czwartek, 13 września 2012

Lokaty z oprocentowaniem do 7,50%


Rozglądając się za najlepszymi lokatami znów udało się dotrzeć do lokat, które są atrakcyjniejsze od tego co oferuje Idea. Ale oczywiście będą warunki, będą liczne obwarowania bo w świecie finansów istnieje zasada biznes is biznes czyli nic za darmo.

Kolejna ciekawa oferta jest w kolejnym SKOKu. Po Wołominie oraz dwóch kasach: Polskiej oraz Wspólnota przyszedł czas na omówienie aktualnej oferty SKOKu Nike. Ten przegląd Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych ma na celu porównanie jak jest obecnie w najlepszych tego typu instytucjach z tym co będzie późną jesienią, gdy KNF przejmie nad nimi nadzór.

A jak jest dziś w SKOK Nike? Bardzo nietypowo. Spread czyli różnica między najmniejszym a największym oprocentowaniem jest tutaj bodaj najwyższa z wszystkich instytucji bankowych jakie do tej pory komentowałem. Spójrzmy zatem na ofertę. 


Pomijam oczywiście najniższe stawki gdyż zaczynają się one od zaledwie... 2,75% dla lokat kwartalnych! Za to rosną szybko dla dłuższych okresów. Skupimy się oczywiście na lokatach, które oferują 6% i więcej.12 miesięcy: 6%
18 miesięcy: 6,50%
24 miesiące: 6,75%
36 miesięcy: 7%
48 miesięcy: 7,25%
60 miesięcy: 7,50%

Co ciekawe w przypadku lokaty rocznej i tylko rocznej oprocentowanie może wahać się w granicach 6% - 7,25% co jest uzależnione od inwestowanej kwoty. Niestety na stronie bankowej sprawdzenie jakie to kwoty odsyła nas do formularza kontaktowego więc nie jest to jawnie podane. Trzeba się kontaktować osobiście.

Strasznie długie to okresy. 60 miesięcy to przecież aż 5 lat! A to bardzo nietypowe jak dla lokat, które zwykle trwają do dwóch lat, choć największą popularnością cieszą się i tak tylko kilkumiesięczne.

Od razu powiem złą rzecz: niestety oprocentowanie jest tutaj zmienne a więc niestety nikt wam nie zagwarantuje, że tak wysokie oprocentowanie jakim jest 7,50% będzie się utrzymywać przez pięć długich lat czyli przez cały okres pełnych studiów.

Niestety jak to w SKOKach bywa, żeby korzystać z ich usług trzeba być ich członkiem a to wiąże się z dodatkowymi kosztami o których pisałem już w poprzednich odcinkach o tych instytucjach na przykład tutaj.

Powyższa oferta nie jest jedyną godną uwagi. Rarytasem jest Lokata Diamentowa, która oferuje aż 16%! Co się za tą magiczną liczbą kryje piszę dziś na blogu Polak potrafi.

Ciąg dalszy: Lokata Diamentowa na 16% w jednym ze SKOKów

3 komentarze:

 1. W Alior Sync pojawiła się "Lokata
  rekomendacyjna 7,5%" oczywiście z kilkoma warunkami które należy spełnić aby oprocentowanie wzrosło do 7,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, opiszę tę lokatę w sobotę.

   Usuń
  2. W takim razie wstrzymam się jeszcze z założeniem tej lokaty. Być może przegapiłem jakiś drobny szczegół, który może okazać się haczykiem na klienta.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...