środa, 18 września 2013

Promocja 700 zł w drugiej edycji Konta Godnego Polecenia


Wiosną tego roku w odpowiedzi na 600 zł na koncie z Buddą, BZ WBK zaoferowało 700 zł za Konto Godne Polecenia w pierwszej edycji. Lubimy takie przepychanki między bankami to bowiem oznacza, że mamy szansę na niemały w sumie dodatkowy zarobek.

mBank od tamtej pory nie zaoferował praktycznie nic ciekawego. 500 zł w letniej  Promocji Zarabiaj na zakupach nie było ani w połowie tak dobre jak budda, a mOkazje są dalekie od oczekiwań. BZ WBK za to nie próżnuje i oferuje właśnie drugą edycję 700 zł za Konto Godne Polecenia.

Tym razem oferta trwać będzie od 16 września aż do 11 listopada. Na stronie banku nie jest to jakoś szczególnie eksponowane i trzeba trochę poszperać by dotrzeć do tej informacji. A szczegóły?


Jak się można domyślać nie dostaniemy 700 zł od razu na rękę a jedynie możemy je uzbierać w ciągu 10 miesięcy, tyle bowiem trwa ta promocja. W każdym z tych 10 miesięcy możemy dostawać popularne 50 zł, czyli w sumie 500 zł, a dodatkowo na koniec bonus 200 zł za wytrwałość.

Aż dziw bierze że nie reklamują 700 zł Źródło: bzwbk

I. Premia 500 zł w ciągu 10 miesięcy
Aby zdobyć co miesiąc banknot z Kazimierzem III Wielkim, trzeba spełnić trzy warunki o różnym stopniu trudności. 

Warunek 1 - Wpływy z tytułu wynagrodzenia (emerytury, renty) w wysokości 1000 zł
Najtrudniejszy a zarazem bardzo newralgiczny punkt najbardziej lubiany przez banki i niezbyt lubiany przez klientów. Powód jest prosty bank chce związać klienta ze sobą, stąd wymóg przelewania pensji. 

Podobne premie za wynagrodzenie ma przecież Alior bank oraz BGŻ i te banki też premiują klientów nagrodą 50 zł na miesiąc, więc trudno jest spełniać wszystkie warunki jednocześnie.


Warunek 2 - Trzy przelewy z konta przez bankowość internetową
Drugi warunek jest tak banalny, że nawet nie ma tutaj co komentować. Tylko 3 przelewy, które na dodatek są darmowe, to praktycznie żaden warunek. Można wykonać w ciągu kilku minut.


Warunek 3 - Płatność kartą na kwotę 300 zł
Ani łatwe ani trudne a po prostu typowe dla banków. Kwota też nie jest ani duża ani mała. Przy czym bank od razu zastrzega sobie, że nie będzie honorować wypłat w kasie sklepowej, które przez długi czas można było praktykować w BGŻ oraz Millennium. Akceptuje za to płatności internetowe więc nie jest w sumie źle.

Bank jednak idzie na pewne ustępstwo co do płatności kartą. Nie trzeba kombinować czy zdążyliśmy z płatnością czy nie czy środki będą zaksięgowane w danym miesiącu czy już nie. Bank Norrisa uwzględni płatności do 15 dnia kolejnego miesiąca.

Czyli w sumie mamy mieszankę trzech warunków od bardzo trudnego przez banalny po średni.

II Premia 200 zł
Dodatkowe 200 zł będzie przyznane za pozostanie z bankiem przez okres dodatkowych 2 miesięcy. Poprzednie 500 zł będzie przyznawane w ratach przez kolejne 10 miesięcy natomiast bonus po 12 miesiącach. Ale warunkiem jest otrzymanie wszystkich poprzednich 10*50 zł a więc jeśli ktoś nie dostanie w którymś miesiącu 50 zł nie dostanie bonusa.

Mało tego dodatkowo musimy zrealizować minimum jedno polecenie zapłaty. Ale musi to się odbyć w dowolnym z pierwszych 10 miesięcy trwania umowy.

Niestety podtrzymano tutaj warunek, że adresatem jest uczestnik, który nie miał konta osobistego w BZ WBK przez ostatnie 12 miesięcy. Nie miałem konta osobistego w BZ WBK a mimo to i tak dalej nie mogę skorzystać z promocji bowiem wyłączeni są także klienci Kredyt Banku

Przy wiosennej promocji BZ WBK pomyślałem sobie najpierw, że może warto zamknąć konto w KB. Ale szkoda zamykać konto, które w dalszym ciągu gwarantuje 5% będące rzadkością w jakimkolwiek banku komercyjnym. Jak widzieliśmy we wczorajszym rankingu lokat tyle jest tylko na wabikach przez krótki okres czasu. A w KB jest tak od początku tego roku.

