poniedziałek, 23 września 2013

Podkręcanie zysku z Konta Godnego Polecenia o dodatkowe 100 zł


W ubiegłym tygodniu opisałem drugą edycję konta w BZ WBK na którym znów można zarobić 700 zł. Pisząc artykuł spodziewałem się małego odzewu, gdyż to konto było popularne wiosną tego roku, więc większość chętnych już się załapała a reszta jest po prostu wykluczona.

Okazało się jednak, że artykuł cieszył się duża popularnością. Kilka osób zgłosiło się do mnie nawet osobiście z prostego powodu by podwyższyć zysk jeszcze bardziej. Nie opisałem bowiem w artykule, że można dodatkowo zarobić 100 zł za polecenie klienta.

100 zł jest do podziału między polecającego i poleconego. Czyli innymi słowy obie strony podzielą się fifty-fifty. Ale oczywiście po uprzednim spełnieniu dodatkowych warunków. Na szczęście owe warunki nie są jakoś trudne do spełnienia. Jakie to warunki?


Przede wszystkim osobą polecającą musi być osoba posiadająca konto w BZ WBK lub w Kredyt Banku. Nie da się zatem umówić z kolegą na prosty trick: chodź ja cie polecę ty powiesz , że się zgadzasz i razem zgarniemy po pięć dych. 

4 proste kroki do dodatkowego zysku Źródło: bzwbk

Nie pomoże też modyfikacja typu: załóż konto a jak już je będziesz miał, to na drugi dzień mnie polecisz i zgarniemy po 50 zł. Warunkiem polecającego jest aby posiadał konto w banku Norrisa przez minimum trzy miesiące oraz dodatkowo zapewniał wpływy na wyjątkowo niskim poziomie 650 zł.

Aby być polecającym trzeba najpierw zarejestrować się na stronie polecambank oraz odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe typu kto jest twarzą reklamową kredytów gotówkowych: Chuck Norris, Brad Pitt czy Arnold Schwarzenegger. Odpowiedź chyba nie wymaga podpowiedzi;)

Przejdźmy jednak do sedna czyli co należy zrobić by zgarnąć kasę? Zgłoszenie następuje przez przedłożenie formularza, którego fragment widzimy poniżej:


 Źródło: bz wbk

Można polecać różne produkty bankowe nie tylko konta osobiste. Polecić też można kredyty gotówkowe, limity gotówkowe w koncie, karty kredytowe a także ubezpieczenia. Limit gotówkowy w koncie był doskonały w przypadku Kredyt Banku, w BZ WBK już nie jest tak perfekcyjnie.

Rola polecającego ogranicza się do wypełnienia druku Program poleceń BZ WBK. A co musi zrobić osoba polecona? Nieco więcej gdyż odrobinę bardziej są zaostrzone warunki opisane w artykule Promocja 700 zł w II edycji Konta Godnego Polecenia.

I tak osoba polecona musi dokonać:
 • 4 zamiast 3 przelewów internetowych 
 • 4 zamiast 3 płatności kartą wydaną do konta
oba powyższe warunki dotyczą tylko pierwszych dwóch miesięcy kalendarzowych, należy jednak pamiętać, że nie liczy się miesiąc w którym otwarto konto. Zatem jak widzimy warunki są niezwykle banalne do spełnienia.

Oczywiście osoba polecona musi dodatkowo mieć wpływ na konto w wysokości 1000 zł, ale to już wiemy z opisu z artykułu z ubiegłej środy

Jeżeli chodzi o same nagrody to trzeba zaznaczyć, że są one różne. Osoba polecająca dostanie 50 zł na konto, natomiast osoba polecona otrzyma listem poleconym karty prepaid z 50 zł na karcie. Co to jest karta prepaid pisałem już w ubiegłym roku tutaj.

Komu 50 zł wydaje się za mało, może zaszaleć i polecać także inne produkty banku Norrisa. Ogółem jest do zdobycia bagatela - do ponad 1000 zł dla obu stron! Jakie - o tym w drugiej części artykułu.

Kto chciałby wziąć w tym udział i zarobić dodatkową kasę, może napisać na maila marszr1@gmail.com

Ciąg dalszy: 760 zł oraz 400 zł w programie poleceń w BZ WBK

37 komentarzy:

 1. A autor ma konto w BZWBK godne polecenia? Bo podobno był klientem Kredyt Banku i się nie łapał więc jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę założyć Konta Godnego Polecenia, ale jako klient Kredyt Banku a więc BZ WBK, mogę brać udział w polecaniu. Dotyczy oczywiście wszystkich posiadaczy Concerto czy Ekstrakonta gdzie dalej jest 5%.

