środa, 26 września 2012

Lokata Wielki Powrót na 7,5%


Okazało się, że Lokata Wielki Powrót jest faktycznie drugą lokatą oferowaną w kuluarach Idea Banku. Dziś omówimy sobie zatem jak ją założyć.

Przyznam szczerze, że chociaż nie mam praktycznie możliwości korzystania z kuluarów, podoba mi się sam ich pomysł. To oznacza, że Idea traktuje swoich klientów bardzo poważnie oferując im lokaty lepsze niż promocyjne oferty w innych bankach. To ewenement w skali kraju, gdyż wiele banków, w czym prym wiodą neoBANK oraz mBank, czyni dokładnie odwrotnie.

Jakież zatem warunki trzeba spełnić, aby załapać się na Lokatę Wielki Powrót? Wymagania są niewygórowane, chociaż jest tutaj jeden newralgiczny punkt, który powoduje, że wiele osób pewnie zaklnie pod nosem.

Ale po kolei. Oto podstawowe parametry lokaty:
Oprocentowanie: 7,50%
Okres: 1 miesiąc
Ilość lokat: jedna
Zerwanie przed terminem: brak konsekwencji!
Minimalna kwota: 1000 zł
Maksymalna kwota: 50.000 zł
Konieczność skorzystania z innych produktów: brak

A więc bardzo przyjemnie i nie ma ograniczeń jak u braci bliźniaków którzy 7,50% mają zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nowych klientów. Maksymalna kwota lokaty też jest dość solidna, więc oferta jest na pewno godna uwagi. Jedyny minus to bardzo krótki okres trwania.

Ale darowanemu koniowi nie patrzy się podobno w zęby, więc nie róbmy tego. Konik to ładny. Nie żaden arab, ale po prostu klacz na której można pojeździć krótko acz przyjemnie. Jest tylko jedno malutkie ale o którym mówiłem na początku. A właściwie dwa malutkie ale.


Jedyne lokaty w Idei dostępne z poziomu bankowości internetowej • Po pierwsze warunkiem skorzystania z lokaty jest rejestracja w bankowości internetowej do dnia 5 września. Może być także data końcowa.
 • Po drugie w dniu 17 września stan środków pieniężnych na lokatach powinien być równy zero.

Ostatni punkt wyjaśnia wszystko. Przyznam szczerze że zdziwiony byłem po wpisie w komentarzach, że ja nie widziałem tej lokaty dostępnej w bankowości internetowej. Powodem jest fakty próby nakłonienia brata do początków inwestowania w lokaty. 

Niestety ludzie jak są oporni to do bólu. Założyliśmy razem lokaty, a właściwie ja to zrobiłem za niego, antyinflacyjne oferujące 1,5% ponad inflację na moim koncie . W momencie gdy okazało się, że stają się one nieopłacalne a było tak po wprowadzeniu podatku belki, zerwałem wszystkie moje lokaty gdyż bezkarnie można to zrobić co trzy miesiące w okresie 3 dni, a lokata trwa przez dwa lata.

Brat niestety nie dał się nakłonić do inwestowania i dalej jest mu obojętne czy odsetki są czy nie. Jego sprawa, ale lokatę na moim koncie w Idei ma nadal co powoduje blokadę i nie mogę skorzystać z oferty Lokaty Wielki Powrót. Pech chciał, że kolejny bezkarny termin zerwania lokaty to 20 grudnia więc ho ho.

Zatem jedyną lokatą ciekawą dla starych klientów, którzy coś mają w Idei jest lokata PRO ale o tej pisałem już tutaj. A od poprzedniej edycji nic się nie zmieniło.


Jak widać stare porzekadło się sprawdziło: mówiły jaskółki, że niedobre są spółki. Inwestować należy na własną rękę bo nikt tego nie zrobi lepiej niż my. Wystarczy tylko chcieć.

Ciąg dalszy: Spór o lokatę

13 komentarzy:

 1. Z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja mama ma profil, gdzie spełnione są opisane wymagania. W systemie internetowym ma dostępne tylko standardowe lokaty. Może oferta jest tylko w oddziałach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe. Czyli to by oznaczało, że tak jak piszą ostatnio na wielkich portalach finansowych: bank sobie wybiera, których klientów nagradza.
   Ciekawe zatem jakie dodatkowe kryterium musi taki wybraniec spełnić?

   Usuń
 3. Też mam spełnione wymagania i nie widzę opcji założenia takowej lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mail, który dostałem od osoby obdarowanej tą lokatą posiada następujący fragment:
   "Aby sprawdzić szczegóły oferty, proszę, skontaktuj się z nami!
   Twój Doradca
   22 101 10 10"
   Więc może warto zadzwonić i po prostu zapytać? Telefon przypuszczam dotyczy wszystkich a nie jednego konkretnego klienta.

   Usuń
 4. Pani dzwoniła dziś do mnie i pytała czy jestem zainteresowany. Wcześniej kliknąłem w linka z maila i to wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 5. przed momentem dzwonili do mnie z Idea Banku z propozycją lokat 7.5% dostępnych tylko dla obecnych klientów czyli założenie jej następuje w oddziale. Termin zapadalności do wyboru 6m, 9m, 12m - 7.5% dla wszystkich okresów. Rolują w ten sposób lokaty tax free zakładane w pierwszych 3 miesięcy bieżącego roku. Zanim umówię się ewentualnie na spotkanie w sprawie tej oferty...czy ktoś już był, czytał umowę, dokładnie wie co i jak. Czy to jakaś lokata z ubezpieczeniem? Konsultant oznajmił, że nie. Podpisanie umowy w oddziale Tax Care, z pracownikiem Idea Bank, umowa z Idea Bankiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co piszesz wynika, że proponowali ci Lokatę Idealną Plus o której pisałem w ubiegły piątek. Zajrzyj sobie tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/09/lokata-idealna-plus-oferowana-jest.html

   Usuń
  2. tak czytałem już post o Idealnej Plus. Natomiast nic o ubezpieczeniu konsultant nie wspomniał, a takie pytanie mu specjalnie zadałem. Umowę drogą mailową nie podsyłają. Do zapoznania się dopiero podczas spotkania.

   Usuń
 6. Narzekasz na NeoBank, a ja założyłem tam konto z lokatą na 2 mce (9%), następnie zamierzam skorzystać z promocji związanej z przeniesiem wynagrodzenia na to konto. Przez 3 miesiące wynagrodzenie ma spływać, a potem mogę założyć jedną lokatę z oferowanych w banku i powiększyć jej oprocentowanie o 3% (ale max 9%). Roczna lokata bez limitu od góry da oprocentowanie 9%. To nie jest źle, jak na obecne warunki. Tak jest, czy jakichś min nie dostrzegam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie narzekam na neoBANK, wręcz przeciwnie jest to bank godny polecenia dla wszystkich tych, którzy z niego jeszcze nie korzystali.
   Tyle tylko, że to bank jednorazowego użytku bo po okresie promocyjnym nie będzie tam dla klienta już nic ciekawego.
   Kto nie wie o co chodzi po dwóch miesiącach będzie rozczarowany, kto sprytny może okres podkręcić do pięciu lub więcej.
   Ale po tym okresie wszelkie promocje będą już niedostępne...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...