poniedziałek, 9 września 2013

Nowa Lok@ta na 5% w Deutsche bank


Deutsche bank niezmiernie rzadko oferuje coś co jest godne uwagi. Ale wszyscy na pewno pamiętają, że w czasach hossy lokatowej to właśnie tutaj mieliśmy najwyższą stawkę. Żaden inny bank bowiem nie zaproponował aż 10% zysku na koncie, o czym pisałem niemal na samym początku działalności blogowej tutaj, i to przez kilka dobrych miesięcy.

Dziś z tego 10% zostało tylko 4% a od 23 września zrobi się już tylko 3% co oznacza, że czas się ewakuować. Ale ci co zwlekali tak długo i przeczekali wszystkie trzy obniżki z dziesiątki na 8,10%, potem na 6% i ostatecznie na obecne 4% nie będą mogli skorzystać z najnowszej oferty banku.

Oferta Lok@ty jest bowiem adresowana dla nowych klientów a więc to typowy wabik. W zasadzie co zaradniejsi ewakuowali się już  w listopadzie ubiegłego roku gdy DB obniżył oprocentowanie konta z 8,10% na 6%, część czekała do kolejnej obniżki na 4%. Teraz mają okazję na comeback.


Co powracający lub nowi mają do zgarnięcia? Bank oferuje 5% na lokacie co na dziś jest dość dobrą ofertą jak na banki komercyjne. Ale owe 5% wymaga niestety założenie znów konta w tym banku.


Po długim czasie wreszcie coś godnego uwagi Źródło: deutschebank

Minimum wymagane jest dwukrotnie wyższe od standardowego i wynosi 2.000 zł zaś maksimum jest typowe dla Deutsche banku a więc takie samo jak na słynnym koncie czyli 10.000 zł. Niestety nie da się nic pokombinować z ilością. Każdy klient może założyć tylko jedną lokatę.

Czas trwania niestety nie jest długi i wynosi zaledwie 2 miesiące a więc to typowy wabik i to w nieco gorszym wydaniu. 5% nie da dużo zarobić a przecież aby mieć zagwarantowaną piątkę trzeba dodatkowo założyć konto osobiste dbNET. Co prawda na stronie banku istnieje zapis Możliwość odnowienia lokaty na kolejny okres ale z pewnością będzie to już po nowej stawce.

Jakiej? Zapewne nie większej niż mogą liczyć dziś te osoby, które nie zdecydują się na założenie konta. One mogą liczyć tylko na połowę mniejszy zysk czyli raptem 2,50%. A to już całkowicie nieciekawa propozycja.

Według banku Oferta lokaty skierowana jest do naszych nowych Klientów, nie posiadających relacji z Bankiem na dzień złożenia wniosku o otwarcie lokaty. A więc kto zdążył uciec może odnowić relację na dodatkowe dwa miesiące.UWAGA: 
Detsche bank jest bardzo rygorystyczny w przypadku rozbieżności kwoty deklarowanej i wpłacanej. U trojaczków możemy zamówić lokatę na 5.000 zł i wpłacić np 8.000 zł i nie będzie z tym żadnego problemu. 8 tys zostanie zaksięgowane i taka kwota będzie dla nas pracować, mimo że na wniosku cały czas będzie tkwić inna kwota.

W db jak zadeklarujemy 5.000 zł to musi to być 5.000 zł i koniec. Kto wyśle inną kwotę system potraktuje to jako błąd i kasa wróci na konto i stracimy w ten sposób przynajmniej dzień i czas. Na wpłatę klient ma co prawda 5 dni czasu ale niestety w takim przypadku wniosek internetowy stanie się nieważny. To dodatkowe utrudnienie o którym warto pamiętać.

Do tej pory zamykałem konto w kilkunastu bankach i uczciwie muszę przyznać, że w Deutsche bank zamknięcie konta przyszło najbardziej bezproblemowo i najszybciej. Cała operacja trwała tylko 5 minut, przy dobrej obsłudze i bez nachalnego pytania dlaczego po co i na co.

