czwartek, 20 lutego 2020

ING podbija ofertę o kolejne 100 zł, i to dla wszystkich

Nowy rok rozpoczęliśmy z nową ofertą ING, który zaskoczył nas podniesieniem stawki. Teraz kolejne zaskoczenie - oszczędzając możemy zgarnąć dodatkowe 100 zł. I to nie tylko nowi, ale również obecni klienci.

O co w tym wszystkim chodzi? A no o to, że ING proponuje udział w promocji polegającej na ustawieniu celu oszczędnościowego, za który nagrodzi nas stówką.

Z oferty mogą skorzystać nowi klienci, ale także osoby, które mają aktywne konto. Warunkiem jest nieposiadanie aktywnego celu oszczędnościowego od 16 lutego 2020.Aby otrzymać 100 zł należy zapisać się do promocji, ustawić cel oszczędnościowy, a później wpłacić na niego 3 razy po min. 100 zł, ale wpłaty muszą być dokonywane w różnych miesiącach. Jeśli utrzymamy owe zaoszczędzone 300 zł do 10 czerwca 2020 r., na nasze konto oszczędnościowe do 24 czerwca 2020 wpłynie obiecane 100 zł.

Oferta ważna będzie do 8 marca 2020 r. Osoby z aktywnym kontem mogą śmiało zapisywać się po 100 zł za wykonanie banalnych warunków, natomiast Ci, którzy nie mają jeszcze konta zdążą je założyć i upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.


W dalszym ciągu, do końca marca można założyć konto i zgarnąć 160 zł, czyli razem z aktywnym celem oszczędnościowym, na start można zyskać 260 zł.


Kto zatem może zgarnąć 160 zł przy otwieraniu konta? ING wyklucza osoby, które posiadały w Banku Śląskim jakiekolwiek konto po 1 października 2018 r. Dotyczy to obu opisywanych kont.

Jak zwykle do wyboru mamy Konto Direct lub Komfort. Jeśli jednak mamy mniej niż 26 lat bank poleca konto dla młodych o nazwie Konto Mobi. Dodatkowo do wybranego konta należy otworzyć Konto oszczędnościowe. KO jest na 2,50% gwarantowane przez 4 miesiące dla kwoty do 100.000 zł w promocji Bonus na Start.

Jak zgarnąć 160 zł w ING? Jak zwykle inne wymagania mają osoby w wieku do 26. roku życia, a inne osoby powyżej tego wieku.

1. Nagroda główna - 100 zł
Pierwsza część nagrody - czyli 100 zł jest bardzo łatwe do zdobycia. W przypadku konta Direct wystarczy bowiem do 30 czerwca 2020 wykonać transakcje za min. 1000 zł - kartą wydaną do niego lub BLIKIEM. 

Warunki dla osób powyżej 26. roku życia

2. Nagrody dodatkowe - 60 zł
Druga część nagrody wymaga, by wykonać część pierwszą, czyli by otrzymać dodatkową premię trzeba wykonać najpierw płatności na 1000 zł w pierwszej połowie tego roku.
Dodatkowe nagrody można dostać wykonując:
 • 3 transakcje BLIKIEM w internecie 
 • 1 wpływ na konto od pracodawcy na minimum 1000 zł 
Oba powyższe warunki także należy wykonać najpóźniej do 30 czerwca 2020. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 16 lipca 2020. Wypłata nastąpi jak zwykle nie na ror, jak to robią inne banki, lecz na konto oszczędnościowe które w ING nazywa się OKO.

Młodzi jak zwykle mogą łatwiej zgarnąć premię, co jest regułą w każdym banku. 

1. Nagroda główna - 100 zł
Konta dla młodych nosi nazwę Konto Mobi zapewne po to by zachęcić ich do mobilnego korzystania z internetu. Jak zwykle młodzi mają łatwiej, nie muszą oni kombinować ile już wydali i czy przekroczyli wymagane 1000 zł.


