. miesiąc grudzień czyli Skoki te obejmuje BFG to czy kwota 100 tys euro jest dla Wołomin i drugie 100 tys euro dla kasapolska? mysle, ze tak, ale wole dopytać tutaj no i oczywiście jutro bede potwierdzał na infolinii.

   Usuń
  4. Jak masz ulokowane 800tyŚ w sk i skoku to spróbuj z reszta uderzyć do ideabanku i tego ich klona noble i ten lew. Nie wiem jak w tych bankach dla "bogatych" ale w IdeaBanku lepszy procent da się wynegocjować.

   Usuń
  5. Nie boisz się trzymać w Skokach? Mają większe oprocentowanie niż idea, ale boję się tam wkładać kasę, żeby nie skończyć jak bamber gold.

   Usuń
 4. A 28 to sobota, tak więc wiewiórki będą żerować na naszych 5 000 do poniedziałku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to prawda, na szczęście taki zbieg okoliczności zdarza się rzadko.
   Dlatego założyłem dziś lokatę na 4 dni. Środki wrócą na konto w poniedziałek i od razu wyfruną w szeroki świat.

   Usuń
 5. Czy zakładanie lokat ma w ogóle jakikolwiek sens? Moim zdaniem lokaty już dawno nie są opłacalne - lepsze są obligacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli za założenie jednodniowej lokaty dostaniesz premię około 50 żł to chyba tak. W przeciwnym wypadku zdecydowanie nie.

   Usuń
  2. polcan masz 5tyś pensji czy sam przelewasz 5000 do wiewiórek

   Usuń
  3. Przelewam. W sierpniu przelałem 5000 i bingo przyznali 50 zł premii. Jak dotąd niewycofanej a bodaj miesiąc mają czasu o ile pamiętam

   Usuń
 6. Witam, ja mam właśnie wolne kilkanaście tys i nie bardzo wiem co z nimi zrobić. Wiem że póki co z lokat najlepsza opcja są lokaty Wołomina, ale trochę się boje braku gwarancji tych lokat, za ciężko przyszedł ten kapitał żeby ryzykować. A co do obligacji czy a blogu znajduje się jakieś vademecum, jak zacząć od zera wyjaśniające zasady działania obligacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taka kasę to dobrze trzymać na ko, bo co za różnica czy po roku dostaniesz 400zł z banku czy 800zł z obligacji kiedy BZWBK daje 700zł / ważne by dokładać...?

   a warto pomyśleć o ryzyku bo ja mam dużo więcej kapitału i lokaty dają mi przyzwoity zysk ale:

   - gdyby udało Ci się kupić dwie Fast-Hash-One Platinum 256 GH/s i farmić BTC to masz zysku do 70 BTC na miesiąc co daje 30tys miesięcznie (trudność oczywiście rocznie ale kurs kiedyś może znów wynieść 800zł).
   - można spróbować opcji binarnych na forex i obstawiać z trendem
   - można kupić btc jak znów spanie na 13-230 i sprzedać po 400 coś
   - można po wpierdzielać po 3tys na różne "biznesy" internetowe
   - można kupić sprzęt i robić show na youtube
   - akcje optimusa czyli cdp red ciągle rosną
   - może mały biznes jak budka z kurczakami lub kiosk
   - ...

   Usuń
 7. @Anonimowy

  przy kilkuset tys Credit Agricole ostatnio dał mojemu znajomemu 0,5% ponad standardową ofertę, na lokacie 2-letniej. Tak więc te dodatkowe 0,5 może do 1% jest realne uzyskać ale z 4 na 6% to myślę tylko marzenie klienta.

  OdpowiedzUsuń
 8. @polcan,

  myślałeś może o wyłączeniu haseł przy dodawaniu postu od zalogowanych użytkowników? Z tego źródła spamu być nie powinno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uściślij co masz na myśli mówiąc "hasło przy dodawaniu postu od zalogowanych użytkowników"?

   Usuń
  2. Dodaję post zalogowany na konto Google. Pyta o hasło jednorazowe z obrazka. Nieraz tekst jest niewyraźny i trzeba podawać drugi raz. Nie sądzę by boty mogły z kont google wysyłać spam więc może nie ma potrzeby wymagać tego typu haseł.

   Usuń
  3. Tu nie chodzi o boty ale o nieuważne wpisywanie niedozwolonych danych przez użytkowników albo częste próby reklamowania się na tym blogu czy nawet wyłudzanie pieniędzy przez oszustów.

   I wcale nie jest mało takich prób. 95% komentarzy jest na szczęście wartościowych i takie publikuję.

   Usuń
 9. co sądzicie o akcjach Ursus?

  OdpowiedzUsuń
 10. Postępując zgodnie z tym co napisałeś mam dzisiaj 50zł. z BGŻ.
  U mnie wyglądało to tak:
  -pobory ok. 2.600pln,
  -przelew 5.000pln pod koniec ichniejszego miesiąca i założenie pseudolokaty na 1% na 5 dni,
  -zapłata rachunków przez sprytnego bila na ok.511pln.
  Jezeli nie zabiorą tych 50pln. to może konto jest warte utrzymania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem, też mam 50 zł. W poprzednim miesiącu też premia była 50 zł. Jak widać coś szwankuje w BGŻ i póki tego nie wykryją będą przyznawać każdemu po 50 zł.

   Pytanie ile czasu ma bank na korektę? Pamięta ktoś?

   Usuń
 11. Niestety ja miałem zaksiegowana kase 27 i premii brak

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...