piątek, 24 listopada 2017

3% także na energoLOKACIE w neoBANKu oraz koniec lokat w SKOKach


Nie ulega już wątpliwości, że banki z pudła obserwują się wzajemnie i reagują na ruch konkurencji. Wczoraj pojawiła się lokata na 3% u rudych, a już dziś mamy ripostę czyścicieli kamienic. W neo też pojawiła się lokata na 3%

Do tej pory na blogu szukaliśmy najlepszych okazji także poza bankami komercyjnymi czyli w bankach spółdzielczych i SKOKach. Ze spółdzielczaków ostał nam się tylko neo, zaś Kasy od dziś całkowicie opuszczają FpG.

Tylko dla nowych ale to wabik bez limitu

Powód wyrzucenia kas z rankingu znajdziecie dziś na PP3, gdzie opublikowałem dość niepokojący artykuł o dalszym nękaniu członków nieistniejącej już Kasy Polskiej. Mamy tu co prawda gwarancję BFG, ale nie dotyczy to wszystkich środków przekazanych SKOKom.

SKOKi bowiem od dłuższego czasu dają lepsze stawki na lokatach pod warunkiem uiszczania dodatkowych opłat członkowskich. Te zaś nie tylko nie są zwracane przez BFG, lecz są powodem zastraszania członków wezwaniami do zapłaty.

Rok temu było głośno o wezwaniu do zapłaty przez syndyka, mimo iż Kasa nie prowadziła już działalności. Wydawało się, że wydane po pół roku oświadczenie Prokuratury demaskujące nielegalną działalność syndyka rozwiązało definitywnie sprawę.

Nic z tego. Od tego miesiąca okazało się, że syndyk - na marginesie dobrze nam znany z afery wołomińskiej - sprzedał długi Kasy firmie zewnętrznej. I teraz to firma FTI profit wzywa do zapłaty członków byłej Kasy.

SKOKów więc już nie będzie za tydzień od grudniowego zestawienia. Będą jednak dalej banki spółdzielcze, gdzie nie ma dodatkowych opłat. SK bank co prawda upadł, ale nie było tutaj takich problemów, jakie miały miejsce w przypadku SKOK Wołomin czy obecnie Kasy Polskiej.

Wróćmy jednak do tematu głównego a więc podwyżek w spółdzielczym neoBANKu. Od dziś mamy tutaj 3% na sztandarowej energoLOKACIE 3M. Niestety jest to jednorazówka dedykowana tylko dla nowych klientów. 

Warto tutaj jednak podkreślić, że jest to bardzo nietypowa jednorazówka, bo jako jedyna z lokat wabików nie ma limitu. Można pakować niemal pod sam korek BFG. I w przeciwieństwie do omówionych 3% w Nest bank nie wymaga posiadania konta w banku.


Na blogu raczej mało jest takich co nigdy nie skorzystali z usług neoBANKu. Dla tej grupy bank przygotował tylko tyle ile Optima na swojej lokacie urodzinowej omawianej we wtorek. 2,70% to jednak dziś zdecydowanie za mało by przenosić tu środki z Getin bank.

Dwa banki z pudła zdetronizowały więc dotychczasowego lidera czyli Idea bank, który 3% miał w ofercie niemal przez pół miesiąca, a dziś próbuje nas nakłonić jedynie na 2,75%. Moje najbliższe lokaty u niebieskich kończą się już w poniedziałek i wtorek, więc jeśli nie będzie czegoś lepszego, odfruną z powrotem do WBK, gdzie jest jeszcze miejsce ze stawką 3%:)

24 komentarze:

 1. dajcie link do lokaty neobanku na 3 %

  OdpowiedzUsuń
 2. A bank zachodni nie ma lokat na 3 procent

  OdpowiedzUsuń
 3. Strona glowna i tam masz link

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan moim zdaniem powinieneś zostawić skoki. Dlatego zacząłem czytać twojego bloga, że przedstawiałeś uczciwy ranking przedstawiający skoki. Byłem członkiem Wołomina i Nike. I gdym miał się cofnąć w czasie ponownie bym nim został.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoki miały sens w rankingu, gdy faktycznie w sposób znaczny odstawały od banków komercyjnych. To banki jako pierwzze zafundowały nam ekspresowe zjazdy, czego nie było w skokach, umieszczenie ich w rankingu miało ręce i nogi.
   Od dłuższego czasu jednak skoki nie tylko mają oferty gorsze od banków, a dodatkowo kaźą nam dopłacać za udziały.
   W momencie gdy firmy widzą tutaj pole do ewidentnego wyłudzania kasy, nie widzę sensu ich tam zamieszczać.

   Usuń
 5. Polcan nie traktuj nas czytelników jako idiotów mamy prawo wiedzieć o wszystkich dobrych ofertach. Tylko poinformuj o ryzyku przy większych kwotach wpisowe zwraca się w 3 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog nie jest adresowany dla zamkniętej liczby osób, lecz każdy może tutaj wejść. Ze statystyk wiem, że spora część czytelników to nowi, a nie każdy orientuje się w zawiłościach SKOKów.
   Na blogu artykuły nie adresuję do zaawansowanych czytelników, lecz do wszystkich.

