piątek, 6 września 2013

Nowe jubileuszowe lokaty w SKOK Wołomin


W SKOK Wołomin mamy od środy znów nową ofertę lokat. Stało się to bardzo szybko bowiem ostatnią zmianę wprowadzono przecież pod koniec wakacji 20 sierpnia, a tymczasem już na początku roku szkolnego mamy zupełnie nowe stawki!

Tym razem jest ich o wiele więcej aniżeli ostatnio. Większość z nich nosi nazwę Jubileuszowa co sugeruje, że SKOK w Wołominie obchodzi jakąś rocznicę powstania. I tak jest faktycznie. Kasa ta 1 września zaliczyła 14 lat istnienia i świętuje to nowymi stawkami na lokatach.

Nowości obowiązują jednak nie od pierwszego ale od czwartego września. Jakie są najnowsze zmiany? Czy znów wszystko poleciało w dół tak jak ostatnio? Ano niezupełnie, oferta jest nawet lepsza od poprzedniej!

Nową ofertę omówimy dziś w dość nietypowy sposób, co wyjaśni się w trakcie lektury. Lokaty podzielono bowiem na dwie grupy JUBILEUSZOWE, które już obowiązują i DLA KAŻDEGO, które dopiero będą w ofercie.

Nowa oferta wygląda imponująco
W tym artykule omówimy lokaty, które weszły w życie od 4 września czyli jubileuszowe.


1 Lokata JUBILEUSZOWA zmienna bez ROR
Patrząc na zestaw lokat lokat jubileuszowych widzimy, że są to lokaty w zakresie od 5,30% - 6,50%. Patrząc zaś na ostatni artykuł z sierpnia widzimy, że nowa tabela jest identyczna z dawną Lokata Twoja bez ROR.


Jubileuszowa to nowa nazwa starej lokaty Źródło: skok.wolomin
Mamy zatem starą ofertę w nowym ubraniu. Czy podobnie jest z bliźniaczą ofertą bez ror?


2 Lokata JUBILEUSZOWA zmienna z ROR
Spójrzmy razu na najnowszą ofertę dla posiadaczy ROR i porównajmy ją z tabelą prezentowaną w drugiej połowie sierpnia tutaj.

 
Dotyczy to tak posiadaczy ror i nie


W obu przypadkach mamy zakres 5,50% - 6,65%. A więc z okazji jubileuszu nowi klienci dostaną tyle samo ile dotychczasowi klienci, którzy zakładali te lokaty od 20 sierpnia.


3 Lokata JUBILEUSZOWA stała z ROR
Dopiero na lokacie stałej mamy istotne nowości. W ubiegłym miesiącu mieliśmy w ofercie lokatę stałą na 6,10% tymczasem na jubileuszowej czeka nas miła niespodzianka! Jest bowiem możliwość założenia lokaty o lepszym oprocentowaniu i na dłuższy termin!


Lepsze warunki od poprzednich!


Jak widzimy, zamiast dawnego 6,10% na kwartał teraz posiadacze jednego udziału mogą założyć nawet lokatę 4 miesięczną na 6,20% czyli o 0,10pp więcej, a to już jest istotna nowość i niezmierna rzadkość w tym roku. Posiadacze większej ilości udziałów mogą liczyć na więcej ale należy pamiętać, że jeden udział kosztuje tutaj 30 zł.


2 Lokata JUBILEUSZOWA stała bez ROR
Zupełną nowością są lokaty stałe bez ROR. Tutaj również mamy do wyboru popularne okresy 3 i 4 miesięczne ale standardowo brak ROR jest powodem mniejszych zysków i to o 0,20pp. Oczywiście im wyższą kwotę zainwestujemy tym więcej zysku da nam ta lokata w przypadku jeśli zgodzimy się na posiadanie ROR.

 
Lepsze oprocentowanie da nam posiadanie ROR


Jak widać warto mieć ROR, który przecież nic nie kosztuje a jego atrakcyjność wzrosła od ostatniego miesiąca. Dlaczego tak się stało o tym w osobnym artykule w którym omawiam ofertę, która wejdzie w życie od przyszłego tygodnia.

Mamy zatem nieco lepszą ofertę co jest ewenementem w drugiej połowie 2013, gdy praktycznie wszystko idzie nieustannie w dół. Wszystko jednak wskazuje na to, że to tylko czasowa okazja, którą zawdzięczamy jubileuszowi o czym szerzej w drugiej części artykułu na PP2. 

