piątek, 17 listopada 2017

2,70% na koncie oszczędnościowym III w Getin dalej w ofercie ale wyklucza poprzedników


Mamy znów miłą niespodziankę od Getin. Spieszyliśmy się by zdążyć przelać środki do 15 listopada na najlepsze w chwili obecnej konto oszczędnościowe na rynku gwarantujące 2,70%. Tymczasem zieloni od wczoraj przedłużyli dobrą stawkę.Nowa stawka ważna będzie do 17 grudnia 2017

Od wczoraj trwa nowa, trzecia już edycja promocji konta oszczędnościowe Na nowe środki. W dalszym ciągu mamy bardo dobrą stawkę 2,70% i to dla kwoty większej niż w jakimkolwiek innym banku, bo nawet do 200.000 zł

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,70%

Co więcej stawka ta jest gwarantowana dłużej niż na popularnych do tej pory kontach Millennium czy BGŻOptima. W Getin stawka obowiązuje od pierwszej wpłaty przez 4 miesiące, a ściślej 122 dni.

Hasło na nowe środki oznacza, że możemy sobie żonglować tutaj środkami na identycznej zasadzie jak we wspomnianych wyżej bankach, gdzie mamy po 2,50%. Trzeba jedynie wyzerować konto na dzień badania salda, by potem wrócić z nowymi środami i cieszyć się znów dobrą stawką.

W Millennium dzień badania salda łatwo jest odgadnąć, bo zwykle przypada on na przeddzień startu nowej promocji. W Optimie tak łatwo już nie jest bo ten bank uwstecznia dzień badania salda w stosunku do startu nowej edycji i to nawet o dwa tygodnie

A jak jest w Getin? Tutaj bank stosuje raczej metody optimowskie, ale nie aż tak drastycznie wstecz. Nowa promocja zaczęła się 16 listopada, zaś saldo początkowe dla uczestnika jest badane na dzień 13 listopada 2017. Innymi słowy Getin bierze 3 dni wstecz. To może być cenna informacja na przyszłość.

Obecna trzecia edycja potrwa bardzo krótko, bo zaledwie do 17 grudnia 2017. To zdecydowanie krócej w stosunku do duetu Optima-Millennium, gdzie zwykle promocja trwa mniej więcej trzy miesiące.

Obecne 2,70% cieszy podwójnie. Nie tylko mamy więcej niż na dotychczasowych kontach typu Millennium, Optima czy Idea Saver. Bardziej cieszy fakt, że banki muszą dać więcej na lokacie by opłaciło nam się przenieść środki do innego banku.

Czekamy zatem na odpowiedź niebieskich, gdzie liczne lokaty pokończą się już od 27 listopada. Rudzi ustawili poprzeczkę na 2,80% co widzieliśmy na wczorajszej aktualizacji rankingu lokat. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, a póki co środki pracują na 2,70%:)

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,70%

Konto oszczędnościowe uruchomiłem tutaj po raz pierwszy w tym tygodniu. Jednak zacytowany w pierwszym komentarzu punkt 4 regulaminu niestety wyklucza udział w innych edycjach...

Regulamin oferty specjalnej Na nowe środki III edycja

16 komentarzy:

 1. IV. Warunki przystąpienia i uczestnictwa w Ofercie Specjalnej
  1. W Okresie przystąpienia do Oferty oraz w całym Okresie trwania Oferty Specjalnej łączne spełnienie następujących warunków:
  a) podpisanie lub posiadanie umowy o Konto Oszczędnościowe,
  b) podpisanie lub posiadanie umowy o Konto Osobiste oraz wpływ Nowych środków na Konto Oszczędnościowe w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej.
  2. Uczestnik może wyłącznie raz przystąpić do Oferty.
  3. Oferta Specjalna obejmuje wyłącznie jedno Konto Oszczędnościowe w Okresie trwania Oferty Specjalnej. W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego konta oszczędnościowego, Ofertą Specjalną może zostać objęte najstarsze indywidualne Konto Oszczędnościowe w Banku.
  4. Z niniejszej Oferty nie może skorzystać Uczestnik, poprzednich edycji oferty „Na nowe środki”, oraz Uczestnik któremu w okresie od 16.11.2017 r. do 17.12.2017 r. zakończył się Okres trwania poprzedniej edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

  Jaka jest interpretacja pkt 2, że uczestnik może tylko raz przystąpić do promocji? Czy to ma znaczyć, że przyszłych edycjach, też jest wykluczony? Punkt 4 też wyklucza. Według mnie, oznacza to, że możemy tylko raz skorzystać z promocji. A może jestem w błędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkt drugi jest dyskusyjny, bowiem oferta 'Na nowe środki' to oferta o konkretnej nazwie, która ma wiele edycji, ale wciąż jest tą samą ofertą. Przystąpić zaś można raz w dowolnej edycji i z niej korzystać.

