piątek, 13 września 2013

SKOK Wołomin sponsorem Polonii Warszawa


Na blogu nie ustają komentarze zastanawiające się nad zasadnością zakładania lokat oferujących nieprzeciętne zyski jak na dziś w SKOK Wołomin. Ulubionym argumentem jest przedstawianie negatywnych zestawień o sytuacji finansowej SKOKów przez KNF.

Tymczasem Kasa w Wołominie jako jedna z nielicznych Kas nie ukrywa swoich dobrych wyników finansowych. Co więcej niedawno pisałem o wyróżnieniu prezesa na liście Top20 oraz o fakcie, że za ubiegły rok Wołomin plasował się na drugim miejscu spośród wyników jakie osiągnęły SKOKi.

Od listopada SKOKi będą objęte gwarancjami BFG wydawało się więc, że ten fakt spowoduje drastyczne cięcia. W końcu za taki luksus będą musiały niemało zapłacić a tymczasem okazuje się że SKOK w Wołominie właśnie został sponsorem Polonii Warszawa.


Co ciekawe początkowo mówiono, że sponsorem będzie Kasa Stefczyka a więc Kasa, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu wyników za rok ubiegły. Ostatecznie okazało się, że sponsorem będzie Wołomin.

Źródło: warszawa.sport.pl


Logo SKOKu Wołomin będzie zatem widoczne na frontowej części sławnych czarnych koszul co widać już na powyższym zdjęciu. Mało tego zobaczymy je także na bandach reklamowych podczas meczów.

Polonia Warszawa jeszcze niedawno reprezentowała Polskę w meczach Ligi Europejskiej. Niestety w związku z olbrzymimi problemami finansowymi Polonia nie otrzymała licencji na grę w Ekstraklasie na ten rok i została zdegradowana do IV ligi o czym można przeczytać chociażby tutaj.

Umowa jest podpisana na rok i mówi się o kwocie 100 tys zł. W razie awansu Polonii do III ligi umowę będzie można przedłużyć. Pierwszy mecz w najbliższą niedzielę ma być rozegrany już z logo SKOKu Wołomin.

Jak widać SKOK w Wołominie raczej kłopotów finansowych nie ma. Niebawem będzie świętować 14 lecie istnienia a z tej okazji nieco podwyższył oprocentowanie lokat o czym pisałem w ubiegłym tygodniu i z tego co mówią w komentarzach czytelnicy dobre oprocentowanie będzie do 21 września, po czym niestety spadnie o czym w artykule tutaj.

27 komentarzy:

 1. Jako, że jestem kibicem innego zespołu piłkarskiego (nie z Warszawy, a z innego regionu Polski, który gra w I lidze) nie do końca podoba mi się polityka SKOK Wołomin. Cóż, moje pieniądze będą iść na klub piłkarski, który np. nie lubię?! Cóż, niech tylko coś teraz będzie nie tak z wypłatami kończących się lokat...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak widać powyżej taki ruch Skoku jednych klientów przyciagnie, innych odepchnięcie.
  Osobiście uważam ze inwestycja w klub IV ligowy,nawet znany,to kiepska inwestycja od strony biznesowej... Bo gdzie te banery będą wisieć na stadionie ? W pcimiu dolnym ? ;) Jeśli bank obiera sobie taki target klientów to Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. IDEON też był sponsorem Polonii....

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam kilka pytań o Skok wołomin :

  1.Jak się obywa zakładanie lokat poprzez maila? trzeba podać w treści dane osobowe? numer konta? i napisać jaka to ma być lokata i na jaką kwotę? widoczona w systemie jest w ten sam dzień co zlecimy założenie?

  2. Jaki jest czas od odesłanie umowy po otrzymaniu umowy pocztą? czy można odesłać umowy zbiorczo - np. jesli zostało załozone kilka lokat np. w czasie 2 miesięcy?