Ciąg dalszy: Nadchodzą zmiany  w SKOK Wołomin

30 komentarzy:

 1. Dzisiaj przy zakładaniu lokaty jubileuszowej przez telefon miła Pani z obsługi klienta poinformowała mnie, że lokaty te będą w ofercie do 20-go września

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie do 21 września :)


  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, ja mam takie pytanie czy jak założe ROR i usługę e-skok, to czy jak założę lokatę i tak oni przyslą mi wersję papierową umowy lokaty do domu, którą muszę podpisać i odesłać - i tak za każdym razem?, czy to jest tylko dla tych co nie mają ROR-u?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam ROR ale nie mam usługi e-skok i za każdym razem muszę podpisać i odsyłać wersję papierową lokaty pocztą.

   Usuń
  2. Mam e-skok też przysyłają do podpisania umowę

   Usuń
  3. W e-skoku nie ma możliwości zakładania lokat. Jest tylko podgląd na naliczone odsetki. Założenie lokaty jest możliwe przez:
   - osobistą wizytę w placówce SKOK,
   - e-mail.
   SKOK Wołomin nie planuje w najbliższym czasie zmian w tym temacie.
   I ciekawostka odnośnie obniżenia oprocentowania ror na 2%.
   Dotyczy to tylko nowych rachunków, czyli założonych po 20.08.br. (chyba wtedy była obniżka oprocentowania).
   ROR-y założone przed tą datą są nadal oprocentowane wg starych zasad, czyli min. 3% rocznie.
   Obniżka dla rachunków założonych przed w/w datą nastąpi 01.11.2013r.
   Te informacje mam z dzisiejszej rozmowy z infolinią SKOK Wołomin.

   Usuń
  4. Tak sobie teraz patrzę na e-skok w Kasie Polskiej, bo tam jest wersja demonstracyjna i tam można sobie elegancko założyć lokatę samodzielnie i nawet na stronie mają regulaminy i tabele opłat i prowizji, a w Skok Wołomin biedy i nędza, co stoi na przeszkodzie żeby dodać tą funkcjonalność w usłudze e-skok Wołomińskim? i jakieś podstawowe pliki do pobrania z www z opłatami i prowizjami, nie wiem dla mnie to dziwne, bo taki duża to jest Kasa i stosuje takie udziwnienia - mimo posiada e-skok trzeba pisać jakieś maile albo dzwonić żeby łaskawie założyli lokatę... Skok Wołomin to chyba z nielicznych Kas, która stosuje takie udziwnienia.

   Usuń
 4. Usługa e-skok jest mało wartościowa. Bo co realnie daje? Podgląd na lokaty? I za ten podgląd co miesiąc płacić? To nie ma sensu. I ja mam ror, bez e-skoku, całkowicie mi to wystarcza. No ale oddziały mam w moim mieście, więc zero problemu tego typu.

  OdpowiedzUsuń
 5. troche nie na temat ale może ktoś mi pomoże...
  Dzięki temu blogowi zacząłem interesować się trochę SKOKami, które wcześniej były dla mnie jakimś przekrętem. Rozważam założenie lokaty w Kasie Polskiej i na ich stronie znalazłem takie info:


  " wpisowe – 80 zł
  min. 1 udział – 80 zł
  wkład członkowski – 1 zł
  składka na SKEF – 4 zł

  Każdy członek Kasy powinien wpłacać miesięczną składkę w wysokości zadeklarowanej (min. 20 zł) na Indywidualne Konto Spółdzielcze, oprocentowane 0,25% w skali roku."

  Czy to znaczy, że co miesiąc na prawdę trzeba wpłacać 20zł na jakieś praktycznie nieoprocentowane konto jeżeli chce się posiadać jedynie lokatę?
  Druga sprawa to czy można lokatę założyć przelewem czy zawsze trzeba pofatygować się do placówki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzie masz ten tekst o comiesięcznej składce?

   tu http://www.kasapolska.pl/zobacz/zostan-czlonkiem.html nic nie ma...?

   Usuń
  2. http://www.kasapolska.pl/skok/o-nas.html

   mają niespójność na stronach jak widać. Pytanie czy ktoś już jest członkiem i jak to na prawdę wygląda?

