niedziela, 1 września 2013

Santander oferuje za fatygę powyżej 4% na lokacie


Po ostatniej fali obniżek jaką zafundowali nam dotychczasowi potentaci o 4% na lokacie o jakimkolwiek czasie deponowania i to bez żadnych haczyków będzie trudno. Nie oznacza to, że możemy o nich tylko pomarzyć. Wystarczy poszukać tam, gdzie patrzymy bardzo rzadko.

Powyżej czwórki mamy obecnie ofertę w banku Santander. Niedawno pojawił się komentarz pytający: dlaczego nikt nie pisze o lokacie Santander? Odpowiedź jest prosta pierwszeństwo w omawianiu lokat będą zawsze miały KP oraz SW, gdzie jest wciąż powyżej 6% oraz SK bank, gdzie jest szeroki przedział od 4-7%.

Kto nie przywykł do skrótów przypomnę, że chodzi oczywiście o Kasę Polską (KP) oraz SKOK Wołomin (SW). Nie ma tutaj jeszcze gwarancji BFG ale nawet ci którzy założą dziś tutaj nawet lokaty kwartalne powinni pamiętać, że zakończą się one w terminie, gdy wszystkie SKOKi będą już objęte gwarancjami.


Wróćmy jednak do omawiania lokaty w Santander banku. Oferta jest już od dość dawna bo od 5 sierpnia. Wówczas nie omawiałem jej, gdyż tyle samo było w Getin online a więc 4,10% na okres dwóch lat tak jak widzimy na reklamie.

Coraz trudniej o tak małe zyski Źródło: santander


Nie jest to jednak dokładnie 4,10%. Jak podaje Santander w komunikacie:
Tym razem Bank zachęca do założenia dwuletniego depozytu ze stałym oprocentowaniem nominalnym 4% w skali roku. Klienci, którzy zdecydują się założyć lokatę Direct+ Internet za pośrednictwem internetu, mogą liczyć na podwyższenie oprocentowania do poziomu 4,1% w skali roku.

Mamy zatem stary trick promujący odciążanie pracowników banku. Kto założy przez internet, co przecież nie jest trudne, zyska na tym 0,10pp co w skali dwóch lat da już zauważalny zysk.

Komu wystarczy 4%, bo albo nie załapał się na konto w Meritum albo chce mieć dłuższą gwarancję czwórki, może zadzwonić lub złożyć wizytę w oddziale ale... jak podaje bank tyko dwóch miastach w Warszawie i Siedlcach. Swoją drogą ciekawe dlaczego tylko dwa oddziały są uprzywilejowane. 

Po telefonicznym złożeniu zamówienia zostanie wysłana wysyłka z kopertą zwrotną, do której należy włożyć umowę lokaty. Kto jednak nie chce czekać i woli by środki od razu pracowały, może dokonać od razu przelewu po złożeniu deklaracji telefonicznej na rachunek wskazany przez pracownika banku

Minimalna kwota na Zysk+ to standardowy 1.000 zł, natomiast Direct+ wymaga już 5 razy większej kwoty. I jest to jeden jedyny dodatkowy warunek, nie ma wymogów typu nowe środki, nowy klient, nowy garnitur od Armaniego, nowy stan cywilny czy nowy Mercedes.


Oferta ważna od 5 sierpnia a więc dość długo. I jak widzimy jakoś żaden inny bank nie kwapi się ze złożeniem podobnej propozycji. A więc na dziś to oferta nr 1 dla 'purystów lokatowych'.

5 komentarzy:

 1. Od 6 września SK Bank obniża oprocentowanie lokaty 6-miesieęcznej o 0,25%. Dla wniosków złożonych po tym terminie lokata ma już tylko 4%

  OdpowiedzUsuń
 2. SK kopie sobie grub, biorac pod uwage gwarancje BGF w SKOKach od Listopada.
  Ja juz wycofuje z SK pieniadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że SK Bank nie będzie płakać, po leszczu, który nawet nie wie jak się pisze słowo "grób".

   Usuń
  2. Myślę, że powinieneś się jednak jeszcze wstrzymać z tym wycofywaniem. Widać od razu że masz "gorąca głowę".

   Usuń
 3. Eurobank - konto Prestige spadło dziś do 1,25%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...