  3. Kiedy dokładnie wejdzie ochrona BFG?

  4. Czy oddziały w Łodzi są czynne w sobotę?

  5. Podobno muszą być stałe wpływy na ROR co miesiąc w wyskości 300zł, czy to jest bezwzględnie wymagane? i co w przpadku braku takiego wpływu?

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwne posunięcie, lepiej za tą kasę ulepszyli by usługę e-skok, która obecnie jest mało funkcjonalna, lepiej jakby kasy na naszych słabych kopaczy jednak nie wydawali - ni chyba że w IV lidze to jakieś groszowe sprawy, bo 21 września już obstawiacie ostry zjazd % na lokatach?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja uważam, że http://skok.wolomin.pl/ to bardzo dobry sponsor dla klubu. Miejmy nadzieję, że pomoże klubowi finansowo i w końcu uda się awansować.

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o odp. na pytania z godziny 09:01

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystkie te pytania są odpowiedzi na blogu.

   Usuń
 8. od zawsze nie lubiłem polonii i skok-ów.
  super - teraz te dwie marki mogę nienawidzić razem!!

  tylko LEGIA!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odezwała się gimbusiarnia legii. Mamusia zapłaciła za internet?
   Jak odrobiłeś lekcje to się wykąp i idź spać.

   Usuń
 9. dzięki ale nie znalazłem na te :

  1.Jak się obywa zakładanie lokat poprzez maila? trzeba podać w treści dane osobowe? numer konta? i napisać jaka to ma być lokata i na jaką kwotę? widoczona w systemie jest w ten sam dzień co zlecimy założenie?

  2. Jaki jest czas od odesłanie umowy po otrzymaniu umowy pocztą? czy można odesłać umowy zbiorczo - np. jesli zostało załozone kilka lokat np. w czasie 2 miesięcy?

  5. Podobno muszą być stałe wpływy na ROR co miesiąc w wyskości 300zł, czy to jest bezwzględnie wymagane? i co w przpadku braku takiego wpływu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać nie szukałeś zbytnio bowiem o Wołominie było już dziesiątki artykułów ze szczegółową analizą każdego aspektu.
   Pyt 1
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/01/jak-zaozyc-lokate-w-skok-woomin.html

   Pyt 2
   Tak jak wysyłam zbiorczo, po co marnować kasę na pocztę?

   Pyt 5
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/08/skok-woomin-przymyka-oko.html

   Usuń
  2. Zmiana ustawy o SKOK została podpisana 12 czerwca 2013 roku i wejdzie w życie 6 m-cy później.
   Niestety nie wiem czy gwarancjami BFG zostaną objęte depozyty czynne na dzień 12/12/, czy też tylko te założone po tym terminie :(
   Składkę na BFG za 2013 rok SKOK'i już zapłaciły (termin minął 10 września).

   Usuń
 10. SKOKi będą objęte BFG od 29 listopada 2013. Ochronie będą wszystkie depozyty do wysokości 100 000,00 euro per capita.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie bardzo rozumiem tej stałej jak amen w pacierzu ekscytacji BFG. Wyobraźcie sobie kryzys finansów w Polsce taki jak w Grecji czy na Cyprze (moja wyobraźnia pozwala sobie na to wyobrażenie, zwłaszcza przy tak kreatywnych ministrach jak Rostowski; inaczej mówiąc, uważam, że dotkliwy kryzys finansów w Polsce może być w jakiejś przyszłości całkiem realny). I w czasie tego kryzysu WSZYSCY chcieliby, mniej więcej w jednym czasie, wypłacać depozyty z banków, objęte gwarancjami tegoż BFG. Dla ilu depozytariuszy i na jaką sumę wystarczyłoby zasobów BFG? Kto mi potrafi rzeczowo odpowiedzieć? Przecież to śmiechu warte...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic dodać, nic ująć.

