niedziela, 16 września 2012

Energolokata w neoBANKu na 6,80%


Dawno nie było ciekawych lokat w neoBANKu. Ten Wielkopolski Bank Spółdzielczy ma raz za razem jakąś dobrą ofertę po czym usuwa się w cień na bliżej nieokreślony czas. Ale regułą staje się powrót po krótkim okresie nieobecności. Właśnie wracają.

Co zatem nowego pojawiło się w ofercie. Pojawiła się lokata, którą reklamuje się jako Wysoki poziom zasilania a symbolizuje to bateria którą widzicie na poniższej reklamie zwanej energoLOKATA.

Wadą poznańskiego banku jest wielka przewidywalność lokat promocyjnych. Zawsze adresatem są nowi klienci. neoBANK do przesady pilnuje własnego regulaminu w którym czarno na białym wykaligrafowane być musi klienci po 3 miesiącach nie mają żadnych praw do atrakcyjnych lokat.Tylko dla nowicjuszy Źródło: neoBANK

Nie inaczej jest tym razem nowa lokata jest dość atrakcyjna gdyż oferuje przyzwoite 6,80% które można założyć na najbardziej lubiany przez klientów okres 3 miesięcy a więc jest godne uwagi ale warunkiem podstawowym jest ten fatalny zapis ograniczający adresatów lokaty.

Lokatę może założyć tylko osoba fizyczna nie będąca do dnia 13 września 2012 r. klientem neoBANK. No to po ptakach, jeśli ktoś korzystał z usług neo nie podepnie się do energizującego zasilania tylko zostanie zgaszony.

Minimalny zapis na lokatę wynosi tutaj 5.000 więc jest dość wysoki jak na standardy lokat. Górna granica w neoBANKu jest stała i wynosi milion zł więc można mówić o nieograniczonych możliwościach. Warto jednak pamiętać, że gwarancja BFG nie sięga tak dużej kwoty.

Lokatę można założyć do 60 dni od założenia konta osobistego lub rachunku technicznego w neoBANKu. Tak jak zwykle po upływie 3 miesięcy lokata odnawia się jako lokata z oprocentowaniem 6%. Bo wówczas staniemy się już nikim, starym zużytym wrakiem. 

Co dość nietypowe w ofercie są też lokaty o dłużsych terminach ale w przeciwieństwie do standardu tutaj im dłużej tym... mniej. Oto oferta:
6 miesięcy - 6,40%
9 miesięcy - 6,20%
12 miesięcy - 6,10%

To dość nietypowy układ, ale widać to już przygotowania na spodziewane obniżki stóp procentowych, które spowodują lawinowe obniżki oferty lokat więc neoBANK już dmucha na zimne. 

Czyli nic nowego. neoBANK dalej uśmiecha się tylko do newKLIENTA a warczy na oldKLIENTA. Od czasu gdy wypowiedziałem umowę z bankiem wiele miesięcy temu nie znalazła się nowa ciekawa oferta, która byłaby adresowana dla starych klientów zatem nie ma czego żałować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...