niedziela, 2 lutego 2020

Ponad 2,60% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze dalej w ofercie


Jak było do przewidzenia Alior znów nas nie zawiódł i tak jak Millennium kolejny raz utrzymał stawkę na swoim drugim KO. Od piątku mamy nową drugą edycję konta Mega Oszczędnościowego, którą mieć poza legendarnym już KO z 3%.


Dla przypomnienia Alior w przeciwieństwie do Millennium pozwala na trzymanie dwu promocyjnie oprocentowanych kont. Dobrą wiadomością jest fakt, że oprocentowanie na obu gwarantowane jest przez jeden banalny warunek przelewu na 1500 zł.

Tutaj założysz konto w Aliorze z dwoma fajnymi KO

Dla krótkiego przypomnienia pierwsze konto oferowane jest w ramach dwóch darmowych korzyści i stawka 3% jest gwarantowana od grubo ponad dwóch lat i stale przedłużana. Na chwilę obecną trójka obowiązywać będzie na pewno do 31 marca 2020.

Drugie konto, które w grudniu zmieniło nazwę na Mega Oszczędnościowe, ruszyło z drugą edycją i jego promocja potrwa do 5 marca 2020. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że oba konta działają na innych zasadach.

3% oferowane jest sztywno do końca marca i bardzo możliwe, że od kwietnia zostanie kolejny raz przedłużony. Natomiast 2,60% działa na zasadzie odnawialnych kont w Getin czy Millennium czyli promocja obowiązuje przez 3 miesiące od momentu wpłaty. Innymi słowy jak wpłacimy kasę 1 marca to stawkę mamy zagwarantowaną przez kolejny kwartał.

Warto tutaj przypomnieć, że na nowym koncie w Alior mamy tak naprawdę dwie stawki promocyjne zarezerwowane dla nowych środków.
 • 2,20% za friko
 • 2,60% za jeden przelew na kwotę 1500 zł
Myślę jednak, że każdy z Was robi przelew dla 3%. Z marszu ta banalna czynności podnosi nam także stawkę na koncie MO. Drugie konto aliorowskie ma jeszcze jedną wielką zaletę: gwarantuje nieograniczoną ilość przelewów na ror czego nie ma Millennium.

Drugie konto daje 3% już od ponad dwóch lat
Pytanie podstawowe to kiedy zerować konto u melonika by zapewnić sobie stale promocyjną stawkę w kolejnych edycjach. Jak pamiętamy w pierwszej edycji bank badał saldo tylko o 3 dni wstecz. Napisałem wówczas: 'Myślę, że dla pewności warto będzie zerować saldo dalej na tydzień przed startem nowej promocji - sprawdzimy czy zerowanie salda będzie 27 czy też 23 stycznia.

Nowy regulamin podaje sprawdzanie salda na 24 stycznia 2020 czyli jednak wydłużono czas do 6 dni. Na marginesie Alior w przeciwieństwie do Millennium nie nadpisuje regulaminów więc stare regulaminy są do dyspozycji w archiwalnych artykułach.

Alior zresztą ma jeszcze jedną zaletę, której nie ma w Millennium czy Getinie. Możliwość robienia darmowych 5 przelewów natychmiastowych. Działa to w ramach drugiej darmowej korzyści, którą mam włączoną poza kontem na 3%. 

Co więcej przelewy do T-mobile wykonywane są natychmiastowo poza pakietem 5 darmowych. Mamy więc nieograniczoną ilość darmowych przelewów natychmiastowych do T-mobile. Dla mnie to super sprawa, bowiem aliorowskie odsetki idą zwykle na spłatę zadłużenia karty w T-mobile, dzięki której mam 5% cashback już od kilku lat.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta z fajnymi KO w Alior bank

Podsumowując Alior w duecie ze swoim klonem wyrasta na jeden z najlepszych banków u nas na chwilę obecną. Nie wiem czy w marcu załapię się na 2,70% w Millennium przy ewakuacji z Getina, ale dobrze mieć w zapasie 2,60% na wypadek zmiany stawki u Portugalczyków.

Wszystkie 3 konta oszczędnościowe: Alior, Getin oraz Millennium są odnawialne i wszystkie na chwilę obecną oferują stawkę do 100 tysięcy zł. Dwa pierwsze każą zerować saldo na tydzień przed startem kolejnej edycji, ale za to oferują darmowe przelewy na ror, w Millennium można to zrobić za darmo tylko raz.


