czwartek, 27 września 2012

Lokata z tykającą bombą zegarową Tik - Tak


Wczoraj zobaczyliśmy jak Idea nagradza swoich wybranych klientów, chociaż jak się okazuje trudno zrozumieć do końca kryteria którymi bank ten się kieruje przy ich wyborze, gdyż wielu klientów spełnia kryteria a mimo to nie dostało o tym informacji. A co na to jego bracia bliźniacy?

Bliźniacy Getin oraz Open uparcie 7,50% rezerwują tylko dla nowych klientów u jednego nazywa się Lokata na Start a u drugiego Lokata z Doradcą. Nie ma mowy o jakiejś ciekawej lokacie w kuluarach dla wybranych klientów. Tutaj miałbym większe szanse gdyż spełniłbym warunki opisane wczoraj, zatem mógłbym podać też więcej szczegółów. 

Za to u obu bliźniaków wczoraj pojawiła się nowa lokata tykająca niczym bomba zegarowa. Nazywa się Tik-Tak właśnie dlateg,o że dokładnie o północy dnia wczoraj taki zegar został włączony i możemy na stronach bliźniaków stale oglądać Final Countdown. Bo zegar odmierza dokładnie 48 godzin.


Owe 48 godzin to czas potrzebny na zapisy na najnowszą lokatę. Mamy zatem tylko dwa dni na złożenie dyspozycji założenia lokaty a skoro zaczął odliczanie wczoraj, można ją założyć tylko do dziś. Pytanie czy warto? Spójrzmy zatem na podstawowe dane.


Trybiki się kręcą a czasu coraz mniej Źródło: getinonline

Oprocentowanie to już tylko 6,50%, które oferowane jest na 3 miesiące. To mało zważywszy fakt, że u brata mamy w dalszym ciągu 6,70% na Lokacie PRO, chociaż tam okres trwania jest krótszy o jeden miesiąc. 

Niestety znów skrócono nam czas na wpłatę środków. Coraz częściej standardowe dla grupy Getin Holding 14 dni zostają skrócone do zaledwie 3 dni od dyspozycji założenia lokaty. Nie inaczej jest teraz, nie da się więc w międzyczasie poszukać lepszej oferty bo po prostu okazja przepadnie.

Nie ma żadnych ograniczeń kwotowych: minimum to zwyczajowy tysiąc złotych maksimum mniej zwyczajowy milion. Czyli lokata dla klienta o niemal każdym portfelu gdyż zakładam, że nie ma milionerów wśród czytelników bloga.

Rozbrykanemu Open pomyliły się godziny Źródło: openonline


Jako ciekawostkę podam błąd jaki można było wczoraj zobaczyć u bardziej nierozgarniętego bliźniaka o imieniu Open. On mówi, że lokata ważna jest tylko 24 godziny podczas gdy na zegarze odliczającym widać, że czasu jest o wiele więcej.

Po tym jak funkcjonuje sam Open, który z sobie tylko znanych powodów potrafi odrzucić dobrze zrealizowany przelew, nie jest to już czymś niezwykłym. 

Oferta znów aktualna od 8 października

4 komentarze:

 1. parę ofert już przejrzałam i jak dla mnie to i tak jest dobre oprocentowanie jak na dzisiejsze warunki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie niemal oferty trojaczków są godne uwagi dlatego tyle poświęcam im uwagi tutaj. Gdyby nie były nie byłoby o nich artykułów.

   Usuń
 2. Czuć lekkim sarkazmem lecz jakby nie patrzeć jeśli mam w danej chwili pieniądze i chcę na krótko wrzucić na lokatę to oprocentowanie jest niczego sobie. Każdy bank ma różne kryteria zakładania lokat to że chcą pozyskać nowych klientów to normalna praktyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sarkazmu. Getin to zdecydowanie jeden z najlepszych banków dla lokat. Zakłada się wygodnie i przyjemnie.
   Sarkazm jeżeli jest to tylko w przypadku Open online. Ta małpka nie dość że kopiuje wszystko to co robi Getin, to czepia się dobrze wykonanych przelewów i nie uznaje reklamacji. Nie mówiąc o nachalności doradców.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...