sobota, 29 września 2012

Spór o lokatę


W przypadku prezentacji niereklamowanej Lokaty Idealnej Plus oferującej 7,50% pojawiło się wiele komentarzy potwierdzających jej istnienie oraz ujawniających szczegóły. Sama lokata jest ciekawa więc nic dziwnego, że wzbudza dość duże zainteresowanie.

Spodziewałem się,  ze druga lokata z kuluarów o której nie ma ani słowa  na stronie banku również spowoduje podobne reakcje czytelników. W końcu oprocentowanie jest takie samo 7,50% a na dodatek Lokata Wielki Powrót nie jest powiązana z żadnym innym produktem Towarzystwa Ubezpieczeń.

Tymczasem jak się okazuje czytelnicy nie potwierdzają istnienia tej lokaty mimo iż teoretycznie spełniają jej kryteria. Bardzo to dziwne i przyznam, że dość niespotykane stąd tyle miejsca i uwagi poświęcam tej lokacie.

Teoretycznie dla kwoty max - około 253 zł, ale pytanie jak ją założyć?


Czytelnik, który jako pierwszy poinformował mnie o Lokacie Wielki Powrót, sam zaintrygował się brakiem oferty dla innych klientów spełniających kryteria i przesłał taką informację:
Przeprowadziłem nawet własne śledztwo i dowiedziałem się że lokata jednak nie jest dostępna online. Przesłałem wiadomość do banku z pytaniem dlaczego. Oddzwoniła po chwili do mnie przedstawicielka banku i powiedziała że nie potrafi odpowiedzieć na
pytanie dlaczego
dostałem informację że lokata WIELKI POWRÓT jest dostępna online. Zapewniła mnie, że lokata jest aktywna i mogę ją założyć za jej pośrednictwem (telefonicznie). Nie potrafiła jednak powiedzieć do kiedy WIELKI POWRÓT jest aktualna.

To że dostałem propozycję może wynikać z faktu że wcześniej korzystałem tylko z lokaty z kuponem. Poza tym historia kontaktu z Idea Bankiem jest żadna.

Nie stresuj się nie zrobiłeś żadnego "dziennikarskiego bubla" tylko Idea
Bank coś kombinuje. Co ciekawe w momencie kiedy otrzymałem ofertę lokaty
WIELKI POWRÓT dzwoniła do mnie również inna przedstawicielka Idea Banku z
propozycja lokaty połączonej z ubezpieczeniem (Idealna Plus) jednak
próbował mnie umówić na spotkanie w siedzibie. Poinformowałem ją że
otrzymałem ofertę która nie wymaga spotkania w siedzibie i Pani byłą
bardzo zdziwiona bo nie słyszała o takiej lokacie!


Pozdrawiam i mam nadzieje ze trochę rozjaśniłem ten zagadkowy temat!


Możliwe zatem, że lokata wielki powrót - nawiasem mówiąc nie bardzo wiadomo do czego ten powrót się odnosi - oferowana jest tylko tym osobom, które faktycznie skorzystały tylko z lokaty z kuponem. Być może na zachętę korzystania z oferty. Chociaż trzeba przyznać powód wydaje się być dość naciągany.

Tym bardziej, że jak widać w samej Idei nie do końca wiadomo co jest oferowane komu a niemal każda lokata obarczona jest dodatkowymi warunkami.  Niemniej jednak cytowany wyżej czytelnik dyspozycję założenia lokaty złożył bez problemu. I ma 14 dni na wpłacenie środków

Tymczasem wczoraj w komentarzach do pierwszej wzmianki o tej lokacie, którą można znaleźć tutaj, pojawiła się notka od anonimowego, który podaje się za pracownika Idei i twierdzi, że nie ma takiej lokaty w Idea banku. A czytelnik przysłał mi potwierdzenie jej zawarcia. A to już się robi ciekawe.

1 komentarz:

  1. Należy przyznać, że lokaty w Idea Banku mają strasznie zakręcone warunki ich zakładania. Lokaty o standardowym oprocentowaniu (powiedzmy do 6,5 %) są dostępne w systemie bankowym dla wszystkich ale ja ktoś chce uszczknąć trochę wyższy procent to już zaczynają się schody.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...