Regulamin konta Mega Oszczędnościowego edycja II w Alior bank
Tabela oprocentowania w Alior bank

37 komentarzy:

 1. Polcan, zle napisales bo w GNB nie jest odnawialne. Regulamin wyraznie mówi, ze nie mozna brac udziału w nowej promocji, jesli trwa na koncie aktywna ktorakolwiek z poprzednich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może się źle się wyraziłem, miałem na myśli jednak to, że w przeciwieństwie do promocyjnych kont jak np. w CA można tutaj wrócić i odnowić promocje co robiłem tutaj wielokrotnie. Może nie od razu, ale można więc jak dla mnie jest odnawialne.
   Należałoby dopisać: odnawialne z krótką przerwą. Ja tego nawet nie odczuwam bo i tak środki przenoszę na kilka miesięcy do innego banku po czym wracam do Getina. Nie zliczę już ile to razy wracałem do zielonych:)

   Usuń
 2. Polcan, w Aliorze jest zapis:
  13. Z 2 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać Uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich
  edycjach Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe” i „Konto Mega Oszczędnościowe”.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że Alior kopiuje działania Getina, opisane w wyższym komentarzu tzn, że można wrócić do Aliora na parzysto-nieparzyste edycje.

   Usuń
  2. Alior stosowal chyba te polityke od dawna w koncie Mocno oszcz, gorsze jest zrozumienie przeliczania walut, jak sie posiada jakies tam srodki, bo nie wiadomo, czy te waluty do salda poczatkowego i biezacego przeliczane sa po tych samych czy roznych kursach.
   Getin jest przewidywalny, bo wymogi sa dla oszczednosci w danej walucie i regulamin jest jasny, w Aliorze jest to mocno zagmatwane.

   Usuń
 3. Jeśli moja promocja w Aliorze została uruchomiona 19.12 to nie mam po co zerować w okolicy 28 lutego, ponieważ moja promocja będzie trwała gdy zacznie się nowa ? Nie ma tak jak w Millennium, że zerujemy na jeden dzień i nowa promocja startuje automatycznie po zakończeniu obecnej ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy w aliorbanku jest jakaś reguła co do wyliczania nowego salda promocji, tak jak w millenium np. na jeden dzień przed startem? czy raczej jest to losowe. Bo kończy mi się promocja akurat 30 marca i nie wiem kiedy bezpiecznie ewakuować od nich pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotychczas było to 3-7dni wstecz. Niestety Alior zaczął kombinować i zerowanie nic nie da - banują osoby biorące udział w starej promocji w momencie startu nowej.

   Usuń
 5. Co lepiej założyć alior kantor czy alior konto walutowe? Polcan może zrobiłbyś jakiś artykuł porównujący oba produkty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odkąd używam kart Twisto oraz Revolut nie widzę już najmniejszego sensu w zabawy w kantory walutowe czy karty bankowe z obsługą walut. Rozwiązanie fintechów, które nie narzucają żadnych wymogów ani opłat za używanie ich kart wydaje mi się prostsze i niezależne od waluty w jakiej chcemy płacić. Co więcej na Twisto nie trzeba mieć nawet swojej kasy by płacić w dowolnej obcej walucie.

   Usuń
  2. Kartą Twisto nie wypłacimy forsy z bankomatu a jak jest z Revolut?

   Usuń
  3. Podobno się da, ale nie miałem jak dotąd takiej potrzeby.

   Usuń
  4. Kantor jest dobry do wymiany waluty, poza tym ma gwarancje BFG, nie tak jak kantory prowadzone przez spolki z o.o.
   Do karty otworz konto walutowe w Alior T-Mobile, tam ewentualnie zaplacisz raz za wydanie katy, nie ma oplat miesiecznych, poza tym bankomaty za granica sa za darmo.
   Ja uzywam konta EUR z karta i zadne fintechy nie sa mi potrzebne.- jest to rozwiazanie dla podrozy po strefie EUR- bankomaty to podstawa w Niemczech, bo nie wszedzie mozna placic polska karta.
   Jezeli zalezy komus na egzotycznych walutach poza EUR i GBP, to trzeba otwierac konto w USD w T-mobile, zasilac je USD np. z kantoru i wtedy rozne waluty poza EUR i GBP beda przeliczane po dobrych kursach MC bezposrednio na USD i tez nie sa potrzebne fintechy.