   Usuń
  2. To 5% to pewnie do marnej kwoty

   Usuń
  3. Szkoda, że infromacja nie pojawiła się kilka dni wcześniej ... już założyłem promocyjne konto w BZWBK :)

   Usuń
  4. @polcan, ależ możesz założyć sobie bezpłatne KGP, tylko po co komu takie bez żadnej promocji :)

   Poza tym masz błąd w artykule - osoba polecana też otrzymuje premię na konto. Karty prepaid dla "nowych" dawali w I i II edycji programu, a od III dają już obu stronom kasę, a prepaidy tylko w przypadku, gdy któraś ze nich w ogóle nie posiada w WBK konta.

   Na samej górze:
   https://polecambank.bzwbk.pl/polecam_bank/nagrody.html

   Usuń
  5. Po co zakładać konto KGP, skoro mam tutaj Concerto a te daje bezpłatne bankomaty na całym świecie oraz 5% na koncie? A tyle nie ma dziś nigdzie oprócz Alior i to przy wyśrubowanych wymaganiach.

   Usuń
 2. polcan udało ci się ustalić, czy może byc zwykły przelew na tysiaka aby spełnić warunki? czy musi to być wynagrodzenie, renta, emerytura...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak udalo. I wieści są dobre - może być przelew od kolegi.

   Usuń
 3. Mógłbyś prześwietlić...
  https://pl.expekt.com/content.aspx?pageCode=spo_ek_cashback

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjrzę się temu bo wygląda zbyt bajecznie by było prawdziwe.

   Usuń
 4. polcan - czyli przelew musi być od obcej osoby? nie można puścić z konta żony albo ze swojego w innym banku? kase tez możemy od razu wypłacić /przelać gdzie indziej. bo zaksięgowaniu w BZWBK? nie trzeba jej tam trzymać?, tyle żeby styknęło na wydatki kartą..

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pytałem. Ale z drugiej strony sam mam konto w WBK (dawne KB) gdzie robię przelewy co miesiąc z własnego konta w innym banku, mało tego wymóg jest 7 tys a ja i tak robię to w ratach tak by suma wpłat była 7 tys i jest to uznawane.

   Oczywiście nie trzeba jej tam trzymać. Bank patrzy na zaksięgowanie środków w danym miesiącu, a nie saldo na losowo wybrane dni w miesiącu.

   Usuń
 5. A zajrzeliście dzisiaj na stronę Skoku Wołomin? Zmiany, zmiany... Już nie 6 rodzajów lokat do wyboru, ale 2. Najlepsze powyżej 6%. Wpłacać i nie grymasić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dokładnie tak, jak opisałem w artykułach o Wołominie
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/09/nadchodza-zmiany-w-skok-woomin.html

   Usuń
 6. z tego co poszperałem to warunki są takie :


  - Przelewać wynagrodzenie - Wliczane będą również przelewy z tytułu stypendium, renty czy emerytury
  - Osoby prowadzące działalność gospodarczą, mogą wliczyć wpływy z konta firmowego lub płatności od kontrahentów

  czyli raczej zwykłego przelewu ze swojego lub żony konta w innym banku nie zaliczą....

  OdpowiedzUsuń
 7. No i nie wiem, czy to musi być wynagrodzenie/renta, etc., czy może być dowolna wpłata:
  http://www.bzwbk.pl/mikrosite/konta-osobiste/konto-godne-polecenia-4/konto-godne-polecenia.html
  http://www.bzwbk.pl/mikrosite/konta-osobiste/konto-godne-polecenia/konto-godne-polecenia.html
  Pomocy!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zarejestrowałem się w na portalu polecającym ale nie dostałem odpowiedzi (oczekiwany czas na mail potwierdzający 1-2 dni) czy wy też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Brak jakiegokolwiek odzewu ze strony banku, na chacie można tylko porozmawiać o ofercie kredytowej a konsultantka na jakiekolwiek pytania odsyła do infolinii a infolinia to prawdziwy koszmar.

   Dziś wybieram się do oddziału celem wyjaśnienia tej sprawy.

   Usuń
  2. Wg mnie nie warto chodzić z taką sprawą do oddziału - oni tam raczej nic nie załatwią. Lepiej już napisać ponaglenie czy reklamację do obsługi programu poleceń i/lub do Rzecznika klienta.

