czwartek, 6 września 2012

Ciekawa lokata PRO w Idei


Nareszcie coś drgnęło w dobrym kierunku. W ofercie Idea banku nareszcie pojawiła się lokata godna uwagi, która przekroczyła nie tylko okupowaną od dłuższego czasu barierę 6,50% ale nawet 6.60%, którą oferuje wciąż Meritum bank czy nawet 6.66%, które żółci Bank Spółdzielczy w Ciechanowie. 

Mowa o lokacie PRO, która zawitała do nas już miesiąc temu i wówczas była to ciekawa oferta obwarowana warunkiem oferta tylko dla nowych środków o czym pisałem szerzej tutaj. Wówczas jednak można było zarobić tylko ową nieszczęsną granicę możliwości banków czyli 6,50% więc nie było to nic szczególnego.

Od wczoraj na stronie głównej lokata PRO została odkurzona i tym razem oferuje 6,70% będąc dumnie wyeksponowana na pierwszym miejscu spośród całej oferty. I nic dziwnego bo tym razem ta lokata jest godna uwagi a warunki jakie stawia są niewygórowane.


Praktycznie jedynym warunkiem jest ulokowanie nowych środków względem 31 sierpnia tego roku. Zatem może zakładać praktycznie większość tych klientów, którym skończyła się lokata Tax free w wersji 5M oraz 6M które były przebojem w lutym tego roku jako ostatnia bezbelkowa z oprocentowaniem przekraczającym 78% !

Pierwsza ciekawa oferta od dłuższego okresu Źródło: Idea

Widać wiele osób wycofało te lokaty i teraz zaczyna się polowanie na ściągnięcie klienta z powrotem. Tym razem polowanie może się udać, gdyż to jedna z najciekawszych obecnie ofert nawet jeżeli okres trwania ograniczono tylko do 2 miesięcy.

Co ważne jeżeli klient wypłacił kasę z Idei po dniu 31 sierpnia a teraz chciałby założyć tę lokatę to niestety nie dostanie 6,70% gdyż nie spełni warunku dotyczącego nowych środków, wówczas oprocentowanie zostanie obniżone do 6%. O takiej decyzji możemy się dowiedzieć nawet dopiero 17 września. 

Trzeba mieć na uwadze, że mamy tylko 3 dni na wpłacenie środków czyli maksymalnie do 10 września. Warto to podkreślić gdyż banki z grupy Czarneckiego zdążyły nas już przyzwyczaić do opieszałości i zwlekania 14 dni na wpłatę środków. Teraz zwłoka będzie skutkowała zapewne zwróceniem środków lub zmniejszeniem oprocentowania do standardowego.

Oferta wznowiona od 24 do 28 września

3 komentarze:

 1. Wczoraj ok godz 17 wypełniłem wniosek (konta tam nie posiadam). Niestety do chwili obecnej żadnej informacji na maila nie dostalem. Czyżby bank też miał 3 dni na przetworzenie wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że powodem mogła być godzina. Ja zakładałem lokatę około 12.00 i po paru minutach dostałem maila.
   Sądzę, że dzisiaj już wszystko będzie ok u Ciebie. No chyba, że bank ma swoje procedury, o których nie wiemy...

   Usuń
  2. No niestety... do chwili obecnej zero odzewu ze strony banku. Lokate założyłem korzystając z "zaprzyjaźnionego" konta w idei. Szkoda, bo w Getinie takich problemów nie było. Widać - co kraj (czyt. klon) to obyczaj.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...