Ciąg dalszy: Podkręcanie zysku z Konta Godnego Polecenia o dodatkowe 100 zł

24 komentarze:

 1. No to się pożegnam z "PKO BP konto za zero" i jeszcze w tym miesiącu otworze dwa rachunki dla siebie i żony. Grzechem było by się nie skusić. Dzięki za namiary !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. musi to być wpływ pensji, renty? czy mozna puścić zwykły przelew na 1000zeta i też zaliczą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, też mnie ta kwestia interesuje:)

   Usuń
  2. Czytałem na jakimś forum ze w wcześniejszej edycji ktoś robił przelew z tytułem "wypłata" i załapał się na 50zł nie wiem jak teraz bankstery też głupcami nie są

   Usuń
 3. Kiedyś jak pytałem w banku musiała być to renta/wynagrodzenie/stypendium. Nie można było sobie czy od kogoś puścić 1k.

  Może teraz się zmieniło.

  OdpowiedzUsuń
 4. A założyłbym, ale nie mam na co wydawać tych dodatkowych 300 zł miesięcznie (już z żoną mamy w GetinOnline 2 x zakupowe z cashbackiem 10% za żarcie).
  Koniec świata, nie mam na co pieniędzy wydawać...
  Może gdzieś da się zapłacić za jakieś rachunki kartą płatniczą?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam pytanie, czy przelew emerytury 950zł wystarczy czy jednak musi być ten tysiąc. I czy można na te 300zł zrobić opłaty w Żabce?

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy z 16:53
  polecam do robienia limitów na kartach poprzez płacenie rachunków Sprytnego Billa
  polcan opisał sprytnego pod linkami
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/07/sprytny-bill-jako-alternatywa-do-zabek.html
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/07/jak-sciagnac-sprytnego-bila-na-komputer.html
  Anonimowy 16:59
  zgodnie z regulaminem powyżej 1 tys. zł - płaz przechodzi

  OdpowiedzUsuń
 7. Z innej beczki :
  SKOK Nike chyba się trochę pośpieszył. Swoją drogą powinni być ukarani za wprowadzanie w błąd:

  http://skoknike.pl/bezpieczenstwo-twoich-finansow,aw11,15

  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa NIKE informuje wszystkich obecnych i przyszłych Członków Kasy, że wszystkie depozyty ulokowane w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo – Kredytowych w tym także w naszej kasie objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

  Pierwsze składki zostaną odprowadzone przez Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową NIKE do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego już we wrześniu br. (zgodnie z uchwałą Rady BFG z dnia 27 czerwca br. na podstawie przepisów nowelizujących ustawę o skok).

  SKOK NIKE gwarantuje pełne bezpieczeństwo Państwa finansów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Można dodatkowo jeszcze zgarnąć po 50zł dla Polecającego i Polecanego. Jedynym "trudnym" warunkiem będzie to że osoba polecająca musi miećkonto w wbk od conajmniej 3 miesięcy z regulatnymi wpływami min. 650zł. Jest ktoś taki? Mam do założenia konto, może dwa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja regularnie zasilam konto na 7.000 zł co miesiąc, więc nie będzie problemu. Napisz do mnie maila, to da się załatwić.
   O polecaniu będzie osobny artykuł w przyszłym tygodniu.

   Usuń
 9. Upewniłem sie ze polecenie konta łaczy sie z premią 700zł więc dodatkowo po 50 zł dla polecającego i poleconego

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłem w banku może być "a także wpłaty własne w przypadku gdy otrzymujesz wynagrodzenie gotówką". Także jak ktoś ma 1000zł gotówki to może ją co miesiąc wpłacać w banku.

  szkoda, że nie pomyślałem o poleceniu bo promocja zaczęła się 16 września więc można było założyć konto godne polecenia z polecenia 50zł i robić wpłaty a następne osoby w domu mogły by założyć do 11 listopada i chyba warunek 3x wpływów 650zł+ został by spełniony.

  @polcan jeśli wezmę od Ciebie polecenie z maila to jak to będzie wyglądać? Podasz mi jakiś kod czy coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podawałem swój pesel ale jak się okazało niestety jest tutaj limit na zaledwie 760 zł, więc niewiele osób można polecać.

   Usuń
  2. @polcan czyli już nie polecasz? a znasz kogoś kto poleca?

   Jeszcze w banku mi powiedzieli, że nawet jak zamówię kurierem to i tak będę musiał przyjść do placówki. Czy to prawda?