   Usuń
 6. 4,5zł za e-skok w Wołominie to nie jest majątek (niektóre konta bankowe są droższe...), tym bardziej jak ktoś ma do oddziału ładny kawałek drogi, jak ktoś lubi sobie często spojrzeć na stan środków lub często żongluje kapitałem między różnym bankami/skokami (duża ilość przelewów), oby tylko % na lokatach po wejściu pod BGF nie zdechł poniżej 5 lub nawet 4%...., coś wiadomo czy wszystkie Skoki zapłaciły składkę na BGF?

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 7. SKOKi składkę do BFG za 2013 rok mają obowiazek zapłacić do 12.09.2013r. w wysokości 0.02%.

  OdpowiedzUsuń
 8. a nie wiecie jak to jest, jeśli np. lokata była założona przed wejściem Dajmy teraz) pod BFG, i nie daj boże Kasa by upadła po wejściu pod BFG, to czy taki depozyt jest chroniony? czy tylko te lokaty co były założone po wejściu pod BFG?

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 9. witam, moje oszczednosci zycia to 150tys, czy powinnieniem je ulokowac w skoku czy lepiej zostawic je na rachunku oszczednosciowym w ING na 3,85%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zebrałeś dość spory kapitał, który może na siebie dobrze zarabiać jeśli zaczniesz rozporządzać nim dobrze zamiast kisić go w ING. Tym bardziej, że bank ten dziś oferuje zaledwie 3,50% i to tylko dla nowych i tylko przez ograniczony czas bodaj 4 miesiące.

   Skoro zadajesz takie pytania to pewnie jesteś tutaj nowy. Temat poruszany kilkakrotnie i nic dziwnego bo to podstawowe pytanie dla każdego.

   Warto podzielić taki kapitał na 4 części:
   - ok 50k na lepsze lokaty dla nowicjuszy ok 5% względnie SK bank
   - ok 50k do SKOK
   - ok 50k na obligacje korporacyjne (w tej cenie kupisz około 3 obligacje różnych firm ale mądry zakup potrwa około pół roku)
   - reszta na rozsądny cashflow: np przemiowanie przelewu 10k kwotą 10 zł

   Usuń
  2. A co dla kogoś kto jak wyżej ale ma połowę mniej. Wszystkie oferty dla nowicjuszy wykorzystałem.

   Usuń
  3. Jak wyżej z odpowiednio mniejszym podziałem kapitału o połowę.
   O najnowszej ofercie obligacji będzie w poniedziałek na PP2

   Usuń
  4. O co chodzi z tym:
   "- reszta na rozsądny cashflow: np przemiowanie przelewu 10k kwotą 10 zł"

   Czy przy połowie mniejszych kwotach warto pakować się w obligacje i skoki po góra 25tys?

   Usuń
  5. O taki przepływ pieniędzy by generował dodatkowy dochód.

   Pewnie że warto.
   1. Jak policzyłem ostatnio w symulacji realnych zysków
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/08/symulacja-realnych-zyskow-w-kasie.html
   już od 10 tys warto wejść w SKOK.

   2. Natomiast za 25 tys kupisz już dwie dobre obligacje różnych firm.

   Usuń
  6. "O taki przepływ pieniędzy by generował dodatkowy dochód."

   Nadal nie rozumiem??

   Usuń
  7. Robisz przelewy które są nagradzane. Jak wspomniałem wyżej za przelew do BOŚ dostajesz 10 zł za przelew na zewnątrz złotówkę. Za przelew 7.000 zl do KB dostajesz konto z oprocentowaniem 5% itd.
   Banki premiuja aktywnosc ale kosztem cashflow wiec musisz miec min. okolo 10k przygotowane na przelewy.

   Usuń
  8. nie lepiej by to 10tys pracowało na 4%?

   Usuń
 10. W jakim Banku wypłacają premie za przelew ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam. Myślę o wpłaceniu 50 tys. na lokatę rentierską SKOK Wołomin. Z moich obliczeń wychodzi, że opłaca się wpłacić na 6,70% i odsetki pobierać co 3 miesiące. Czy dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli nie potrzebujesz odsetek co miesiąc to jest to najkorzystniejsza opcja.

  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za potwierdzenie.

   Usuń
  2. Czym różni się lokata rentierska od zwykłej oprócz częstotliwości wypłat (tzn. rentierska oznacza wypłaty "na raty" a zwykła na koniec okresu umownego). Jak wygląda sprawa z kapitalizacją odsetek ?

   Usuń
  3. odsetki dostajesz co miesiąc (lub kwartał) jak na ko lecz środki są zamrożone na 1-3lata.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...