środa, 11 września 2013

12,5% na lokacie w SKOK czyli Nike wraca do gry


W roku ubiegłym SKOK Nike należał do wyróżniających się oferentów dobrych lokat. Wystarczy przypomnieć chociażby rekordowe 16% na lokacie diamentowej, która była w ofercie dokładnie rok temu. Co prawda połowa wkładu jest nieoprocentowana ale nawet wynikające z tego 8% to była solidna stawka.

W roku bieżącym SKOK Nike należał do jednej z Kas, gdzie zdecydowano się nie prezentować oferty na stronie internetowej. Co prawda były dostępne nazwy lokat ale klikanie w nie przynosiło żadnych efektów. Innymi słowy linki nie działały wcale o czym była mowa w artykule Nieoczekiwana blokada lokat w SKOKach.

Można było mieć podejrzenia, że coś zaczyna być nie tak ze SKOKami co jeszcze bardziej podsyciła publikacja KNF na temat niezdrowej kondycji Kas. Teraz sytuacja zaczyna wracać do normy a w Nike  linki nareszcie zaczęły działać i wiemy już co jest w ofercie.


1 Lokata Diamentowa - 12,50%
Sztandarowy produkt czyli Lokata Diamentowa od roku spada. Jeszcze wiosną tego roku mieliśmy tutaj 14%, ale dziś zarobić można już tylko 12,50% a właściwie połowę z tego. Ale i tak daje to powyżej 6% czyli coś co jest godne uwagi.

Komu nie chce się klikać w szczegółowe omówienie lokaty trwającej 12 miesięcy przypomnę, że trzeba tutaj kupić udziały stanowiące wartość aż 3.000 zł lub wielokrotności tej kwoty czyli 6 tys, 9 tys itd.  


2 Lokata Szczęśliwa 13 tka
Tak jak w SK bank, Nike premiuje lokaty 13 miesięczne pewnie dla tych którzy tą rzekomo pechową liczbę uważają za szczęśliwą. I podobnie jak w SK bank jest to niestety lokata o oprocentowaniu zmiennym gdzie oprocentowanie zależy od ilości udziałów co widać na poniższej reklamie:

Źródło: skoknike


Czyli jak widzimy zakup 25 udziałów pozwala podnieść oprocentowanie o 0,25pp a zakup 50 udziałów o kolejne 0,25pp. Stawki są zatem odrobinę lepsze niż w SK bank, gdzie od 6 września po kolejnej obniżce mamy już tylko 4,50%.

3 Lokaty terminowe
Te robią się ciekawe dopiero od 12 miesięcy. Mamy tutaj następujące stawki:
12 miesięcy - 4,25%-5,25%
18 miesięcy - 5%
24 miesiące - 5,25%
36 miesięcy - 5,50%
48 miesięcy - 5,75%
60 miesięcy - 6%
Mamy tutaj niby ładnie rosnące stawki ale niestety niezbyt pocieszający jest bardzo długi termin deponowania. Mamy tutaj stare dobre 6% ale dopiero od 5 lat i to przy gwarancji oprocentowania zmiennego. A w ciągu 5 lat może się wydarzyć praktycznie wszystko.

Są jeszcze lokaty rentierskie są one jednak gorzej oprocentowane od terminowych a więc niegodne uwagi. Maksymalna stawka na 60 miesięcy to zaledwie:
 • 5% przy wypłacie co kwartał  
 • 4,75% przy wypłacie co miesiąc
Stawki zdecydowanie za niskie jak na tak długi szmat czasu.

Podsumowując widzimy, że SKOK Nike znajduje się w drugiej lidze wśród SKOKów wraz ze SKOKiem Arka, który omawiałem niedawno tutaj. Problem ze wszystkimi SKOKami z pierwszej i drugiej ligi jest dość mała dostępność, co powoduje konieczność korzystania z pośrednictwa Poczty polskiej.

8 komentarzy:

 1. SKOK Wołomin opublikował swój audyt, a czy wiadomo coś o kondycji finansowej innych SKOKów wspominanych w tym blogu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Lokata diamentowa wygląda i tak atrakcyjnie mimo spadania oprocentowania więc jeszcze warto w nią inwestować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętać trzeba tylko o jednym: od 29 listopada kwota lokaty będzie objęta BFG, wkład zaś nie, co więcej, w razie wykazania przez SKOK straty, może on służyć jej pokryciu - czyli nie podlegać zwrotowi.

  OdpowiedzUsuń
 4. I jak na dzień dzisiejszy z bezpieczeństwem w skokach ? warto włożyć tam 250k ? jakieś kontrole itp. miały być? i rozjaśniło się coś czy to dopiero przed nami ? proszę o jakieś info. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. jakie są warunki przystąpienia do kasy nike? Na ich stronach zero informacji.
  Czy ktoś posiada już tam lokatę diamentową i może podzielić się doświadczeniami?

  OdpowiedzUsuń
 6. nie rozumiem lokaty diamentowej.
  Dlaczego z 12.5%zrobilo sie tylko 6%?

  OdpowiedzUsuń
 7. czy ktos moze mi odpowiedziec prosze na temat lokaty diamentowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wynika to z konstrukcji lokaty. Przejrzyj poprzednie artykuły na temat tej lokaty, było to omawiane w poprzednich artykułach i komentarzach.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...