sobota, 1 grudnia 2012

Lokaty świąteczne do 6,50%

Choć do świąt jeszcze zostało trochę czasu już pojawiają się pierwsze oferty świąteczne. Pierwszym oferentem jest oczywiście... dziadek. Dziadek jak to dziadek, żyje najczęściej przeszłością, wspomina stare dobre czasy a święta jakby nie patrzeć kojarzą się ze starymi dobrymi czasami.

Ale skoro tak to i oferta musi być jak za starych dobrych czasów. A czy jest? Tytuł zdradza, że częściowo a właściwie szczątkowo tak. Nie jest to powrót do tego co było choćby rok temu na święta, gdy mieliśmy lokaty w okolicach 8%. Teraz lokata świąteczna kusi niedawnym standardem dobrych lokat czyli oprocentowaniem do 6,50% z naciskiem na słowo do.

Słówko do oznacza oczywiście, że 6,50% jest maksymalną stawką. I jest tutaj jak za starych dobrych czasów czyli im dłuższy okres tym większe oprocentowanie. W chwili obecnej obserwujemy coś wręcz odwrotnego ze względu na spadające stopy procentowe. Ale na lokacie świątecznej tadycja jak na dziadka przystało jednak przeważa.


Oto najnowsza oferta:
12 miesięcy - 5,40% + voucher na min 500 zł
24 miesięcy - 5,95% + voucher na min 500 zł
36 miesięcy - 6,50% + voucher na min 500 zł


Na raklamie oczywiście nie ma słowa do
 Jak widać tylko 3 letnia oferta jest godna uwagi, gdyż pozostałe są niestety poniżej 6%. Na domiar złego jest tutaj jedno przeklęte ale. Oferuje je dziadek a dziadkowie nie zmieniają swoich nawyków. A dziadek Noble słynie z tego, że jest bardzo wymagający do do minimalnej kwoty. I nie inaczej jest tym razem.

Najnowsza minimalna stawka jest dwa razy większa od typowej dla tego banku wynosi zatem aż 100 tys zł. Na pociechę dostaniemy prezent - voucher na zakupy w salonie jubilerskim znanej firmy Kruk.Wartość tego kuponu wzrasta o 100 zł za każde następne 20 tys zł czyli dla przykładu

100.000 zł - voucher na 500 zł
120.000 zł - voucher na 600 zł
140.000 zł - voucher na 700 zł
itd

Kobietom na pewno taka oferta przypadnie do gustu, szczególnie ta część z voucherem. Taki voucher można wykorzystać do 30 czerwca 2013 r i jak się nietrudno domyśleć nie można go zamienić na gotówkę. Dostać go można po 14 dniach od momentu przelania środków na lokatę. 

A co jak zerwiemy taką umowę? W końcu 3 lata to strasznie długi okres. Wówczas:
  • zerwanie do 1 miesiąca od założenia - brak odsetek
  • zerwanie po 1 miesiącu od założenia - lokata oprocentowana tylko na 1%
A co z voucherem jeżeli już kupimy wybrance wymarzony prezent? Aaaaa no właśnie. Tutaj musimy oddać oczywiście gotówkę a nie biżuterię. Bank nie para się handlem i jak zawsze tam liczy się tylko gotówka lub jej zapis komputerowy. A jakże. A jak nie oddamy to bank sam sobie potrąci z lokaty równowartość tego voucherka.

Oferta o dziwo ważna tylko do 5 grudnia 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...