   Gorzej jest z punktem 4, tutaj bowiem już się uściśla konkretnie, że nie może brać udziału Uczestnik poprzednich promocji.

   Wniosek z tego nie jest optymistyczny, w teorii nie można brać udziału po raz drugi tak jak w Millennium czy Optimie. W praktyce różnie bywa, systemy mają błędy, mogą naliczyć odsetki, ale w razie reklamacji raczej nie będzie ona rozpatrzona pozytywnie...

   Usuń
  2. Miałem takie same wątpliwości.

   Usuń
  3. Mnie natomiast dziwi dalsza część pkt 4 Regulaminu. Skoro "Z niniejszej Oferty nie może skorzystać Uczestnik, poprzednich edycji oferty „Na nowe środki”," to po co dalsza część informacji z tego pkt, a mianowicie "oraz Uczestnik któremu w okresie od 16.11.2017 r. do 17.12.2017 r. zakończył się Okres trwania poprzedniej edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."
   Dla mnie jest to niezrozumiałe.

   Usuń
 2. No właśnie - szkoda że na infolinii nie mieli tej informacji 14 wieczorem. Uruchomiłem promocyjne % i konto zasilając je niewielką kwotą. Teraz będzie praktycznie stało puste bo większa gotówkę będę miał koło 10.XII.
  Z drugiej strony parząc na to co się dzieje z lokatami ostatnio 2,7% może być średnio atrakcyjne...
  Swoją drogą - jak się zamyka konto u zielonych - dużo roboty będzie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Ja zamykałem konto dwa razy w Getin. Szczegóły w poniższym wpisie:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2017/06/jak-zamknac-dawno-zamkniete-konto-w.html

   Usuń
  2. Bankowość elektroniczna zakładka wnioski i wybierasz wypowiedzenie umowy rachunku. I po miesiącu konto zamknięte.

   Usuń
 3. Optima daje na Smarcie 2,5% i nieograniczona ilosc wyplat, dla malej kwoty otwieranie kolejnego ROR w Getinie za 0,2% nie ma sensu. Wieksze kwoty trzyma sie na lokatach , a te ostatnio sa z przedzialu 2,7-3,0%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optima daje 2,5% tym,co nie mieli tam środków miesiąc temu. Jak mieli to chyba 1,3%, więc sprawdź sobie.

   Usuń
  2. Mając do wyboru powrót do Getin lub do Optimy wybrałem pierwszy wariant i to nie tylko z powodu lepiej oprocentowanego konta dla wyższej kwoty.

   Wszak w Getin dodatkowo jest lokata mobilna na 3% do wykorzystania. W Optimie trzeba czekać rok na przywilej skorzystania z lokaty na 3,50%.

   Usuń
  3. A lokaty negocjowane w Getin bank to ile dają? Bo Getin bank pisze ze 30 tyś trzeba mieć

   Usuń
  4. Czyli można mieć tylko raz nowe środki

   Usuń
 4. Uczestnicy poprzednich edycji to jest I i II są WYKLUCZENI a na to że system się pomyli i naliczy 2.7 nie ma co liczyć. Do tej pory system mylił się na niekorzyść klientów. Getin jak to Getin zawsze musi coś przekombinować, jak ktoś był uczestnikiem poprzedniej edycji to ma teraz 1%.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przymusowa restrukturyzacja wkrótce. Obligatoriusze podporządkowani stracą wszystkie swoje obligacje, które przez bank zostaną umorzone w całości aby ratować bank przed upadłością i związanymi z tym konsekwencjami (wypłata przez BFG do 100 tys. euro na osobę ponad 50 mld deponentom lub dopłata kilkunastu mld innemu bankowi celem przejęcia toksycznego GNB). W najlepszym wypadku zamiana obligacji na akcje banku. Obligacje to siódma ostatnia kategoria wierzytelności, akcje to szósta kategoria. W przypadku upadłości GNB jedne i drugie są nie do odzyskania. Możliwe przejęcie przez bank kwot powyżej sum gwarantowanych przez BFG celem ratowania banku przed upadłością. Wielu burmistrzów gmin, którzy przyjęli ofertę GNB do prowadzenia finansów gminy w pośpiechu robi przetargi na innego oferenta. KNF nie chce udzielać gminom informacji na temat GNB nie zaprzecza ani nie potwierdza niewypłacalności banku. Gminy chcą wiedzieć co robić jednak KNF i BFG przedkłada nie wywoływanie paniki nad ich dobro i dobro wszystkich pozostałych wierzycieli Getin Noble Banku S.A.

  OdpowiedzUsuń
 6. Getin bank finasuje kredyty lokatami z krótkich okresów wygląda ze kończy się Getin bank. Nie ma lokat na dwa lata

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...