   Usuń
  2. BFG jest firmą ubezpieczeniową. To tak jak opłacasz sobie ubezpieczenie za 30zł/m-c, a jak złamiesz nogę to dostaniesz 3 tys. odszkodowania. Przecież jakby każdy po opłaceniu składki zaraz złamał sobie nogę, to firma by ogłosiła niewypłacalność i nikt by niczego nie dostał. Założenie jest takie, że prawdopodobieństwo wypadku jest bardzo małe (ilu ludzi łamie sobie nogi? 1000 rocznie? A co znaczy 1 tysiąc do 38 milionów?). Tak samo jest z BFG. To takie ubezpieczenie od mało prawdopodobnych wydarzeń.

   Usuń
  3. Tyle, że nikt nie musi płacić ubezpieczenia. Sam z niego niedawno zrezygnowałem a BFG jest już dla SKOKów obowiązkowe.

   Usuń
 12. Póki co, żadne państwo w Europie (pomimo takich zakusów na Cyprze) nie ośmieliło się naruszyć zasady gwarantowania środków do wysokości 100 000,00 Eur. W przeciwnym wypadku podważone zostałoby zaufanie do systemu bankowego, co wiązałoby się z jego jeszcze większą destabilizacją (np. tzw. run na banki). Gwarancje BFG oznaczają de facto, że za bezpieczeństwo środków zaczyna odpowiadać państwo, a jak na przykładzie Grecji czy Cypru widać, sprawa niewypłacalnych banków staje się sprawą wszystkich członków UE. Jakoś więc chyba lepiej się będę czuł wiedząc, że depozyty w SKOK-ach są ubezpieczone w BFG, choć, jak to ujął kiedyś Franklin, na tym świecie tylko śmierć i podatki są pewne...
  P.S. Gwoli ścisłości, depozytariuszem jest bank lub SKOK. Ktoś , kto posiada w tych instytucjach depozyty, jest DEPONENTEM.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dokładnie, BFG to zbawienie, bo sporo małych Kas jest w kiepskiej sytuacji finansowej / przynoszą straty, BFG to takie coś jak AC, niby jest bo jest, trza sporo płacić ale jak dmuchną auto albo wyrnie się w płot ze swojej winy raz na 10 lat to jest ulga że było to AC, wskażcie kraj gdzie dokonano zabory kasy mimo gwarancji do kreślonej kwoty?? lub że wszystkie banki upadły jednocześnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawy materiał na artykuł. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu coś takiego opublikuję.

   Usuń
 14. Tak wygląda BFG na śweicie :

  https://www.bfg.pl/analizy-sytuacji-w-sektorze-bankowym

  OdpowiedzUsuń
 15. ktoś walnął głupiego byka - od początku było wiadomo że chodzi o Skok wołomin - to duża i prężnie rozwijająca się firma, która sponsoruje różne ciekawe akcje

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mówcie że BFG jest jakąś iluzją, bo tak nie jest, nie jest też tak że w przypadku gdyby jakiś bank upadł to jest on zupełnie goły bez żadnych aktywów.. - banki mają stały nadzór i wątpię aby organa kontrolne dopuściły aby hasał na rynku zupełnie goły... najgorzej by mieli posiadacze obligacji którzy są na ostatnim miejscu...

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam do Was pytanie. Nie jestem jeszcze klientem SKOK Wołomin, a chciałbym założyć Lokatę JUBILEUSZOWĄ. Ile ma się czasu na opłacenie tej lokaty od złożenia wniosku/deklaracji? (wiem, że jest tylko do 21 września) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo dobry sponsor, mają dobre wyniki finansowe i mam nadzieję że przy ich pomocy klub powróci w szeregi ekstraklasy za kilka lat

  OdpowiedzUsuń
 19. ja w ogóle pierwsze co to słyszałem że sponsorem jest Skok stewczyka, ale jak przeczytałem że się pomylili to pomyślałem co za ludzie tam pracują... Dobrze ze się wyjaśniło że to Skok Wołomin

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...