poniedziałek, 3 września 2012

Lokata wspólna do 6,80% czyli krewni i znajomi idą na zapisy


W Getin funkcjonuje chyba tygodniowy rozkłada zajęć bo co poniedziałek, to nowa lokata. To samo dotyczy zresztą Idei tyle, że chociaż idea znaczy pomysł to jednak pomysłów na nowości to tam jakoś nie ma. Tam odgrzewają tylko stare kotlety bo kolejny raz mamy tam lokatę hurtową z maksymalnym oprocentowaniem 6,6%.

Za to w Getin ruszają od dziś zapisy na nową lokatę o nazwie lokata wspólna. Jej oprocentowanie jest różne i uwarunkowane jest od ilości zgłoszonych osób a próg końcowy jest wyższy bo sięga 6,80%. Niestety jeżeli Idea zaczyna od 6,30% to Getin zaczyna od jeszcze niższego progu bo 6,20%. 

Lokaty Idei nie będę tu omawiać tylko dopisuję kolejną linijkę do artykułu tutaj. Natomiast o Getin sobie porozmawiamy. Nowa lokata trwać ma 4 miesiące a żeby dostać najwyższe oprocentowanie musi się po nią zgłosić aż 100 tysięcy chętnych. I trzeba to podkreślić w teorii, bo w praktyce krewni i znajomi królika mogą sobie poszaleć.

Jak dokładnie wygląda gwarantowane oprocentowanie widzimy na poniższej tabeli:
Jak widzimy początkowo wystarczy tylko 5 tysięcy ludzi, zeby oprocentowanie rosło, ale im dalej w tłum tym ciaśniej i trudniej się przepchnąć na  wyżyny, które dałyby przyzwoite oprocentowanie. I nie liczmy nawet na 6,50% bo czasu jest niewiele gdyż zbiórka trwa zaledwie 5 dni do 7 września.

Oczywiście jest sprytny sposób na zmniejszenie liczby osób podanych w powyższej tabeli. Każda osoba może założyć maksymalnie do 10 lokat więc teoretycznie wystarczy 10 razy mniej zgłoszonych ludzi żeby dostać maksymalny procent. A dziesięć razy mniej daje tylko 10 tysięcy ludzi.

Na dobrą sprawę ludzi mogłoby być jeszcze mniej. Można by zrobić kampanię chętnych do zapisów po to tylko by podbić klientelę, która zrobi po prostu zapis i nie wpłaci. Może to być ciocia, wujek, babcia, kumpel, kolega a nawet krewni i znajomi królika. Kupą mości panowie.

Na jeszcze lepszą sprawę powyższa sugestia jest nawet realna biorąc pod uwagę fakt, że bank ogłosi ostateczne oprocentowanie już 10 września a termin wpłaty na tę lokatę wynosi 14 dni. Więc na dobrą sprawę w skrajnym przypadku może dojść do komicznej sytuacji, że zgłosi się 100 tysięcy osób a nikt nie wpłaci ani złotka:)

Jeszcze tylko 99 951 osób Źródło:

Niestety to już nie te czasy. Rok temu dzielenie na jak najmniejsze pakiety lokat były na porządku dziennym ze względu na optymalizację lokat i logicznym było, że zamiast jednej lokaty na 10 tysięcy, bardziej opłaciło się założyć 10 lokat po tysiąc złotych. Wkład taki sam a zysk większy. Dziś jednak mało komu chce się bawić w rozdrabnianie. Tym bardziej, że kwotą maksymalną nie jest 10 tys lecz 25 tysięcy.

Czasy się zmieniają. I oprocentowanie też. A najgorsze jest to, że większość ludzi patrzy ilu się już zgłosiło. W chwili gdy piszę te słowa a jest godzina 1:18 w nocy zgłosiło się dopiero 48 osób. 

Większość ludzi pomyśli "Eeeeeee jeszcze wiele ludzi musi wejść, żeby to zaczęło być jako tako opłacalne" i zajrzy pewnie ostatniego dnia by sprawdzić czy jeszcze warto zrobić zapis. A wtedy się okaże, że oni i cała masa krewnych i znajomych królika wolała czekać na innych krewnych i znajomych tygrysa. I tak w koło Macieju.

A więc odliczamy: Jeszcze tylko 99 981 osób nam trzeba.

Ofertę przedłużono do 9 września 

3 komentarze:

 1. Jeszcze tylko 99 724 osoby nam trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie ma tak dobrze z tym składaniem 10 dyspozycji - trzeba opłacić jedną by móc złożyć kolejną:

  "Dodatkowe ograniczenia
  Klient ma możliwość złożenia maksymalnie 10 dyspozycji założenia Lokaty Wspólnej****

  **** Oferta dotyczy złożenia 10 dyspozycji założenia Lokaty Wspólnej w całym okresie ważności oferty. Nieopłacenie złożonej dyspozycji nie uprawnia do złożenia ponownej dyspozycji. Ewentualne przedłużenie czasu ważności oferty o kolejne okresy pozostaje bez wpływu na liczbę dyspozycji możliwych do złożenia przez jednego Klienta."

  OdpowiedzUsuń
 3. Złożyłem 10 w 15 minut bez problemu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...