niedziela, 9 września 2012

Zmiany na Lokacie Wspólnej


Lokata Wspólna jest na pewno ciekawszą ofertą od Lokat na Wyścigi. Zabawa autkami to czyste nabieranie klienta, że oto jeszcze tylko w ofercie jest 100 lokat i załóż sobie już teraz bo kto pierwszy ten lepszy a potem bum. Licznik pokazuje odliczanie od nowa dla kolejnych 5000 osób.

Okazuje się, że zmiany także zaszły w lokacie wspólnej. Pierwotnie oferta miała się zamknąć dnia 7 września i wówczas w zależności od tego, ile osób zostanie zarejestrowanych tym większe oprocentowanie miało być im zagwarantowane. To powoduje, że pasjonujące może być obserwowanie wyścigu po wyższy zysk.

Z ciekawości zajrzałem więc ilu ludzi zdążyło się zapisać a przede wszystkim do jakiego poziomu oprocentowania udało im się dojść, gdyż zaczynano od 6,20% a docelowo można było dotrzeć do 6,80%. Okazało się, że potencjalnym klientom Getin udało się uzyskać wspólnie 6,50% czyli dokładnie środek możliwego przedziału.

Co ciekawe okazało się przy tym, że tabela oprocentowania została zmieniona!


Wystarczyło spojrzeć na ilość zgłoszonych osób i sprawdzić ile osób zabrakło, żeby zmieścić się w kolejnym przedziale ustawionym na 6,55%. Okazało się, że zapisało się 28 500 osób, co według tabeli prezentowanej w artykule Krewni i znajomi idą na zapisy powinno dać 6,40%!

Czytamy tam, że 6,40% oferowane jest dla przedziału 25 001 - 35 000. Mało tego następne 15 000 osób miało mieć zagwarantowane 6,45%. A dopiero od wspólnoty liczącej 50 000 miało być oferowane 6,50%.

Wniosek prosty musiała ulec zmianie tabela zależności ilość zgłoszonych osób - wysokość oprocentowania. I faktycznie tak jest! Oto nowa tabela obowiązująca od wczoraj.

Nowa zmieniona tabela Źródło: Getin


Jak widać mamy tutaj od razu skok z 6,20% na 6,40% już przy 5000 osób. W poprzedniej tabeli dostępnej tutaj widzimy, że 6,40% zarezerwowane było dopiero dla 25 000 ludzi. A więc ktoś tu kombinuje.

Według nowej tabeli 50 000 osób może dostać 6,60% zamiast oferowanych poprzednio 6,50%. A więc Getin swobodnie operuje sobie tabelą i nikt o to nie może mieć pretensji. Zresztą to ukłon w stronę klienta, że daje więcej niż początkowo chociaż górne granice pozostały bez zmian.
Czy wybory też zawierają takie kombinacje i machinacje? Wygląda na to, że Getin z góry założył sobie, że jest w stanie zaoferować 6,50% ale przy założeniu, że zgłosi się określona liczba klientów. Skoro zgłosiło się mniej wówczas trzeba jakoś mocniej zachęcić zmianą oprocentowania. 

Pytanie jednak jaki jest sens zabawy w powyższe tabele, skoro w Idei od razu z marszu mamy  6,70% na Lokacie Pro i to prawie bez warunków lub nawet 7% na Ping Pongu przy innych warunkach?

4 komentarze:

 1. O czy mówimy, 0,1% różnicy to jaką kwotę trzeba mieć żeby patrzeć na takie bzdety!!! Nie warto pisać o takich rzeczach. Napisz o tym jak wyrolowali klientów, to będzie ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz pewnie na myśli aferę wrobieni w Getin o której pisałem tutaj
   http://polakcan.blogspot.com/2012/07/wrobieni-w-getin-czyli-prawdziwe.html
   Planuję dalszą część tego artykułu ale taka tematyka bardziej pasuje na bloga Polak potrafi więc tam należy szukać takich artykułów.

   Usuń
 2. Na jakim oprocentowaniu zakończyła się lokata wspólna ?
  Ja złożyłem dyspozycję jak oprocentowanie wynosiło 6,40%. W niedzielę jak sprawdzałem było bodajże 6,55%, dziś chciałem wpłacić środki na lokatę zerkam do szczegółów lokaty a tam widnieje oprocentowanie 6,20%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 6,55%. Takie oprocentowanie pojawi się na szczegółach lokaty za kilka dni. To typowy zabieg Getin.
   Kiedy były jednodniówki dopisywali codziennie odsetki za 6,20% ale po tygodniu dokładano wyrównanie tak by klient otrzymał 6,55%
   Getin może kombinuje na produktach długoterminowych ale z lokat wywiązuje się wzorowo.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...