Osoby do 26. roku życia muszą zrobić co najmniej 10 transakcji dowolną kartą wydaną do konta lub BLIKIEM. Nie ma znaczenia jakie to będą kwoty, liczy się zaksięgowane 10 transakcji na koncie wykonanych 30 kwietnia 2020.2. Nagrody dodatkowe - 60 zł
Podobnie jak dorośli, młodzi muszą spełnić warunki opisane w punkcie 1, by móc zdobyć dodatkową nagrodę. Warunki dla dodatkowych 60 zł młode osoby też mają inne, wystarczy:
 • 3 transakcje Blikiem w internecie 
 • 3 przelewy na telefon Blik na kwotę min. 5 zł 
Porównując powyższe warunki z poprzednią edycją promocji widzimy, że doszedł tutaj tylko jeden przelew na telefon. Nas tutaj jednak interesuje przede wszystkim, kiedy będzie premia.Młodzi otrzymają ją szybciej, nie muszą czekać aż do wakacji. Bank wypłaci im premię już do 15 maja 2020 i podobnie jak dorosłym nie na konto osobiste lecz na OKO. Widocznie w ten sposób bank chce zachęcać nas do oszczędzania, zaś 2,50% jakie ING daje dziś przez 4 miesiące nie jest jeszcze taką złą opcją.Do konta dostajemy też kartę wielowalutową. Bank informuje, że karta Visa pozwala płacić bez prowizji za przewalutowanie za granicą. Ale uwaga: brak prowizji dotyczy tylko transakcji gotówkowej rozliczonej na koncie prowadzonym w popularnych walutach czyli EUR, USD, GBP.

Zwolnienie z opłat:
Na koniec ważna informacja o opłatach i sposobach jak jej uniknąć, nikt z nas bowiem nie lubi płacić bankom drobnych kwot. Mimo iż premie są podzielone na dwie grupy, to opłaty bank dzieli na 3 grupy: 
1. Osoby powyżej 26 lat
ING zwolni nas z opłaty 7 zł jeśli wydamy kartą 300 zł w miesiącu. Innymi słowy wymagane 1000 zł nie warto wydawać za jednym zamachem, co uprawnia nas do zgarnięcia premii. Lepiej jest wydać tysiaka z rozbiciem na pakiety po 300 zł z hakiem na miesiąc. Wówczas unikniemy bezsensownej opłaty za konto.

2. Osoby w wieku 18-26 lat
Osoby w wieku studenckim mają nieco mniejsze wymagania, ale jednak mają. Bank zwolni je z opłaty, jeśli wydadzą w miesiącu 200 zł.

3 Osoby w wieku 13-18
Młodzież jak zwykle ma się najlepiej, bo tutaj wszystko jest za darmo. Co więcej każda z powyższych trzech grup może skorzystać z Konta oszczędnościowego na 2,50% do 100.000 zł na które bank wypłaci nam premię:)


Na to konto wpłynie nam premia

Na koniec ważna informacja o miesiącu bankowym, który w przypadku ING nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Bank Śląski wymaga, by transakcje były zaksięgowane w okresie między 29 stycznia a 28 lutego, 29 lutego a 28 marca itd. 

 A więcej szczegółów znajdziecie w regulaminach :)

1. Regulamin promocji odkładaj na cel i zgarnij 100 zł
2. Regulamin promocji 160 za otwarcie konta Direct w ING
3. Regulamin promocji 160 zł za otwarcie konta Mobi w ING


10 komentarzy:

 1. Coś o promocjach w ING? Odważnie 😁 Polcan o ile pamiętam miał alergię na ING.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do każdego banku jestem skłonny zmienić nastawienie, jeśli przedstawi fajną ofertę i co więcej zacznie klienta traktować poważnie.
   Ale fakt faktem to dalej jest najmniej lubiany przeze mnie bank, więc artykuł napisał kto inny.

   Usuń
 2. Też jeszcze nie miałem konta w ing, ale na tę promocję i promocję za założenie się skuszę. Tylko czekam na wypłatę premii w aliorbanku. Polcan od 1 kwietnia, żeby mieć 3 % na koncie oszczędnościowym w aliorbanku, trzeba będzie zrobić obrót kartą 300 zł, w przeciwnym razie będzie 2%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uuu fatalna informacja. Na domiar złego od lutego zamknięto u mnie placówkę aliora,
   Nie będzie sensu robić obrotów kartą, więc to konto pójdzie do odstrzału

   Usuń
 3. Polcan wpływ wynagrodzenia musi być w 3 dowolnych miesiącach. Strona wprowadza w błąd, ale w regulaminie jest to doprecyzowane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, to prawda. Pisząc "w trzech kolejnych miesiącach" miałem na myśli, że wpłaty mają być w różnych miesiącach, ale minimum 3, w kwocie co najmniej 100 zł.
  Zmieniłem info według Twojej rady, żeby zasady były bardziej klarowne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dziś tj. 21.02 dodałam cel i srodki wplyna 22.06 wg pani z infolini. Dziekuje za post

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wpływ 1000zł musi być od pracodawcy czy może być własny z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 7. według regulaminu: Wynagrodzenie nie może być
  przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod
  uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...