   Usuń
 9. @Polcan
  jakieś wieści z placówki w sprawie braku odezewu z programu poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem, babka dzwoniła bodaj z 5 razy celem upewniania się. Podobno można polecać bez potwierdzenia. Gdy je dostaniemy będziemy się mogli zalogować by mieć podgląd kto jest polecony.

   Pozostaje jeszcze sprawa limitu. Zdaniem czytelników limit jest 650 zł zdaniem konsultantki w oddziale nie ma limitu dla polecającego.

   Dziś będę tam raz jeszcze z poleconym. Dopytam bo wiem że będą tam inne osoby. Wczorajsza nie była zbytnio zorientowana w temacie.

   Usuń
  2. To jak wygląda polecanie bez potwierdzenia, da się założyć konto przez internet wpisując gdzieś dane polecającego?

   Usuń
  3. Nie da się, trzeba się zjawić w oddziale.

   Usuń
  4. Właśnie dostałem maila z BZWBK;

   Witamy w Programie Poleceń BZ WBK!

   Dziękujemy za rejestrację w Programie Poleceń BZ WBK. Twoje zgłoszenie zostało pozytywnie zweryfikowane i zostałeś przyjęty do programu.

   Aby uzyskać dostęp do informacji na temat statusu Twoich poleceń przez Internet, kliknij w link poniżej, aby aktywować Twoje konto w serwisie, a następnie zaloguj się używając jako loginu swojego adresu e-mail.

   Hasło do serwisu możesz zmienić po zalogowaniu.

   Usuń
  5. A kiedy się rejestrowałeś? Innymi słowy ile czekałeś na tego maila? Miało być 48 h a ile było naprawdę?

   Usuń
  6. Rejestrowałem się w poniedziałek. Czyli zajęło to prawie 48hx2 -> prawie 96h ze strony banku.

   Usuń
  7. Ja się rejestrowałem w sobotę i dopiero dziś zostałem przyjęty. Ale sobota i niedziela odpadają więc jak widać mieliśmy taki sam czas oczekiwania.

   Usuń
 10. Źle - limit max. zysku dla polecającego to 760 zł, a dla poleconego 400 zł. Tak mówi regulamin poleceń, a on jest ważniejszy od zapewnień doradczyni :) Przecież nawet na PP2 dałeś taki właśnie tytuł. W poprzedniej edycji nie było limitów zysku dla żadnej ze stron. No chyba, że chodzi Ci o coś innego.

  Marcin, nie obraź się, ale czasami mam wrażenie, że regulaminów to Ty nie czytujesz... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem dziś drugi raz w oddziale i wskazałem dwa wykluczające się zapisy: limit 760 zł dla polecającego oraz możliwość polecania nieograniczonej ilości osób.

   Na chwilę obecną po licznych telefonach i konsultacjach z górą nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi ile tak naprawdę może zarobić polecający.

   Mam dostać osobistą odpowiedź w najbliższym czasie.

   Usuń
 11. Polecić można nieograniczoną liczbę osób, ale zarobić można max.760zł... Ja tu nie widzę sprzeczności ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli od pewnego momentu system poleceń działa tylko w jedną stronę? Innymi słowy gdy przekroczy się 760 zł to polecony zarabia a polecający nie?

   Kwota 760 zł jest rzekomo podyktowana względami podatkowymi.

   Usuń
 12. polcan - proszę ci bardzo zapytaj jak będziesz w oddziale czy ta wpłata na konto 1 tys. to musi być bezwzględnie wynagrodzenie od pracodawcy, renta , emerytura itp, czy np, może to być przelew z mojego lub żona konta z wpisem w tytule "wynagrodzenie" - czy takie coś przejdzie?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już mówiłem - pytałem i poinformowano mnie, że nie musi. Sam przelewam sobie na Concerto 7 tys i to w ratach i jest ok.

   Usuń
 13. czyli do tej promocji 700zł :
  http://www.bzwbk.pl/mikrosite/konta-osobiste/konto-godne-polecenia/konto-godne-polecenia.html

  mogę sobie sam wpłacać z konta w innym banku? to po cholerę piszę że wynagrodzenia ma być? polecać mogę członków rodziny żeby dodatkowo zarobić?

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytanie:
  Konto otwarte w październiku, czy spełniając warunki już w tym miesiącu 50zł jest do uzyskania?

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie jest. Warunki musisz spełnić dopiero w listopadzie, a kasę za listopad dostaniesz pod koniec grudnia.

  OdpowiedzUsuń
 16. ja za spełnienie warunków w październiku,listopadzie i grudniu dostałem pod koniec stycznia po miesięcznej reklamacji

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...