   Usuń
  5. Jeśli się poruszamy po strefie EU to aliorowskie rozwiązanie może być całkiem ok. Ja jednak od dłuższego czasu wyjeżdżam poza Europę i tam fintechy sprawdzają się idealnie.
   Nie wyobrażam sobie sytuacji kupowania u nas waluty np. dolara, a potem wymiany na walultę lokalną po niekorzystnym kursie (przykładowo podczas ostatniej wizyty za dolara dostałbym 3,52 waluty lokalnej, a więc dużo mniej aniżeli gdybym sprzedał walutę u nas (wymiana jest w zasadzie 1:1) więc strata na takiej podwójnej wymianie byłaby znaczna). Płaciłem rzecz jasna Twisto czyli pożyczoną kasą za co banki pobierają horrendalne prowizje. Jak dla mnie rozwiązanie idealne.
   Ale jak wiadomo każdy ma inne potrzeby, ja po prostu piszę z własnego punktu widzenia.

   Usuń
  6. Zauwaz tez, ze ktos moze posiadac dana walute np. EUR- wiele osob ma przychody w tej walucie i wtedy zadne rozwiazania-przewalutowania z PLN nie sa atrakcyjne.
   Jezeli w tych fintechach przewalutowania odbywaja sie zawsze z PLN, to nie jest to rozwiazanie dla kazdego. Nie wiem czy te fintechy maja karte jak w bankach wielowalutowa podpieta do kilku kont w roznych walutach, czy zawsze jest to brane z PLN?

   Usuń
 6. Revolut nie jest bankiem i nie jest objęty ochroną środków przez BFG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie to ma znaczenie? Ja mam na rewolucję tylko tyle ile potrzebuję wydać. Rewoluta można przecież w dowolnym momencie doładować na dowolną kwotę w zależności od potrzeb.

   Usuń
  2. Niektórzy operują w transakcjach większą ilością waluty i BFG jednak jest dla nich argumentem. Dołączam do prośby anonimowego 2 lutego 2020 10:03 - przydałoby się takie porównanie alior kantor i alior konto walutowe.

   Usuń
  3. Patrz moje odpowiedzi powyzej, z trojcy Aliorowej, najlepsze sa warunki dla kart walutowych T-mobile.

   Usuń
 7. Cześć,
  mam pytanie do uczestników promocji w Pekao ( http://moneyafterhours.blogspot.com/2019/08/od-dzis-200-z-za-konto-przekorzystne-z.html ) z sierpnia 2019, gdzie oferowano 200 zł bonusu i 3% na pół roku (180 dni).

  Czy otrzymaliście już odsetki za styczeń 2020?
  W moim przypadku środki na KO wpłaciłem 5.08.2019 i ostatnie odsetki jaki mi przyznano to za grudzień 2019.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy sie data otwarcia KO w promocji a nie data wplaty, to po pierwsze i dokladnie wtedy bedziesz wiedzial kiedy masz ostatni dzien oprocentowania 3%. Pekao dopisuje odsetki bardzo parzadnie, zawsze 1 dnia miesiaca. W razie czego, to pisz reklamacje.

   Usuń
  2. 5.08.2019 otworzylem KO i wplacilem srodki. Skonczy sie reklamacja, bo odsetki sie naleza.

   Usuń
  3. heh, zabieralem sie za wyslanie reklamacji i nagle pojawily sie odsetki za styczen. czytaja w myslach ;)

   Usuń
 8. Nie w temacie. Idea chyba będzie musiała podnieść % - aby uzbierać na odszkodowanie dla pokrzywdzonych przez obligacje GetBacka. UOKiK uznał, że muszą oddać chociaż część pieniędzy - o czym donosi prnews.pl:
  https://prnews.pl/idea-bank-ma-oddac-pieniadze-poszkodowanym-przez-getback-448503

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję nie zaklinać rzeczywistości i patrzeć realnie na to co się dzieje.

   Po pierwsze primo - wyrok nieprawomocny, zapewne Idea się odwoła co da jej w najgorszym wypadku dodatkowy czas.

