piątek, 20 września 2013

Świętowanie w Wołominie czyli w oczekiwaniu na zielone światło


Robi nam się na blogu nowa tradycja kończenia tygodnia artykułem o SKOKu Wołomin. I chyba nie dziwi to nikogo, skoro w bankach komercyjnych pogłębia się totalna degrengolada, którą opisuję w ciągu tygodnia.

Nie inaczej było w tym tygodniu. Lokata fantastyczna w Getin była zaprzeczeniem tego co sugeruje nazwa więc mowa o niej była tylko w komentarzach. Meritum zawiódł niespełnionymi obietnicami powrotu lokaty wakacyjnej, którą połączono ze strukturą, a Idea zaczęła naliczać kary za zerwanie lokaty.

Dlatego na koniec tygodnia zostawiłem artykuł na poprawę humorów o jedynej instytucji, która traktuje klientów po ludzku. Tym bardziej, że zgodnie z zapowiedziami tylko do dziś mamy w ofercie lokaty jubileuszowe. A tymczasem dziś zaczyna się świętowanie w Wołominie.


Artykuł miał być zatytułowany ostatni dzwonek na dobrą lokatę. Miałem tutaj także podzielić się cenną wskazówką co do inwestowania w tej Kasie. Okazuje się jednak, że niestety 20 oraz 21 września wszystkie placówki Kasy są nieczynne a więc nie da się założyć lokat jubileuszowych. Nie da się bo Kasa w Wołominie świętuje 14 lecie istnienia dwudniowym festynem.


Jedyna wesoła instytucja finansowa w Polsce

Jak widać z reklamy zaproszono znane polskie zespoły muzyczne jak Piersi, Menele czy modny ostatnio Enej. Osoby, które mają dystans do siebie, będą mogły otrzymać swoje karykatury, niebo wypełnią balony, sterowce...

Kogo interesuje co się dokładnie będzie działo może zajrzeć tutaj. W moim zakładzie pracy też organizuje się festyny dwa razy w roku, co jest wynikiem bardzo dobrej atmosfery w grupie zespołowej oraz potwierdzeniem dobrej organizacji pracy.

Banki komercyjne jakoś nie organizują festynów, nie obchodzą szumnie swoich rocznic. Tutaj liczy się każdy grosz, a naciąganie klientów staje się priorytetem, zaś doradcy są premiowani za ściągnięcie jak największej liczby nowego narybku. A nowe ryby głosu nie mają, muszą przyjąć z pokorą każde nowe pomysły banksterów. Bo dla nich liczy się tyko jak najwyższy zysk.

W SKOK Wołomin jest zupełnie inaczej. Ostatnio zaczęły się tutaj spadki, ale nie do końca. W pierwszej części artykułu wspomniałem o cennej wskazówce a dotyczy ona lokat zmiennych. Z relacji czytelników wynika, że lokaty zmienne nie są lubiane, gdyż prędzej czy później ich oprocentowanie spada.

W Wołominie jest inaczej. Nowa oferta zastępuje starą. A do tej pory kto wcześniej założył oprocentowanie o zmiennej stawce ma gwarancję stałości! Innymi słowy lokata wycofana, mimo że oferowała zmienny zysk, ma stałą stawkę jaką miała przed wycofaniem. Tak nie robi żaden inny bank. Z obawą zakładałem lokatę zmienną na 6,60% licząc, że nie spadnie poniżej 6,40%, która była stawką dla lokat stałych. I nie spadła, została wycofana a mi zagwarantowano 6,60% do końca trwania umowy.

Niestety dziś nie założymy już lokat jubileuszowych bo dziś i jutro w Wołominie wielkie święto. Nie można jednak mieć do nich o to pretensji, bowiem kasa informowała o tym na swojej stronie już od zeszłego tygodnia.

Sponsorowanie Polonii Warszawa (na marginesie trochę dziwi mnie, że Polonia planuje zakup... piłkarza z San Marino, który strzelił nam historyczną bramkę) oraz organizowanie fety z okazji kolejnej rocznicy dowodzi, że Kasa stoi dobrze finansowo. Wielu jednak to nie przekonuje i wciąż tylko ostrzy sobie zęby na ponadprzeciętne stawki na lokatach w oczekiwaniu na gwarancję BFG.

