sobota, 1 września 2012

Lokata z kuponem w... Optimie czyli świnki robią kawały


Podkradanie pomysłów to kiepska sprawa. Temat wymaga dłuższego omówienia i poruszę go niebawem bo to pomysł od lat wykorzystywany przez spryciarzy, którzy wykorzystują sprawdzone metody na szybki zysk.

Lokata z kuponem to sprawdzony produkt Idei który doczekał się już ósmej edycji. Skoro było już ich aż tyle nietrudno zawyrokować, że cieszy się popularnością. Pomysł spodobał się widać chytrym świnkom, które uśmiechały się do nas szyderczo z koszmarnych stron Optimy.

Różowe świnki są na tyle sprytne, że zniknęły z pierwszej strony Optimy a zastąpił je... kupon. Zresztą nie mniej koszmarny, ale w finansach to nie estetyka gra główną rolę ale zyski. A warto tutaj podkreślić, że lokata o której dziś mowa została podretuszowana. Chociaż trzeba tutaj powiedzieć, że lata świetlne jej do kuponu z Idei.

Co zatem świnki wykombinowały?Lokata z kuponem to dawna lokata bezkarna, która opisywałem pierwszego dnia wiosny. Wówczas oferowała tylko 6,30% a dziś podniesiono jej zysk do modnego ostatnio 6,50%. Nie zmieniło się to co czyni ją niedostępną dla wielu klientów czyli oferowanie tylko dla nowych klientów.

Przydałby się lepszy grafik w Optimie Źródło: BGŻOptima


Jeżeli ma to być wabik dla nowych klientów to jest to wabik marnej jakości, gdyż tyle samo można zarobić w innych bankach co można sprawdzić w prezentowanym dziś tutaj najnowszym rankingu lokat na wrzesień.

Wróćmy jednak do lokaty. To co ją wyróżnia to fakt, że można ją bezkarnie czyli bez utraty odsetek zerwać. Marna to jednak pociecha w świetle faktu, że to zaledwie lokata kwartalna a trzy miesiące zwykle mijają jak z bicza strzelił.

Podobny wabik na 6,50% ma synek Aliora ale młody konkurent pozwala tylko ulokować 10 tys a niewiele starsza córka BGŻ pozwala na 20 tys i tylko w ilości sztuk = jeden. Co gorsza nie można jej odnowić.

Dlaczego dodano tutaj nazwę z kuponem? Czy trzeba przyjść gdzieś po jakiś świstek? Nie kuponem jest, tak jak w przypadku Idei, zwykły sms z kodem kuponowym. Lokatę zakłada się bowiem w 4 krokach:
1 Potwierdzić zgodę na różne wymyślne rzeczy, których żądają świnki (pełnoletność, regulamin itd)
2 Wypełnić wniosek internetowy podając szczegółowe namiary na siebie
3 Podać przeklęty rachunek powiązany, który jest bardzo irytujący
4 Potwierdzić swoje dane

Oferta taj lokaty dostępna wyłącznie na etapie składania Dyspozycji otwarcia Rachunku Lokaty Terminowej przy zawieraniu Umowy Ramowej dla Indywidualnego Konta BGŻOptima. 

Powyższe zdanie przepisałem takim bowiem językiem rozmawiają świnki. A po ludzku trzeba założyć Konto BGŻ Optima I tylko to konto, żadne inne typu młode świnki (BGŻOptima Junior) bogate świnki (BGŻOptima Biznes) czy inne pochodne z rodziny świnek.

Kto ma pecha i jest już przyjęty do grona świnek, temu przysługuje tylko prawo do zawarcia lokaty elastycznej za którą zarobimy tylko 6,20%.  Na marginesie trzeba tu podkreślić, że lokatę o takiej samej nazwie ma znów Idea tyle, że oferuje tam 6,30% o czym pisałem tutaj.

A więc po prostu świński kawał i to podwójny. A z dwojga złego wydaje się, że lepszym uczynkiem byłoby założyć lokatę opisywaną tutaj i pozwolić przeżyć innym biednym zwierzątkom niż karmić warchlaki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...