Podsumowując biorąc pod uwagę łatwość otwierania i zamykania w Deutsche bank, warto skorzystać z oferty, jeśli ktoś musi mieć lokatę ze znaczkiem gwarancja BFG. Kto szuka lepszych okazji znajdzie dziś ciekawą ofertę na PP2.

7 komentarzy:

 1. Kiedyś DB polecałem wszystkim - nie chodziło tylko o te 10%, ale mieli bezpłatne konto, wszystkie bankomaty i zero warunków (nic o wpływach, transakcjach bezgotówkowych itd.) - aby za kartę debetową nie płacić wystarczyło pójść do DOWOLNEGO bankomatu raz w miesiącu i wypłacić DOWOLNĄ sumę (10 zł, 20 zł czy 50 zł). Mało tego mieli bardzo dobre % na kontach z dzienną kapitalizacją (których można było mieć aż 3) w czasach gdy dało się omijać podatek Belki. Niestety od roku ich oferta schodziła na psy, a w lipcu tego roku wprowadzili w dodatku odpłatność za kartę (min. 12 zł rocznie, max 60 zł). Wycofałem od nich wszystkie pieniądze i powiedziałem do widzenia. Uważam że nie warto sobie zawracać takimi ofertami głowy bo po nich nie ma absolutnie nic ciekawego, czyli konto definitywnie będzie trzeba zamknąć - jaki wiec będzie zysk? Przy max wpłacie to 67,5 zł czyli 20 - 30 zł więcej niż u słabszej konkurencji. Niby coś, ale gdy dodamy do tego koszt zamknięcia (albo poleconym albo osobiście = stracony czas, w moim przypadku było to 30 minut - kolejka) to wartość ta się zmniejsza. Ja osobiście nie uważam aby sprzedawanie własnych danych osobowych (w przypadku nowych klientów) i to w dodatku tak szczegółowych, za 10 czy 20 zł było opłacalne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niepokojący jest zapis "podwyższone oprocentowanie db Lok@ty obowiązuje od dnia otwarcia konta osobistego dbNET". Zakładanie konta przez kuriera trochę trwa, istotne zatem, który konkretnie dzień przyjmowany jest za "dzień otwarcia".

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli jak nadal mam tam 4% to dostanę figę z makiem? Czy mogę zamknąć i otworzyć następnego dnia?

  10.000 x 1% x 0,81 / 12 x 2 = 13,50zł... mogli umożliwić starym klientom jej założenie. Ja jestem rozczarowany i na pewno zamknę konto przy najbliższej okazji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wyliczenia. Jak widać wielu myśli, że 5% to "na oko" 20 - 30 zł więcej niż u słabszej konkurencji. A tu wychodzi, że 13,50 brutto bo są koszty:
   - aktywowanie konta w dbNET jest telefoniczne 2-5zł za rozmowę
   - zamykanie konta priorytet polecony 4,55zł + koperta 30 groszy
   - ksero zamykania 15groszy
   - stracony czas bezcenny

   W skrajnym przypadku mamy nawet 10zł kosztów (doładowanie telefonu za piątkę, zamykanie z kserem i kopertą drugie 5zł). Zysk na czysto to 3,5zł!!!

   Ciekawy jestem waszej miny i zawracania dupy kurierowi za tak naprawdę dobrą czekoladę :)

   Usuń
 4. Jest jakieś potwierdzenie zmiany oprocentowania konta w DB z 4% na 3% od 23 września,jak napisałeś? Na stronie banku nic nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sprawdź w wiadomościach po zalogowaniu

   Usuń
 5. A mnie db lokata opluła niemożnością zerwania odnowionej już na normalnych warunkach lokaty (2,5%) kierując do oddziału banku. Nie rozumiem zakładam lokatę i konto internetowe a w przypadku chęci zerwania lokaty muszę się stawić w oddziale i co może zapłacić prowizję skoro na infolinii tez nie można zamknąć. SYF, GUI internetowy db netu to prehistoria nie mówiąc o ograniczeniach na hasło (8 znaków, brak znaków specjalnych) przecież to zakrawa na artykuł w gazecie. Jak bank traktuje bezpieczeństwo klientów. Zamykam to i uciekam od db Lok@ty jak najdalej ! % to nie wszystko to nie wódka.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...