SKOK Nike trochę się pospieszył i już na swojej stronie zapewnia o gwarancji BFG. Wiadomo jednak że na takie zielone światło trzeba poczekać do końca listopada. Wówczas Kasa w Wołominie będzie zapewne oblegana ze wszystkich stron, a ludzie zaczną masowo przenosić środki z banków do Kasy w Wołominie. Wielu z czytelników często powtarza to zresztą w komentarzach

Ciekaw jestem jak dają sobie z tym radę i czy czasem nie będzie to skutkowało drastycznym obniżeniem oprocentowania. Dziś świętują i miejmy nadzieję, że za rok na kolejnej rocznicy Wołomin nie będzie porównywany do przekrętów Meritum, Optimy czy Idea banku.

18 komentarzy:

 1. O tak, to zagadka warta dużego zysku, czy - to akurat pewnie, że tak - i o ile SKOK Wołomin obniży oprocentowanie lokat, gdy gwarancje BFG wejdą w życie. No i ciekawe, jaka będzie kolejna oferta lokat, pewnie już w przyszłym tygodniu się dowiemy. Ja też mam tam lokaty z oprocentowaniem zmiennym i ani na chwilę nie powoduje to obniżenia mojego samopoczucia, czego i innym życzę, a nie tylko tradycyjnego szukania dziury w CAŁYMWOŁOMINIE.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja chciałbym z tego miejsca PO-zdrowić pana SAMCIKA wroga nr.1 SKOKÓW

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja myślę że jak się rzucą te dziesiątki tysięcy ludzi żeby zakładać depozyty, to cięcia będą grube - do okolic 4% na lokatach

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasa Stefczyka i inne kasy już mają gorszę ofertę lokat niż w niektórych bankach, więc Wołomin będzie raczej równał w stronę 4%, ciekawe czy zrobią do jednorazowo czy powoli/stopniowo :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziś otrzymałem list od SKOK Wołomin że od 1 listopada ROR przy jednym udziale spadnie do 2%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ROR obniżono już miesiąc temu. Dla wcześniej założonych kont spadek oprocentowania z 3 do 2% (przy jednym udziale) oraz z 5,8 do 4,8% (przy 21 udziałach) następuje 1 listopada.

   Usuń
 6. a ile jest teraz przy 1 udziale? żeby tylko chociaż na lokatach było w okolicach 4-4,5% po wejściu pod BFG....

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałbym zapytać z jakich rozwiązań cashflow aktywnie korzysta autor bloga ?
  BGŻ "wiewórki"/konto bez kantów/ złotówka za przelew Getin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredyt Bank konto 5%, Eurobank karta 1%, Getin bank warunek lokaty 12%, wiewiórki, BOŚ i wszystkie inne banki które wymagają przelewów by działały premie jak np 20% w mBank.

   Poza bankami finansowanie prywatnych przedsiębiorców, pożyczki krótkoterminowe itd.

   Usuń
  2. "Poza bankami finansowanie prywatnych przedsiębiorców, pożyczki krótkoterminowe itd."

   Mógłbyś się przełamać i opisać "pożyczki krótkoterminowe" czyli Kokos, finansowo itd. (chyba to masz na myśli).

   Na blogu opisujesz już finansowanie prywatnych przedsiębiorców (czytaj obligacje korporacyjne), banksterzy negatywnie szaleją więc można byłoby opisać temat pożyczek krótkoterminowych


   Usuń
  3. Pisałem już o limicie w koncie kilkakrotnie. To głównie miałem na myśli. W Millennium kilkadziesiąt tysięcy zł można wypłacać co miesiąc na okres jednego tygodnia, ale trzeba uważać by to zwrócić w terminie by nie naliczyli karnych odsetek.

   Podobnie kilkadziesiąt tysięcy można było na okres 3 tygodni zgarnąć od BPH co być może opiszę w przyszłym tygodniu. Skoro banki za darmo rozdają kasę licząc na potknięcia klientów, to jeśli będziesz trzymać się terminów to można zdobyć łatwo dodatkową kasę.

   Usuń
 8. Meritum straszy końcem gwarancji 4% w boksie reklamowym i zachęca do lokaty 3.7% na chyba pół roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież nie musisz się z tym zgadzać. I nawet nie warto.

   Usuń
 9. 4 % jest do końca roku w Meritum, daj link do tej strony z tym boksem reklamowym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka reklama jest po zalogowaniu do systemu.

   Usuń
  2. Była przez kilka dni aż kłuła w oczy po prawej stronie, ale widniał też tam napis 'oferta ważna do 20 września'. 3,70% to żadna atrakcja więc nawet o tym nie pisałem.

   Usuń
 10. http://finanse.wp.pl/kat,1033767,title,NBP-wprowadzi-nowe-banknoty,wid,16007080,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...