wtorek, 11 września 2012

Lokata Zyskowna daje jeszcze wyższy zysk


Chociaż straszy się już nas koniecznością zacieśniania pasa, spowolnieniem gospodarczym i ogólnie jak to źle będzie niebawem to jednak oprocentowanie lokat jakby na osłodę tych gorzkich słów zaczęło wyraźnie rosnąć.

Pierwszy sygnał dała internetowa Idea najpierw lokatą PRO a zaraz po niej lokatą Ping Kong. Teraz temat podwyżek podejmuje brat działający w realu Getin. W połowie czerwca opisywałem lokatę zyskowną która oferowała 6,40% zwracając uwagę na kłopoty z awizowaniem lokat na kwoty większe niż 10 tys.

Lokata ta zdobiła przez całe wakacje pierwsze strony Getin banku. Teraz ją jeszcze bardziej podretuszowano a reklama mówi przewrotnie: Przyjrzyj się swojej lokacie! Zawiera to oczywiście podtekst bo na niej nie znajdziesz tyle ile u nas.

No to przyjrzyjmy się tej lokacie.


Albo po prostu porównaj z rankingiem lokat Źródło: getin


Patrzymy i co? I widzimy podwyżkę o 0,20% w stosunku do oferty wakacyjnej. Dziś możemy zarobić  6,60%. Mało tego także o 2 miesiące wydłużono okres jej trwania czyli do pół roku. A typ oprocentowania? Stały czyli nic nam nie grozi w trakcie jej trwania.

Pół roku to dość długo, tym bardziej jeżeli do końca roku zapowiadane jest obniżenie stóp procentowych i to aż o 0,50%. Nie jest to jednak pewne a zapowiedzi często mijają się z prawdą. 

Przyjrzałem się swojej lokacie jedynej jaką mam na dzień dzisiejszy i co ciekawe w tym samym banku. Tam jest 12% o czym pisałem tutaj. Porównanie jest jednak raczej nietrafione gdyż Wspaniała Dwunastka wymaga założenia konta w Getin. Kto chciałby może tę lokatę porównać w sposób bardziej realny powinien zajrzeć do rankingu lokat na wrzesień.

Za wadę tej lokaty uważam fakt, że trzeba ją koniecznie założyć w oddziale. Rozumiem że Getin oddział to coś innego niż Getin online. Do tego zdążyliśmy już przywyknąć. Ale zupełnie niezrozumiały jest fakt, że skoro Getin oddział umożliwia internetowy dostęp do swojego konta i lokat, to mimo to niestety nie można założyć stamtąd tej lokaty.

Zatem nie ma innego wyjścia. Kogo oferta zainteresowała musi pofatygować się do oddziału, stać w kolejce i złożyć dyspozycję otwarcia. Jeżeli zaś kwota jest większa niż 10 tys musi ją awizować na dwa dni przed upływem terminu też w oddziale i odebrać osobiście też w oddziale. Bez trzech wizyt się nie obejdzie.

Uwaga: na lokatę można wpłacić tylko nowe środki względem 5 września. Czyli jak to bank określa nadwyżkę wobec salda na ten dzień.

5 komentarzy:

 1. Lokata Meritum Zysku w Internecie oferuje 6,60%, jeżeli mamy konto. Świetny blog. Mam wolne 30 tys. i szukam miejsca, gdzie je ulokować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 9400 dbNET 8,1% / 6,561%
   20600 poszukaj czegoś 7,5%-12% co Ci najbardziej pasuje.

   Jeszcze niedawno w Meritum chyba do 10tys było na 8,5%. To miał byś już 20tys rozłożone.

   Usuń
 2. Żadnej lokaty nie trzeba awizować bez względu na kwotę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pół roku to dość długo, tym bardziej jeżeli do końca roku zapowiadane jest obniżenie stóp procentowych i to aż o 0,50%. Nie jest to jednak pewne a zapowiedzi często mijają się z prawdą.

  Czemu niby obniżenie stóp ma tu zaszkodzić? Po obniżeniu stop % lokaty pójdą w dół.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj nie zaszkodzi. Napisałem to wyraźnie w poprzednim zdaniu do cytowanego akapitu:
   "A typ oprocentowania? Stały czyli nic nam nie grozi w trakcie jej trwania"
   Czyli dobrze w przeciwieństwie do lokat w banku spółdzielczym z Ciechanowa.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...