   SKOKi były szeroko komentowane w momencie, gdy były godne uwagi, ale to było kilka lat temu. Dziś większość czytelników bazuje tylko na obecnych wpisach bez zaglądania do archiwum by zapoznać się z udziałami, opłatami dodatkowymi czy ruchami syndyka, które są na pograniczu prawa, a służą ewidentnie do wyłudzania dalszej kasy.
   Decyzję o wykluczeniu SKOKów podjąłem po wpisie Zgreda, który kiedyś był stałym czytelnikiem i wyjadaczem wisienek. Nie przeczytał artykułu z czerwca odnośne stanowiska prokuratury krajowej i zapłacił niemałą kwotę firmie wyłudzającej kasę na poczet nieistniejącej już Kasy 'dla świętego spokoju'.

   Inna rzecz to fakt, że SKOKi dalej padają jak muchy. W listopadzie 2017 poinformowano o upadku kolejnego SKOK Wybrzeże, niebawem z pewnością dowiemy się o kolejnych. W ślad za likwidacją idzie wyłudzanie dodatkowej kasy. Skoro Prokuratura wydaje oświadczenie o nielegalności takiego procederu, a syndyk sprzedaje dalej długi firmom trzecim, to umieszczanie SKOKów w rankingach lokat nie ma najmniejszego sensu.

   Usuń
  2. Nikt nigdy na tym blogu nie robił i nie robi z czytelników idiotów - to po pierwsze. Po drugie, jako stały czytelnik, w 100% popieram decyzje Marcina, autora bloga. Kilka lat temu byłem członkiem 4 skoków, czasami jeździłem ponad 250 km żeby założyć lokaty w skoku którego nie było w moim mieście. Obecnie nie ma żadnych ciekawych ofert a po upadku skoku syndyk jaja sobie robi z ludzi - nie ma wiec sensu poświęcać miejsca na blogu dla skoków.

   Usuń
  3. Jeszcze w uzupełnieniu - ostatni skok z jakiego się wypisałem (luty 16) to był skok rafineria. W tym roku wszedł do niego zarządca i zablokował przyjęcie sprawozdania finansowego za 2016... w ten sposób nie dostałem zwrotu udziałów - na szczęście to chyba było tylko 30 zł.

   Usuń
  4. Ja byłem najpierw w skok profit, ale wypisałem się z niego jak oferta stała się identyczna jak w bankach. I za bardzo kręcili nosem jak codziennie przychodziłem po wypłatę zysków.
   Zwrot udziałów dostałem po 8 miesiącach, no ale wtedy jeszcze nie było wiadomo co je czeka...

   Usuń
 6. @Anonimowy25 listopada 2017 10:26
  to ty raczej próbujesz z czytelników zrobić idiotów, albo jesteś od Biernackiego, albo nie masz pojęcia o lokowaniu kasy.
  Nie rzucaj frazesów, ale podaj przykład jaką kasę trzeba ulokować, w jakim skoku i na jakiej lokacie, aby zarobić w 3 dni kilkaset, lub kilka tysięcy złotych (wpisowe, udziały), które stanowią nadwyżkę na lokatach w bankach komercyjnych, np. na 3%...
  Polcan nie zawracaj nam głowy skokami, bo znajdą się łosie nie dość, że stracą opłaty wpisowe, to jeszcze w "majestacie prawa" zostaną podwójnie okradzeni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten obowiązkowy udział i wpisowe to razem ok 90 zl w sumie zarząd komisaryczny doprowadza do bankructwa i knf za rządu po

  OdpowiedzUsuń
 8. Zarząd komisaryczny zawyza opracowanie lokat a pozniej oglaszal upadek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj spokój sobie z tymi nieciekawymi wpisami..

   Usuń
 9. A gdzie 3 w idea? Sporo kasy kończy mi się na kontach na koniec miesiąca, i co zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelej do nesta. Ja myślę że idea nie da nic teraz,załadowali się ostatnio przez dwa tygodnie jak oferowali 3%

   Usuń
  2. No nie wiem. Założyłem w sumie 4 lokaty z czego 3 na miesiąc, a jedną na kwartał.
   A więc trzy kończą mi się w przyszłym tygodniu. Jak nie dają minimum 3%, to kasa wraca na 3% do WBK jak napisałem w artykule. Reszta do Getin.

   Usuń
 10. a ja wale w bitcoiny, co by nie bylo, atrakcja roku

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpowiedzi
  1. Krzysztof jeśli jest to komentarz do mojego zakończenia artykułu, to naucz się czytać ze zrozumieniem i komentuj rzeczowo, bo nigdzie we wpisie nie ma wzmianki o lokatach w WBK, albo znów Twoje komentarze będą banowane.

   Żadne z powyższych nie nadają się do publikacji, co zresztą już zauważył 'Anonimowy 8:04' i od nowego artykułu, jeśli będą w podobnym stylu, będą usuwane.

   Usuń
 12. A czy toyota nie ma czasem wysłać jakiegoś powiadomienia niedługo?

  OdpowiedzUsuń
 13. Z INNEJ BECZKI
  Czy w kończącym się tygodniu Toyota nie powinna rozsyłać formularzy do wypełnienia po 50zł za zakładane lokaty u nich?

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak roześle, to dam znać. Zakładałem tu wszystkie lokaty promocyjne z Agory.

   Usuń
  2. OK, bo ja sobie zanotowałem, że mail miał być w mijającym tygodniu.
   Przynajmniej mam pewność, że nie pominięto tylko mnie.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...