piątek, 27 września 2013

Kolejne zapowiedzi zmian w SKOK Wołomin


Kontynuujemy piątkowe wpisy o SKOKu Wołomin. Przez długi czas nic tu się nie działo, za to teraz Kasa w Wołominie nadrabia zaległości i wzorem banków komercyjnych zapowiada kolejne zmiany jakie czekają nas od listopada.

Na dobrą sprawę trzeba przyznać, że banki są sprytne ale na własny użytek. Gdy RPP obniża stopy to banksterzy od razu szaleją z obniżaniem stawek na lokatach a nawet długo po ich zatrzymaniu czego jesteśmy świadkami obecnie. Gdy stopy idą w górę to przeciwnie bardzo niechętnie, i z wielkim poślizgiem wprowadzają podwyżki.

SKOK w Wołominie dla odmiany z poślizgiem wprowadza obniżki. Kwestią czasu były spadki, które w innych Kasach wprowadzono już dawno. Dzięki temu kto przeniósł środki tutaj mógł jeszcze przez długie miesiące liczyć na dwukrotnie większe zyski niż w bankach. A co czeka nas od listopada?


SKOK w Wołominie rozesłał swoim klientom nowe tabele oprocentowania konta osobistego. Od listopada będą obowiązywać następujące stawki:

Nowe stawki

Jak widzimy od razu wszystkie stawki zostaną obcięte o cały punkt procentowy. A to oznacza za jednym pociągnięciem obniżki, które Radzie Polityki Pieniężnej zajęły aż 4 miesiące gdyż niemal wszystkie z 8 obniżek były po 0,25pp.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza obniżka na koncie osobistym. O poprzedniej obniżce pisałem stosunkowo niedawno bo w ubiegłym miesiącu w artykule SKOK w Wołominie robi zbyt drastyczne cięcia. Wówczas Kasa również wprowadziła obniżkę o cały punkt procentowy.

W efekcie to co RPP zajęło 9 miesięcy, SKOK w Wołominie zrobił hurtowo w dwóch obniżkach. Ale cykl obniżek trwał od listopada 2012 do lipca 2013 (8 obniżek) a Kasa zaczęła obniżki dopiero w sierpniu 2013 oraz w listopadzie 2013 (2 obniżki). Z tego możemy wysnuć wniosek, że prawdopodobnie w listopadzie będziemy także świadkami obniżek na lokatach...

Zastanawia mnie jednak dlaczego te spadki nie dotyczy Kasy Polskiej, która wciąż pozostaje zieloną wyspą? Tutaj w dalszym ciągu mamy stawki tylko nieznacznie zmodyfikowane. W ubiegłym roku mieliśmy tutaj wyprzedaż lokat na 8,50% a w chwili obecnej dalej mamy stawki do 7,15% o których w Wołominie nie ma już ani śladu.

Zmiany na ror nie są istotne, gdyż nie warto go używać. Zbyt drogie są tutaj przelewy by ror używać w sposób aktywny. Wołomin słynie głównie z loka,t ale jeśli wkrótce zafunduje nam kolejną obniżkę, trzeba będzie rozważyć alternatywę w Kasie Polskiej.

8 komentarzy:

 1. Ja wczoraj pozakładałem kilka lokat w Kasie Polskiej... na próżno szukać czegoś podobnego gdzie indziej... 6,5% na 9 miesięcy...

  OdpowiedzUsuń
 2. A jaka jest kondycja Kasy Polskiej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak SKOS Wołomin podchodzi do lokat z % zmiennym, gdzieś czytałem, że nie obniżają z uatomatu oprocentowana dla tych lokat. Czy macie jakieś doświaczenie w tej kwestii? Pytam, bo w zasadzie Wołomin nie ma na chwilę obecną lokat na stałą stopę :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie obniżają tylko zachowują. Pisałem o tym tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/09/swietowanie-w-woominie-czyli-w.html

   I co więcej mogę to poświadczyć własnym doświadczeniem oraz komentarzami wielu czytelników tego bloga

   Usuń
 4. Ciekawostka ze SKOKU Wołomin: nowa w tabeli (wczoraj nie było) lokata Stała Bis. Oprocentowanie jak w nazwie - stałe. 3 mies: 5,8%, 4 mies: 5,9%. Warunkiem założenia lokaty jest posiadanie ror-u w Wołominie. Minimalna wpłata 1 tys.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lokata letnia w skok kasa polska tylko do końca września. Od 01.10.2013 nowa oferta loka. Takie info otrzymałem na infolinii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekamy na ofertę cashbackową NFC w Eurobanku http://prnews.pl/hydepark/mywallet-rosnie-eurobank-wchodzi-w-mobilne-patnosci-nfc-2948632

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...