   I jak rozumiesz ten podpunkt regulaminu w którym pisze o numerze telefonu. Przyznam, że jestem z tych co nie odbierają tel. marketingowych od banków. Czy mogą mnie na tej podstawie potem wykreślić z promocji?

   Usuń
  3. Już nie. Mogę mieć około 10 gdyż kilku bierze także limit w koncie, a zgłosiło się około 15 osób.

   W placówce oddajesz druk polecenia. Co do telefonu to nie wiem, ja odbieram telefony bowiem dzięki temu albo kończę rozmowę na starcie jeśli ktoś zaczyna mi truć o funduszach lub innych pierdołach albo wysłuchuję lub podpytuję jak jest coś ciekawego. W ten sposób np dowiedziałem się o podwyższeniu limitu w koncie o 12.000 zł na okres ponad pół roku co daje dość duży wymierny zysk i to za darmo.

   Usuń
 11. Dzwoniłem na infolinię i powiedzieli że nie może być to zwykły przelew na 1000zł, aby skorzystać z tej promocji, musi to być z tytułu wynagrodzenia - czyli pracodawca przesyła pensję na konto KGP pracownika, na 100% przelew własny odpada/nie zaliczą, no chyba że z konta męża na konto żony przy czym trzeba nakłamać w tytule i opisie przelewu i modlitwa że zaliczą....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno banki by tak chciały aby to było rzeczywiste wynagrodzenie w formie nowoczesnej czyli przelewu. Jednak nie każdy żyje od pierwszego do pierwszego bez oszczędności. Poza tym niektórzy dostają wypłatę w gotówce a w ulotce jak byk pisze, że można ją wpłacić samemu. Pokusił bym się nawet o stwierdzenie, że nie liczy się przelew 1000+ a ich SUMA na minimum 1000. Na koniec 50zl mc to nie jest kwota by się o nią modlić, jeśli Ci nie wypłacą zamknij konto.

   Usuń
 12. Widziałem gdzieś wpis gościa na innym forum, robi sobie przelew ze swojego konta mbanku i w tytule daje "Wynagrodzenie za wrzesień 2013" i podobno mu zaliczają premię 50zł - takie jakby wynagrodzenie samemu sobie hehe, na pewno nie może to być zwykły przelew bo wtedy na 100% nie zaliczą czegoś takiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "takie jakby wynagrodzenie samemu sobie hehe"

   a co w tym dziwnego? nawet jest w ulotce, że mając firmę liczy się przelew własny "na życie" z konta formowego. Ba nie wiem po co ty oszczędzasz/inwestujesz bo ja po to by w końcu nie pracować tylko z kapitału żyć, obecnie mógłbym przeżyć na takim samym poziomie 8-9lat z kapitału i śmieszą mnie wymagania odnośnie wynagrodzenia z "pracy" jak np. w AliorSync.

   a premię z bzwbk mam zamiar wykorzystać do zakupu nowego laptopa, bo jednak dać 1000zł a 1800zł to różnica hihi

   Usuń
 13. "a co w tym dziwnego? nawet jest w ulotce, że mając firmę liczy się przelew własny "na życie" z konta formowego",


  ale on przelewa ze zwykłego konta w mbanku, a nie z żadnego firmowego... no ale jesli bzwbk tego nie sprawdza to można ich jechać jak się chce.... lepiej sobie samemu przelewać wynagrodzenie niż np. z konta żona na konto męża z takim tytułem i razie kontroli ZUS/US - składki ZUS Pan/i to odprowadzili od wynagrodzenia i podatki ????/?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. osobiście przed każdym zarobkiem o tym myślę i jeszcze nigdy nie kombinowałem z lokatami na start na rodzinę czy znajomych (bo to albo darowizna, albo pożyczka albo depozyt nieprawidłowy = podatek) czy przelewem wynagrodzenia w tytule (wszystkie takie promocje odrzucałem) a wiem, że są ludzie co tak kombinują. Dlatego proponuję przemyśleć "a także wpłaty własne w przypadku gdy otrzymujesz wynagrodzenie gotówką". Moim zdaniem to wyczerpuje temat.

   Usuń
 14. Anonimowy5 października 2013 15:44

  Dokładnie tak, swobodnie to sobie można robić przelewy między własnymi kontami lub kontami męża i żony (jeśli nie mają rozdzielności majątkowej - w takiej opcji US się nie czepi - bo nie ma co (wspólnota majątkowa), ale puszczanie przelewów z wpisanym tytułem "WYNAGRODZENIE" - może już rodzić roszczenia ZUS/US, również przelewy np. między ojcem a synem może wzbudzić zainteresowanie US - bo może to pożyczka albo darowizna, wszystko jest cacy jak się nikt nie czepi, ale jak zaczną trzepać to już może być niefajnie...........

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...