niedziela, 29 września 2013

Nowe stawki lokat rentierskich w SK bank


Jak już wspomniałem w jednym z niedawnych postów obecnie w przypadku lokat interesujące mogą być jedynie lokaty rentierskie. Są one w miarę dobrze oprocentowane w stosunku do swoich zwykłych odpowiedników i mają konstrukcję zbliżoną do obligacji.

Niedawno omawialiśmy ofertę dla rentierów w SKOK Wołomin, dziś czas na porównanie do sąsiada czyli SK banku. Bank ten zmienia swoją ofertę masowo, jak zmieniają się reklamowane lokaty to zmieniają się przy okazji wszystkie inne poukrywane po kątach depozyty.

Jak zatem wygląda najnowsza oferta dla teoretycznych krezusów. Słowa teoretycznych użyłem oczywiście celowo gdyż w domyśle lokaty rentierskie mają zapewniać stały pewny dochód dla krezusów. A tymczasem minimalne kwoty są dostępne dla każdego.Czas na zostanie retnierem Źródło: skbank

No może prawie dla każdego. W SKOK Wołomin minimalna kwota to zaledwie 1000 zł by móc się dumnie nazywać rentierem. SK bank nie jest tak łagodny i wymaga 'aż' 8.000 zł. To też niewygórowana kwota jak na rentiera.

Ważniejsza jednak od kwoty minimalnej pozostaje oferta oprocentowania. Przygotowywany przeze mnie cykl artykułów o lokatach rentierskich ma zgromadzić i porównać je w rankingu lokat rentierskich. SK bank  oferuje obecnie takie stawki:
1 rok - 4,45%
2 lata - 5,60%
3 lata - 6,00%

A więc co było do przewidzenia Kasa wołomińska oferuje o wiele ciekawsze możliwości. Obie instytucje maja w ofercie stawki powyżej 4% uznawane dziś za bardzo dobre. Co ciekawe bank rolników i rzemieślników wypłaca odsetki tylko co miesiąc więc powinien być porównywany z miesięcznymi odpowiednikami w Wołominie.

SK bank jakoś nie potrafił mnie do tej pory skusić swoja ofertą. I nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka a ściślej co oznaczają prowizje i opłaty w zakładce przy lokatach rentierskich. To oczywiście pytanie do klientów SK banku, których jak wiadomo nie brakuje wśród czytelników bloga.

Wiecie o co chodzi? Innymi słowy co mają bony czy książeczki oszczędnościowe do lokat rentierskich. Jeżeli bowiem lokaty rentierskie wiążą się w tym bankiem z założeniem bonów i zastosowaniem się do opłat i prowizji zebranych w tabeli tutaj to lokaty rentierskie wyglądają o wiele mniej atrakcyjnie.


8 komentarzy:

 1. Założyłem niedawno taką na 2 lata. Te książeczki i bony są ponoć dla tych, co w oddziale chcą dostawać odsetki co miesiąc. A jak nie, to odsetki przychodzą co miesiąc na konto, które u nich założyłem (też w pełni bezpłatne). Nie ma więc żadnych kosztów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lokaty rentierskie w SK banku można zakładać tylko w oddziale. Nie wystarczy mieć konta. Czyli obowiązują zasady kamienia łupanego jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 3. no właśnie na ich stronie od dłuższego czasu istnieje taki wpis

  -"Tu drogą internetową można w prosty, wygodny i całkowicie bezpieczny sposób zawrzeć umowę depozytową. W ten sposób wypełnia się wszystkie formalności – bez wychodzenia z domu! A naszym klientom oferujemy niezwykle atrakcyjne warunki. Warto to sprawdzić!

  Jednocześnie informujemy, że już w wkrótce tą samą drogą – przez Internet – będzie możliwe założenie rachunku bankowego w SK banku."

  Już wkrótce trwa bardzo długo w SK bank- bo z tego co widzę trwa to już parę ładnych miesięcy i nic się nie zmienia w tej kwestii:-)


  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

  OdpowiedzUsuń
 4. tej lokaty nie można założyć przez internet nawet jak się ma konto internetowe i nie ma na nią podglądu....- żenada, trzeba pędzić do oddziału żeby to założyć

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie laika: przy lokatach z oprocentowaniem zmiennym - od czego zależy wysokość ewentualnych zmian oprocentowania? Czy zakładając lokatę ze zmiennym oprocentowaniem np. 6 % na rok, bank , czy SKOK, może to oprocentowanie w dowolnym czasie dowolnie "ściąć"? Dajmy na to po pół roku oprocentowanie może wynieść 0,1%, jeśli będzie miał takie widzimisię? Czy mam wtedy prawo zerwać lokatę zachowując naliczone odsetki sprzed zmiany? Nie mówię tu o konstrukcjach, które są uzależnione np. od WIBOR-u, bo tam zmiany zależą od w miarę obiektywnego czynnika, tylko o lokatach typu rentierska w SKOK Wołomin, czy SK Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie - teoretycznie! - może, ale w praktyce nie ma takich obniżek oprocentowania zmiennego; jeśli są, to zasadniczo nieznaczne, jednak widzimisię banku też ma swoje granice.

   Usuń
  2. ścinają ścinają w SK baku lokata rentierska 17 grudnia 2012 roku była oprocentowana na 7,5%:

   "3. 36 miesięcy 7,50 %"

   Usuń
 6. pewnie że mogą ciąć kiedy chcą - dlatego taka jest konstrukcja lokaty ze zmiennym %, dlatego zawsze jest ryzyko i niepewność, SK Bank robi cięcia na zmiennym %, a to trąbienie o tym że konto będzie można założyć przez neta to słyszę już od ponad roku albo i lepiej, to jest pic na wodę albo boją się zbyt dużego napływu depozytariuszy. lokaty rentierskiej nie można założyć przez neta nawet mając konto internetowe, to samo elokatę24 trzeba zakładać przez jakiś osobny wniosek na stronie banku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...