   Po drugie primo - jaki wpływ ma taki wyrok na % lokat?? C'mon!

   Po trzecie primo ultimo - co najwyżej spadnie wycena giełdowa Idea, nie będzie to miało ogromnego znaczenia dla całego banku. Widziałeś jakie mają oddać kwoty max.? 10k/klient, któremu się należy i się upomni, pomnóż to teraz nawet przez 500 (nie sądze aby było tylu uprawnionych, których IDA ubrała w Getback) to daje 5M, to aż tak dużo dla IDA, aby robić coś innego niż szum medialny?

   Usuń
  2. Wątpię. Getin bank też dostał karę 13,5 mln zł i jakoś oprocentowania nie podnosi:)

   Usuń
  3. Oj, zeby nie skonczylo sie to przymusowa restrukturyzacja przez KNF i przerzuceniem kwot gwarantowanych do banku pomostowego, obligacje IB sa juz nizej notowane niz porownywalne Getina (74% vs 93%).

   Usuń
  4. "Widziałeś jakie mają oddać kwoty max.? 10k/klient, któremu się należy i się upomni, pomnóż to teraz nawet przez 500 (nie sądze aby było tylu uprawnionych, których IDA ubrała w Getback) to daje 5M"

   Widziałem, a Ty czytałeś komunikat banku na ich stronie?
   https://www.ideabank.pl/informacja-prasowa-idea-bank-decyzja-uokik

   Będą się odwoływać, ale to już 2 decyzja UOKiK. Gdyby wszyscy co złożyli reklamację (2199 osób) musieli dostać takie odszkodowanie - to bank miałby do zapłaty ok 22 mln zł, a to już jest spora suma, która odbiłaby się na jego wynikach.

   Usuń
  5. a co mają wyniki do % lokat?
   Jak pisałem - spadnie wartość akcji ale przecież nawet te 20mln to jest pikuś przy kapitalizacji banku.
   Oczywistym faktem jest, że nie będą musieli oddawać wszystkim 2199 osobom, jeden nie będzie wiedział, drugi zapomni, trzeci machnął już ręką itd. itd. Jak zapłacą połowę z tego to będzie i tak bardzo dużo. Niemniej jednak wyrok nie ma i nie będzie miał wpływu na ofertę lokat banku.

   Usuń
 9. Propozycja przeciętna, choć nie najgorsza. ING Bank Śląski: do 160 zł - za otwarcie konta osobistego przez internet. Do 31 marca 2020 r. otworzysz konto osobiste z kartą przez internet; do 30 czerwca 2020 r. wykonasz transakcje za min. 1000 zł -kartą wydaną do konta lub BLIKIEM. Dodatkowo możesz otrzymać 60 zł:
  gdy 3 z wykonanych transakcji zrobisz BLIKIEM w internecie, gdy na Twoje konto wpłynie min. 1000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłem w sandander dziś pytał jakie oprocentowanie jest lokaty negocjowanej na 100 tyś .pani powiedziała ze 1.3

  OdpowiedzUsuń
 11. Możecie podpowiedzieć na temat promocji "Konto Jakże Osobite" Aliora. Nagroda ma być przekazana do końca 4 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym podpisano Umowę o Konto. Jak umowa była podpisana w październiku, to koniec 4 miesiąca to styczeń czy luty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tak mam, nagroda do końca lutego, znając życie 29 :). Najgorsze jest to, że w lutym trzeba wydać bezproduktywnie 300 zł by nie płacić za kartę, a trzeba ja posiadać. Następnie w marcu możemy ją zamknąć, ale tez juz po wydaniu 300 zł, bo naliczą opłaty... Sprytnie to wymyślili :)

   Usuń
  2. No i trezeba chyba też machnąć 1500zł przelewu, żeby za konto nie naliczyli.

   To nawet jakby się chciało zamknąć kartę 1 marca to też będą chcieli naliczyć za ten miesiąc opłatę?

   Usuń
  3. Owszem, a może nawet i za kwiecień - konto zostanie zamknięte 1.04.

   Usuń
 12. Czy konta oszczędnościowe 3 % oraz 2,6% można mieć bez posiadania karty płatniczej w Alior czy karta obok przelewu na 1500 zł jest niezbędna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Mam oba konta, a nie posiadam niepotrzebnej do niczego karty.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...